Joomla destek

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sitesini joomla ile yapan varmı? Joomlanın nasıl kurulacağı ve kullanılacağı hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Mesela ben joomla dan anket(pool) sildim hemde ftp den de sildim daha sonra geri getiremedim.

kardeş silme işlemini yaptığın com klasörünü yeniden. yükle . Eğer sayfada anketin görünmesini istemiyorsan modüller menüsünde yayımlama seçeneğiini tıkla .

aynı sürümde olan bir joomla bul ve exemcli arkadaşımızın dediği gibi sildiğin yere geri yükle

Evet benim sitem joomla ile bakabilirsin...Ankete gelince sadece modülü mü sildin yoksa bileşeni mi?...Ayrıca www.mjturkiye.net sitesine mutlaka uğra...Daha sonra editleme ve php kodlarını biliyorsan joomlanın ne kadar güzel olduğunu göreceksin...

Öğretmen kardeşlerim; bu joomla benim acemilik zamanıma denk geldi ve hem modüllerden hemde ftp ile dosyasını sildim yanlışlıkla. Aynı sürümde joomlayı indirdim ve o klasörü tekrar kopyaladım ve bu seferde modüller kısmında ekleyemiyorum. dosya bulunamadı gibi bir hata veriyor. Ben heralde yeni bir joomla yükleyecem ve bütün dosya ve ayarları yeniden yapmaya çalışacam. Yardımlarınız için teşekkürler...

senin gibi bende acemilik zamanımda silmiştim ama geri yükleyince gelmişti aynı versiyonu yüklediğinden emin misin :?:

yok bidaha yüklemedim zaten. bir kaç kere denedim gelmedi ve sayfa düzeni de bozulunca bende joomlayı sildim ve normal bir site yaptım. ama joomla ya geri dönecem.

bu tip sorunlar malesef joomlada çok oluyor ben defalarca joomla kurmaktan vazgeçip tekrar karar verdim. yüklediğiniz herhangi bir modülden dolayı bile site tamamen çalışmaz hale gelebiliyor devamlı yedek almak lazım.

Bende olmadı biraz dikkatli olmak lazim sadece...Birde bir kaç kere kurduktan sonra ve sürekli kullaninca cok kolay gelmeye başlıyor...I love Joomla... 8)

polwert' Alıntı:
Bende olmadı biraz dikkatli olmak lazim sadece...Birde bir kaç kere kurduktan sonra ve sürekli kullaninca cok kolay gelmeye başlıyor...I love Joomla... 8)
Peki ben yeniden joomla kurmak istesem bana hangi versiyonu önerirsin polwert hocam. Tabi admin paneli Türkçe olmak şartıyla. joomlada istediğim resmi istediğim yere nasıl yerleştirecem. Ben sayfada bölüm oluşturabiliyormuyum?

ersin_sisman' Alıntı:
polwert' Alıntı:
Peki ben yeniden joomla kurmak istesem bana hangi versiyonu önerirsin polwert hocam. Tabi admin paneli Türkçe olmak şartıyla. joomlada istediğim resmi istediğim yere nasıl yerleştirecem. Ben sayfada bölüm oluşturabiliyormuyum?

En güzel ve güvenli ve modül bakımından en zengin 1.0.x versiyonu...1.5.x daha yeni olduğu için eksiği var daha...Ben şuan 1.0.12 Tr kullanıyorum...İndirmek İçin Tıklayınız
İstediğin resmi admin panelinde her yeni sayfa için mesala yeni bir içerik ekledin konu ile alakalı resimleri {mosimage} ile ekleyebiliyorsun...İçerik içinoe tablolar kullanarak istediğin yere rahatça yerleştiebilirsin...Zaten yeni içerik bölümünün açtığında yandaki menüdende resim tabını tıklıyorsun /images klasöründeki resimlerden istediğini seçerek resmini ekliyorsun...{mosimage} ler sırasıyla sayfana yerleşiyor...Bölüm derken ana sayfada dreamveawer kullanarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsin...Mesala anasayfayı kendine göre düzenleyip linkleri joomla içindeki verilere göre düzenlersin...Mesala yan menü hiç kullanmaz ama kategorileri oluşturup bağlantıları bi yere not edersin sonra oluşturduğun ana sayfada gegrekli bağlantıları sağlayabilirsin...

Teşekkür ederim hocam biraz uğraşayım. Yeniden joomlaya geçecem. Bir sıkıntı olursa yine yardımlarınıza başvurmak isterim.

Bende ilk bilmeden 1 hafta boyunca her gece saatlerce kurcalayarak ve okuyarak biraz bilgi sahibi oldum...Her zaman yardıma hazırım...Elimden geldiğince sıkıntılarınızı gideririz...

benim de bu joomlaylar başım dertte , biçok sorum var sorucak,
öncelikli sorumm, sayfanın en altındaki
" Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. "
yazısını nasıl silebilirim

2. sorunum ise okul amblemini sitenin bacgrounduna yerleştirmek , ve ana sayfa rengiyle biraz oynamak istiyorum, ama nasıl yapıcağım konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var

tşk.ler...

_siyah_' Alıntı:

2. sorunum ise okul amblemini sitenin bacgrounduna yerleştirmek , ve ana sayfa rengiyle biraz oynamak istiyorum, ama nasıl yapıcağım konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var

tşk.ler...

1.si dreamveawer kullanarak oradaki kodlardan o yazının oradaki kodu silerek çok rahat silebilirsin...
2.si de ana klasörün içinde "tamplate" klasöründe hangi template kullanıyorsan onun klasörüne girerek oradaki "css" klasöründe "template.css" dosyasına ulaşarak oradaki ayarlardan arka plan renginden resmine yazının tipinden büyüklüğüne hepsini değiştirebilirsin...

_siyah_' Alıntı:

tşk.ler...

joomla! is free yazısını ftp ile silebilirsin. bunun için includes klasörüne girip versiyon.php dosyasının içinde yazıyı editleyebilirsin.

ikincisi için arkadaşıma katılıyorum. css dosyası ile oynayarak istediğini yapabilirsin..

hacamat' Alıntı:
_siyah_' Alıntı:

tşk.ler...

joomla! is free yazısını ftp ile silebilirsin. bunun için includes klasörüne girip versiyon.php dosyasının içinde yazıyı editleyebilirsin.

ikincisi için arkadaşıma katılıyorum. css dosyası ile oynayarak istediğini yapabilirsin..

Bence silmeyin türkçe metinin yazın hatta. emeğe saygı :) adamlar emek vermiş o kadar.

joomlanın hazır portal oldgunu anlayamayacak birisi sizin muhatabınız değil, anlayacak kişide her türlü anlar zaten...

bence silinebilir çünkü joomla bedava bir cms ve bu konuda hiçbir yaptırım yapmıyor. zaten joomlayı bilen bi kişi o yazı olmadan da anlar :) anlamayan kişiye de zorla anlatmaya gerek yok :D

:) O konu tartışılır....
Gerçekten adamlar harika iş çıkarmışlar...Hepsinden Allah razı olsun:)

ama şu GNU lisasn olayı canımı sıkmıştı..Paylaşım için çok teşekkürler...

Geri