Jobs (2013)-Steve Jobs'un hayat hikayesi

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Apple şirketinin kuruluşunu anlatan her bilgisayarcının izlemesi gereken bir film. Türkçe dublajı bulunuyor öğrencilerinizle de izleyebilirsiniz. Öğrenciler lise ve üstü olmalı ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin ilgilerini çekeceğini sanmıyorum. :)

Ayrıntı.

Ekli dosyalar

• jobs.jpg
    jobs.jpg
    1,011 KB · Görüntüleme: 773
senaryosu çok hızlı işlenmiş, geçişler fazla....yakın dönem yok gibi birşey, Apple'ı Apple yapan IPhone'un adı bile geçmiyor.. :-1:

wellhi4' Alıntı:
senaryosu çok hızlı işlenmiş, geçişler fazla....yakın dönem yok gibi birşey, Apple'ı Apple yapan IPhone'un adı bile geçmiyor.. :-1:

bunu izleyen çocuk okumaz aga :)

Şaka bir yana film Jobs için çok yetersiz ve çok kısa, next dönemi hiç yok gibi, yakın dönem hiç yok..
en beğendiğim sahne Bill Gatesi fırçaladığı ve yeniden appleya dönüp Mike ve diğer üçkağıtçıları kovduğu sahne oldu.

Ben Steve Jobs'un biyografisini okuyorum. 200. sayfaya geldim. Çok güzel gidiyor. Müthiş ayrıntılı işlenmiş. Bu filmi beğenmeyenlere kitabı öneririm. Eğer Steve Jobs olmasa idi Wozniacki şu an bir hiçti. Aynı durum tersi için de geçerli...

the_korsan' Alıntı:
wellhi4' Alıntı:

bunu izleyen çocuk okumaz aga :)

Şaka bir yana film Jobs için çok yetersiz ve çok kısa, next dönemi hiç yok gibi, yakın dönem hiç yok..
en beğendiğim sahne Bill Gatesi fırçaladığı ve yeniden appleya dönüp Mike ve diğer üçkağıtçıları kovduğu sahne oldu.
Ben Bill Gates ne dediğini merak ettim doğrusu. Makinelerin yükselişine izlerken jobs da insanlıktan uzaklaştığına şahit oluyoruz.
Şirket kurucusunun şirketten kovulması bana çok ilginç geldi. Neyse ki filmin sonunda hak yerini buldu. :)

Spoiler vermeyelim lütfen. :evil: Gerçi gerçeklere dayandığına göre sonunu az buçuk tahmin edebiliyoruz. :) İyi ya da kötü, izleyelim bakalım. Teşekkürler...

Geri