javascript...

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar haber sitelerinde olduğu gibi yazı üzerine gelince resim değiştiren javascript bulamıyorum. alt alta link verip her linki üzerine gelince yan tarafta olinke ait olan resmin görünmesini istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler...

dediğin özellik dreamwear da vardı galiba ama şimdi internet bağlantım kötü olduğu için dersim lerle anlatırdım ama malesef biraz kurcala programı vardı galiba

kalimero' Alıntı:
dediğin özellik dreamwear da vardı galiba ama şimdi internet bağlantım kötü olduğu için dersim lerle anlatırdım ama malesef biraz kurcala programı vardı galiba
Hocam ben dreamwaver kullandım ama hiç o özelliğerastlamadım. Onun script kodlarıyla yapıyorlar bildiğim kadarıyla...

ersin_sisman' Alıntı:
Hocam ben dreamwaver kullandım ama hiç o özelliğerastlamadım. Onun script kodlarıyla yapıyorlar bildiğim kadarıyla...

Merhaba,

Hocam DW' de bahsettiğiniz özellik bulunmaktadır.
Olayın temelini "Swap Image" isimli Behavior oluşturmakta. Yani rollover resimlerde aslında birer "Swap Image" olayıdır (event) diyebiliriz.

Demo: Buradan

Gönderdiğim dökümandan yararlanarak uygulayabilirsiniz.Kolay gelsin.

Saygılar...

Ekli dosyalar

• Dreamweaver _SwapImage.rar
    227.8 KB · Görüntüleme: 61
ebf' Alıntı:
ersin_sisman' Alıntı:

Merhaba,

Hocam DW' de bahsettiğiniz özellik bulunmaktadır.
Olayın temelini "Swap Image" isimli Behavior oluşturmakta. Yani rollover resimlerde aslında birer "Swap Image" olayıdır (event) diyebiliriz.

Demo: Buradan

Gönderdiğim dökümandan yararlanarak uygulayabilirsiniz.Kolay gelsin.

Saygılar...
Hocam çok teşekkür ederim ben denedikten sonra tekrar görüşlerinize başvurmak istiyorum. Tekrar teşekkür ederim...

Hocam photoshop kısmı olmadan bu işlemleri gerçekleştiremiyormuyuz. mesela yazı yazıp link versek dreamweaver da ordan resimler değişmezmi?

Hocam kusura bakma ama olmadı yapamadım. sadece dreamweaver kullandım tablo ekledim, yazılara link verdim ve aynı hücreye resim ekledim ve id verdim. zaten gerisi sizin anlattığınız gibi. ben bunu photoshop olmadan yapamayacakmıyım?

Değişir hocam.

Aynı mantıkla link vererek bir metne, yada butona swap image bağlanabilir.
Ya da bir thumbnail koyup büyüğünü açtırarak galeri bile oluşturulabilir. Resimli haber özeti verilebilir vs. vs.
Tümüyle sizin yaratıcılığınıza kalmış.
Kolaylıklar...

ersin_sisman' Alıntı:
Evet sağol hocam yapabildim sonunda , yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Rica ederim hocam , ne demek.Uygulayabilmenize çok sevindim.
Adobe uygulamaları ile ilgili elimde bir hayli kaynak var.İhtiyaç duyarsanız her zaman paylaşmaya hazırım.
Sağlıcakla...

Geri