java& java script programları ile şu soruları yapabilecek ..

Kodla Büyü

bbur_us

Seçkin Üye
Seçkin Üye
java& java script programları ile aşağıda yazılan soruları çözebilecek yardımsever aranmaktadır. bir öğrenci final sınavına hazırlanıyor. yardımı dokunabilecek biri varsa çok sevineceğim. şimdiden teşkkürler.

1- 1'den 1000'e kadar 3 ve 5'e bölünebilen sayıların toplamını bulan program?
a- java for döngüsü ile yapılması isteniyor
b- java scrict kodları ile yazılması isteniyor

2- Kullanıcı 10 kişinin kilosunu giriyor. Bunların enb, enk ve ortalamasını bulan program nedir?
a- Java script while döngüsü ile isteniyor.

3- Kullanıcı 3 renk giriyor. Program tarafından bu 3 rengin İngilizce karşılığı vermesi isteniyor.
a- java for döngüsü ile yapılması isteniyor
b- java scrict kodları ile yazılması isteniyor

yardım isteyen kişiyi önceden tanımıyorum. yardım isteyen biri ancak devamlı işini dışarı yaptıran biri değil. öğretmem için yanıma geldi. ama ben java diliyle komut yazmasını bilmiyorum. oyüzden bilen bir kişiden yardım istedim. elimden gelse direk öğretirdim. benden yardım isteyen bir kişiyi geri çevirmek istemedim. bilen biri varsa belki yardım edebilir ümidiyle buraya yazdım. tek cevap yazan sen olduğun için sana da teşekkür ederim.

bbur_us' Alıntı:
yardım isteyen kişiyi önceden tanımıyorum. yardım isteyen biri ancak devamlı işini dışarı yaptıran biri değil. öğretmem için yanıma geldi. ama ben java diliyle komut yazmasını bilmiyorum. oyüzden bilen bir kişiden yardım istedim. elimden gelse direk öğretirdim. benden yardım isteyen bir kişiyi geri çevirmek istemedim. bilen biri varsa belki yardım edebilir ümidiyle buraya yazdım. tek cevap yazan sen olduğun için sana da teşekkür ederim.
..
hocam java ayrı bir dil olmasına rağmen benim bildiğim kadarıyla vbasic dil yapsını kullanıyor. Sanırım aşağıdaki link biraz da olsa size yardımcı olacaktır.
..
http://www.webmastersitesi.com/javascri ... nlatim.htm
..

soruları anladıgım kadar hazırladım sayın hocam.
dosyalar ekte kodları değiştirerek örneği istediğinie uydurabilirsin.

Ekli dosyalar

• javascript.rar
    1.6 KB · Görüntüleme: 31
ders linkleri ve kodlar için çok teşekkür ederim sayın hocalarım. gayretlli ve ilgili bir öğrenci. sizlere de teşekkür ediyor. zaman ayırıp yardım ettiğiniz için sağolun..

kolay gelsin hocam. öğrencinize de hatırlatın yumurta kapıya dayanmadan uğrasın bi dahakine yanınıza ;)
benzer öğernciler bende de var. ben öyle diyorum :D

Geri