İSYAN EDİYORUM ŞU SINAVA!!-SABIRLA OKUYUN LÜTFEN!!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
ilon' Alıntı:
Bilgisayar öğretmeni varken formatör derse mi girer emines hocam...O 6sati illaki bilg. dersiyle dolduracak değil ya...girsin müzik resim bir başka derse...
Bu arada meslek liseleri bilgisayar öğretmenliği için çok daha uygun bence hiç olmazsa formatör derdiniz olmaz...eğitici formator daha çok koordinatördür arkadaşlar....

girdiğiylede kalmayıp bana ahkam kesmezmi çatlayacam valla...
üstelik bizim okulda benden başka birtane daha bilgisayar öğretmeni var oda askerden yeni geldi ama ne iş olsa yaparım zihniyetiyle herşeye atlayan ve işin özünü araştırmayan müdürler olduktan sonra giriyorda geçiyor bile....

badboys' Alıntı:
evet bu ne saldırganlık noluyoruz sizin branşınızı almak isteyen falan yok kardeşim.Kendinizi nerelerde görmektesiniz.Eğer illa branşınızı yapmak istiyosanız bırakın formatörlüğü falan girin derse.Bakanlık bir tasarrufta bulunuyor ve bu sizin branşla alakalı değil..Girin dersinize formatörlük yapmayın iz bilgisayar öğretmeniyiz deyin

Eğiticilik tamammen başka bir organizasyon...
Çok yıp oluyo bence arkadaşlar

-1

Zizu_' Alıntı:
teknomann' Alıntı:
badboys' Alıntı:
teknomann' Alıntı:
badboys' Alıntı:
bugüne kadar bu işin hep bilgisayar öğretmenlerinin hakkı olduğunu düşünmüştüm ama bu saldırganlığa bakarak yanıldığımı eğitimde heşeyin teknik bilgi olmadığını ( ki Forumun bazı yerlerinde 40 soru için eğitim öğretim formasyon sorusu bu sorular diğer öğretmenler daha şanslı diyen bilgisayarcılar vardı demekki kendileride kabul ediyolar öğretmenliğin tak skten ibaret sandıklarını) hla öğrenemediğinizi ve bu yüzden okullarda sadece bilgisayar bozulduğunda hatırlandığınzı ve iğneyi kendinize batırmanız gerektiğini eğiteke atacağınız maillerde bu anlattıklarımada yer vermeniz gerektiğini saygılarımla sunarım

ortada bir saldırganlık yok iken farklı branştaki arkadaşlar nedense (!) bunu saldırganlık olarak algıladı.herkesin fikirlerini serbestçe açıkladığı bi platformdayız..sözlerimiz her sınıf öğretmenine vs. branştakilere değildi. İHTİYAÇLARI OLMADIĞI halde durumdan faydalanmaya çalışanlaraydı..

bir de okulun can damarı olan bilgisayar öğretmenleri için "sadece bilgisayar bozulduğunda hatırlanıyorsunuz" cümlesine çok nankörce demekten başka bir şey bulamıyorum,eminimki okulunuzdaki bilgisayr öğretmeninden pek çok kez faydalanmışsınızdır..herhalde kendi düşünceniz değildir hocam,yani öyle zannediyorum..

yahu hocam lütfen güldürme okulun can damarımı hadi yaaaa:)
Allahta seni güldürsün bu keyifle gidip yatayım hene
can damarıı :))

""yemek yediği kaba...."" başkada bir şey demiyorum şuan bilgisayar öğretmenlerinin hazırlamış olduğu bir site de bulunuyorsunuz.. :puhaha: Allah büyük ne diyelim!

valla süpersin hocam :D :mrgreen:

sağolun hocam desteklerinizle...hakedene cevabımız hazır :+1: :mrgreen:

ftth61' Alıntı:
badboys' Alıntı:
evet bu ne saldırganlık noluyoruz sizin branşınızı almak isteyen falan yok kardeşim.Kendinizi nerelerde görmektesiniz.Eğer illa branşınızı yapmak istiyosanız bırakın formatörlüğü falan girin derse.Bakanlık bir tasarrufta bulunuyor ve bu sizin branşla alakalı değil..Girin dersinize formatörlük yapmayın iz bilgisayar öğretmeniyiz deyin

Eğiticilik tamammen başka bir organizasyon...
Çok yıp oluyo bence arkadaşlar

-1

süper :mrgreen:

Zizu_
Artisliği ben yapmıyorum.
Artistliği bu konuyu açan arkadaşımız yaptı. Ona da cevap yazdım ama sesi çıkmadı.
Evet benim branşıma da herkes girebiliyor. Ama ben o kişilere ciğer bekleyen kedisiniz, Bu ne cüret gibi laflar etmiyorum.
Bu forumda ağlayan yüzlerce bilgisayar öğretmeni gösterebilirim. Yok müdür bana şunu yaptırdı, yok öğretmenler şunu istiyor, yok müdürün evdeki bilgisayarından banane gibi...

Laflarınıza biraz daha dikkat edin. Kendinizi ne zannediyorsunuz ki. Benden fazla okumadınız ki...

arkadaşlar bırakın bu tartışmaları bu konu kaç defa tartışıldı burada. suç milli eğitim bakanlığının, kavgasını veren sizsiniz. ben de bil. öğrt değilim formatör oldum branşım sınıf öğrt. formatör olma sebebim de okulumda BT sınıfı var ve geçen yıl kuruldu okulumda da bil. öğrt. yok (gerçi bil öğrt yokken dahi ben giriyordum e-okul, idari işler, format atma, web sitesi hazırlama, sunum hazırlama bütün işleri yapıyordum inanmayacaksınız ama bu işleri yapmaktan sınıfıma giremiyordum çünkü her ders sınıftan çağırılıyordum) geçen yıl BİTEFO kursu açıldı ve okulda 80 öğretmenden tek şartları tutan bendim. şimdi ben suç mu işledim formatör olmakla. formatör öğretmen olmasaydım sizce milyarlarca yatırım yapılan BT sınıfı teknoloji çöplüğü mü olsaydı. ben kendi şahsıma hiç bir bil. öğrt. koltuğunda gözüm yok.

fazla okumamış olabiliriz ama böte de okuduk sesimiz ondan çıkıyor olabilirmi acaba ayrıca emin olun sizde bizim yerimizde olsanız neler yapardınız bilemiyorum. hakkınız olmayan bir konuda bu kadar konuştuğunuzu göre birde hakkınız olan elinizden alınsa ne yaparsınız düşünemiyorum bile

mystreous' Alıntı:
Zizu_
Artistliği bu konuyu açan arkadaşımız yaptı. Ona da cevap yazdım ama sesi çıkmadı.
Evet benim branşıma da herkes girebiliyor. Ama ben o kişilere ciğer bekleyen kedisiniz, Bu ne cüret gibi laflar etmiyorum.
Bu forumda ağlayan yüzlerce bilgisayar öğretmeni gösterebilirim. Yok müdür bana şunu yaptırdı, yok öğretmenler şunu istiyor, yok müdürün evdeki bilgisayarından banane gibi...

Laflarınıza biraz daha dikkat edin. Kendinizi ne zannediyorsunuz ki. Benden fazla okumadınız ki...
Gir bakalım hocam sınava yazarız buraya aldığımız notları. Bakalım kim daha iyi. Sizden fazla okudum merak etmeyin . :wink:

valla şimdi de kim ne kadar okudu onu mu tartışalım.ama neticede ne kadar okusanız da burdasınız.yani bi farkımız yok.
O saman boyle olmasın.en çok okuyan ya da en çok üni bitirene göre yerleştirsinler bizi mesleklere.

mystreous' Alıntı:
Zizu_

%100 eminim ki başkalrınında sizin branşınıza giriyor olmasından rahatsızsınız.ha dile getirmiyo olabilirsiniz.bazı insanlar açık fikirlidir,bazıları ise damarına basınca sesi çıkar..tüm lafları da üzerinize alınmışşınız nedense,halbuki açıkladım ama anlamadınız sanırım(!) size de aynı şeyleri söylüyorum..ağlıyor dediğiniz kişilerin hazırladığı bi sitedesiniz. :puhaha: hem şükredinki ağlayanlar ve bu işleri yapmak istemeyenler olmuşta size iş imkanı doğmuş.lütfen vefalı olalım biraz lütfen..bütün bunlar bizim hatamız değil devletin ve sistemin hatası,bizim branşımıza da başkaları giriyo deseniz anlıcam (ki zaten ben de dedim bir zamanlarda sınıf öğrt. kadrolarının nasıl doldurulduğunu )da böyle savunmaya geçmeniz hele ki bilgisayar öğretmenlerinin buluştuğu ve hazırladığı bir site de böyle konuşmanız gerçekten hiç ama hiç hoş değil.

teknomann' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Zizu_

%100 eminim ki başkalrınında sizin branşınıza giriyor olmasından rahatsızsınız.ha dile getirmiyo olabilirsiniz.bazı insanlar açık fikirlidir,bazıları ise damarına basınca sesi çıkar..tüm lafları da üzerinize alınmışşınız nedense,halbuki açıkladım ama anlamadınız sanırım(!) size de aynı şeyleri söylüyorum..ağlıyor dediğiniz kişilerin hazırladığı bi sitedesiniz. :puhaha: hem şükredinki ağlayanlar ve bu işleri yapmak istemeyenler olmuşta size iş imkanı doğmuş.lütfen vefalı olalım biraz lütfen..bütün bunlar bizim hatamız değil devletin ve sistemin hatası,bizim branşımıza da başkaları giriyo deseniz anlıcam (ki zaten ben de dedim bir zamanlarda sınıf öğrt. kadrolarının nasıl doldurulduğunu )da böyle savunmaya geçmeniz hele ki bilgisayar öğretmenlerinin buluştuğu ve hazırladığı bir site de böyle konuşmanız gerçekten hiç ama hiç hoş değil.
Ben bilgisayar öğretmenlerine ağlıyor demedim. Ağlayan bilgisayar öğretmenlerinin işlerini yapıyoruz dedim. Sanırım siz anlamadınız(!)(!).

basbag' Alıntı:
arkadaşlar bırakın bu tartışmaları bu konu kaç defa tartışıldı burada. suç milli eğitim bakanlığının, kavgasını veren sizsiniz. ben de bil. öğrt değilim formatör oldum branşım sınıf öğrt. formatör olma sebebim de okulumda BT sınıfı var ve geçen yıl kuruldu okulumda da bil. öğrt. yok (gerçi bil öğrt yokken dahi ben giriyordum e-okul, idari işler, format atma, web sitesi hazırlama, sunum hazırlama bütün işleri yapıyordum inanmayacaksınız ama bu işleri yapmaktan sınıfıma giremiyordum çünkü her ders sınıftan çağırılıyordum) geçen yıl BİTEFO kursu açıldı ve okulda 80 öğretmenden tek şartları tutan bendim. şimdi ben suç mu işledim formatör olmakla. formatör öğretmen olmasaydım sizce milyarlarca yatırım yapılan BT sınıfı teknoloji çöplüğü mü olsaydı. ben kendi şahsıma hiç bir bil. öğrt. koltuğunda gözüm yok.

sizin durumunuz çok farklı hocam.yani yazdıklarımızın tamamen dışındasınız.ayrıca konuya yaklaşım tarzınız için teşekkürler..

emines' Alıntı:
fazla okumamış olabiliriz ama böte de okuduk sesimiz ondan çıkıyor olabilirmi acaba ayrıca emin olun sizde bizim yerimizde olsanız neler yapardınız bilemiyorum. hakkınız olmayan bir konuda bu kadar konuştuğunuzu göre birde hakkınız olan elinizden alınsa ne yaparsınız düşünemiyorum bile
Bu son yazım olacak ve bi daha bu konuya bişey yazmıycam
Hakkım olmayan bir konuda konuşuyorum ama hakaret var o dokundu bana. Ciğer bekleyen kedi değiliz ya da başkasının ekmeğini elinden almıyoruz biz.
Kadro doldurmuyoruz, bilgisayar derslerine girmiyoruz. Sadece demin de dediğim gibi bazı öğretmenlerin ağlayarak yaptıkları işleri biz isteyerek ve severek yapıyoruz.
Daha fazla okumaktan kastım; biz de üniversite okuduk, biz de eğitim fakültesi mezunuyuz. Yani kısaca biz de öğretmeniz. Dışarıdaki bi internet cafeci değiliz. Bir zamanlar ziraat fakültesi mezunları sınıf öğretmeni olup, hatta 8/1 kadro ile başlamasından ben de rahatsızdım ben de şikayet ettim. Şikayet etmemdeki amaç ekmeğimin elinden alınması değildi. Onların öğretmenlik yapamayacağı, eğitimin daha kötüye gideceğinden dolayı idi.
Ekmeğinizi kimse elinizden almıyor merak etmeyin. Derslerinizi de elinizden almıyor kimse...
Sen BÖTE mezunusun, ben ESEF mezunuyum. Bilgine güveniyorsan girersin EBİTEFO ya orda yarışırız. Burda kimseye ahkam kesmeyin.

hocam sizde öğretmensiniz eyvallah ona bişey diyen yok ama biz bilgisayar öğr bizim anlatmak istediğimiz bu.....

mystreous' Alıntı:
emines' Alıntı:
Bu son yazım olacak ve bi daha bu konuya bişey yazmıycam
Hakkım olmayan bir konuda konuşuyorum ama hakaret var o dokundu bana. Ciğer bekleyen kedi değiliz ya da başkasının ekmeğini elinden almıyoruz biz.
Kadro doldurmuyoruz, bilgisayar derslerine girmiyoruz. Sadece demin de dediğim gibi bazı öğretmenlerin ağlayarak yaptıkları işleri biz isteyerek ve severek yapıyoruz.
Daha fazla okumaktan kastım; biz de üniversite okuduk, biz de eğitim fakültesi mezunuyuz. Yani kısaca biz de öğretmeniz. Dışarıdaki bi internet cafeci değiliz. Bir zamanlar ziraat fakültesi mezunları sınıf öğretmeni olup, hatta 8/1 kadro ile başlamasından ben de rahatsızdım ben de şikayet ettim. Şikayet etmemdeki amaç ekmeğimin elinden alınması değildi. Onların öğretmenlik yapamayacağı, eğitimin daha kötüye gideceğinden dolayı idi.
Ekmeğinizi kimse elinizden almıyor merak etmeyin. Derslerinizi de elinizden almıyor kimse...
Sen BÖTE mezunusun, ben ESEF mezunuyum. Bilgine güveniyorsan girersin EBİTEFO ya orda yarışırız. Burda kimseye ahkam kesmeyin.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :puhaha:

inceleyiniz..

http://bilgisayarbilisim.net/post96673.html başlıgından alıntıdır.

Hacker' Alıntı:
Yozgat ili Şefaatli ilçesine ilk atanan bilgisayar öğretmeni Ghost hocam ve 2. atanan bilgisayar öğretmeni de benim. Emin olun bu mesleği branşımızı MEB saflarında diğer branşlardan arkadaşlara kabul ettirmek adına zor günler geçirdik.

* Bilgisayar öğretmeni olarka bizler dururken ( maaş karşılığı ders bulamazken) diğer branşlardan arkadaşların bilgisayar derslerine girmelerimi desem,

* Yine bizler dururken öğretmen bile olmayan MYO mezunlarına halk egitimde bilgisayar kursları verilmesinden mi bahsetsem,

* Yine bizler ortalıkta boş boş gezerken diğer branştan bir öğretmen arkadaşımızı bulunduğumuz ilçeye eğitici formatör olarak atamalarını mı desem,

*Affınıza sıgınarak yazıyorum Okulda Bilgisayar Öğretmeni=Amele muamelesi görmelerimizi mi desem,

*Bilgisayar Öğretmeni ile çarşıdaki ilkokul mezunu internet kafe işletmecisiyle kıyaslanmasını mı desem,

*Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün varlığımızdan habersizmiş gibi davranıp 180 kurs belgen varmı gel bilgisayar formatör öğretmeni ol demesini mi desem,

Kısaca Bilgisayar öğretmeni olarak karşılaştığımız sıkıntıları paylaşarak azaltmak, sorunlarımza çüzüm bulmak, mesleğimizin, branşımızın misyonu ve vizyonunu nasıl daha iyiye, olması gerektiği yere taşırız düşünceleri ve diğer branşlardan öğretmen arkadaşlarımızı bilgi ve teknoloji konusunda aydınlatma konusunda nasıl daha verimli oluruz sorularına cevapları internetteki mevcut forum ve sitelerde ararken bizim isteklerimize cevap verebilecek bir forum sitesinin olmadığı gerçeğiyle karşılaşmamız üzerine

BilgisayarBilisim.Net fikri geldi ve inşallah önümüzdeki günlerde 1 yaşını dolduracak.

Hepinizin Emeğine Sağlık derken birlikte başardıklarımızın ve başaracaklarımızın için de şimdiden Hepinize teşekkür ediyorum.

Değerli zümredaşlarım ve saygıdeğer meslektaşlarım;

bu sınava bende girmiyorum. Gerekçem Protesto.

Bana sınıf öğretmeni veya istediğim başka bir branşta görevlendirilebilmem için bir sınav açılıp o branşın öğretmenleriyle eşit şartlarda o sınava girme hakkı verilmediği sürece yada benim branşımda sadece bilgisayar öğretmenleriyle birlikte bu sınava alınmadığım sürece ben bu sınava girmiyorum.

İnanıyorum ki Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz branşımıza yapılan haksızlığı ve yanlışı farkedip bu görevlendirmeden vazgeçecektir.

Baknız ben kimsenin işini nasıl yaptıgıyla ilgilenmiyorum. beni ilgilendirmez çünkü haddime değildir. Bende herkes kendi branşında en iyidir. Elinden gelenin en iyisini yapıyodur veya yapmıyodur vicdanıyla basbasa bırakırım beni ilgilendirmez. Kimseninde gelip beni veya bir zümredaşımı iyi biliyo yada kötü biliyor yada ben daha iyi biliyorum şeklinde branşıyla yargılamaya hakkı yoktur.

Bakınız su tabloya

http://personel.meb.gov.tr/upload/Sozle ... tenjan.pdf

160 bilgisayar öğretmeni

7 050 sınıf öğretmeni

yeni atamada aynı keza... varın diğerlerini siz görün...

Kimse alınmasın darılmasın, Bilgisayar öğretmenninin olmadıgı yerde baska branstan uygun olan arkadas görevlendirilebilir problem yok. bakın görevlendirilebilir diyorum. Eskiden önceliğimizde yoktu şükürler olsunki egitek e üye arkadaslarımızla birlikte mailler göndererek bu sorunu ortadan kaldırdık.

işte forum işte birlik işte beraberlik işte bilgisayar öğretmeni topluluğu hocam. her imkanımız var şükür rabbimin izniyle bu kadro söyletilerinin arkasındaki haklarımızı alalım.

Soruyorum okul formatörlügünde iblgisayar öğretmenlerine bir öncelik tanınıyorda eğitici formatörlükte neden tanınmıyor?

Şimdi tutupta kadro verildiği takdirde yarın ortalık 300 bilmem kaç puanlı sınıf öğretmenliğinden geçme formatör öğretmen doldugunda benim doguda zorunlu hizmetini bitirip merkez güzel okullara gelmek isteyen zümremin hakkının hesabını kim verecek kimin vicdanı rahat ederek o görevi yapabilecek.
Bakınız MEB de formatörlük olmaması gerekn birşey. bu uygulamadan verim alınmıyor alınamıyor. 10 yılda geçse alınamaz 50 yılda geçse alınamaz. Çünkü gereksiz bir iş. 3-5 yıl sonra ofis programlarını kullanamayan öğretmen kalmayacak zaten. Yeni nesil bilgisayarı öğrenip geliyor. tutupta formatörlük diye bir kadro acarsan yarın 3-5 yıl sonra bu kadar adamı vasıfsız boş eleman ilan etmiş olmayacakmısın?

Herkes mesleğine saygı duyulmasını istediği kadar başkalarının da mesleğine saygı duysun lütfen. Rabbim herkese hakkında hayırlısını nasip etsin. ve Rabbim kimseyi büyük günahlardan olan kul hakkı ile huzuruna çıkarmasın.

benim formatör öğretmen arkadaşlara diyeçeğim bişey yok ama bu kadar dışarda bekleyen bilgisayrcı arkdaşımız varken bunların yerine başka branşlarda öğretmenlerin alınması çok komik. bu sebeple asla böyle bir sınava girmiyeçeğim. sözüm meclisten dışarı ama bizim ilçede iki tane formatör öğretmen var ikiisinide toplasan bizim bilişim teknolojileri bölümünde okuyan 11. sınıftaki bir öğrenciinin bilgi ve birikimi etmez.......çoğu zaman okulda bilgisayrları bozuluyor ve beni arıyorlar,iki öğrenci gönderip yapıp geliyorlar.... :D

Kendini idare etmekten aciz insanların idareci olabildiği bir kurumda böyle tartışmalarla kamplaşmanın bir anlamı yok bence.
1996 yılından itibaren ziraat fakültesi vb. gibi birçok bölüm mezunların sınıf öğretmeni olarak atandığında kimsenin sesi çıkmamıştı.
Branşı öğretmenlik olmayıp öğretmenlik yapanların içinden nasıl çok iyi öğretmenler çıktıysa branşı bilgisayar öğretmenliği olmadığı halde formatörlüğü çok iyi yapan diğer branş öğretmenler de çıkacaktır.
Önemli olan aldığı görevi layıkıyla yerine getirmektir.
Kendini bilene ne mutlu.

teknomann' Alıntı:
badboys' Alıntı:
emines' Alıntı:
valla bizim okulda sınıf öğretmeni formatör ve dersede giriyor doğal olarak,( :!: ) bende iki okul arasında koşturuyorum...

Görevlendirme yazısında yazıyor çaık açık şimdi baktım
öncelik bilgisayar öğretmeninin diye
Millete sataşacağınıza özlük haklarınıza bakın

bizim yerimize siz bakarsınız zaten..çok meraklısınız ya bizim işlerimize :mrgreen:

sonuçta bir yalanı ortaya çıkardım
baktığımda bilgisayar öğretmeni genelgesi değil formatör genelgesi..Bu şekilde devam edin size saygı duyuroduk hakkınız diyoruk ama artık öyle düşünmeyenlere bende katıldım
ebitefo farklı bişey ve formasyon ağıtlıklı olmaı bunuda en ,y, diğer branşlardakiler bilir.Çünkü derlerinde uygulama yapıyolar.Bir bilgisyarcı fizik dersinin nasıl işlenceğini bilgisayarla fizikçi kadar uygulama yapmadığından bilemez.Siz sadece teknik destek verin bozulanı tamir edin eğitimde uygulamaya çalışmayın..

bütüb bilgisayar öğretmeni arkadaşlar kendileri açıkladılar...Okulda tamir için bizi çağırıyolar.Anlattığınız hep teknik işler yap tamir et.Bende katılıyorum ama okullar eğitim yuvasıdır ve formasyon ön plandadır.Tamirat sök tak işini verince servis paraını dışardan da sağlıyoruz zaten

bu arada hacker hocam

memlekette sınıf öğretmeni açığı tabiki had safhada.Bakanlık ne yapsaydı her okula 10 ar tane bilgisayar mezunumu atasaydı..Olayları çarpıtoyosunuz maalesefff..
Bu dünya ve bizim eğitim sistemimiz sizden ibaret değil ve dünyanın merkezinde bilgisayarcılar yok uyanın artık

Arakadaşlar bende Teknik Eğitimliyim ve Bilgisayar öğretmeniyim.Böte li arkadaşlar siz yokken bu ülkede Teknik Eğitim mezunları vardı.Bu yüzden bizde sizemi savaş açalım.
Buradaki sorun rekabet sorunu bu konuda kendini öyle geliştiren diğer branş öğretmenleri varki siz Böteciler eline su dökemezsiniz(Hepinizi kastetmiyorum).Bu arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeni oldum tamam bundan sonra herşeyde ben varım kendimi geliştirmeme gerek yok diye düşünen arkadaşlara rakiptir.Biraz rekabetçi olun.Sınava herkes girsin iyi olan kazansın.Sonuçta şunu unutmayın kazanan her zaman eğitim olacaktır kişilerin önemi yoktur.

teksertuf hocam

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

genel olarak baktım yazılanlara ama tek diyeceğim birşey var bazı okullarda güvenlik kartını kaldıramayan ağ kuramayan birçok bilgisayar öğretmeni var onlar mı formatör olacak. zaten böteliler ahım şahım şeyler bilmiyeliştirmemişlerse teknik eğitim mezunlarına diyecek birşeyim yok onlar ustalaşmış zaten. birde okul formatörlüğü apan birçok bilgisayar öğretmeni şubat tatili olmadığını duyunca bile okul formatörlüğünü bırakma kararı aldı. bbu iş birazda istek işi hatırlatırım tatil yok bizde yokuz dediler malesef

Bu konu forumda çok tartışıldı ben de bir iki cümle söyleyeyim bir ağabeyiniz olarak :) Genelde cevap yazan arkadaşlar genç arkadaşlar. Kanun ve yönetmeliklerden dolayısıyla pek haberleri yok. Bir de şunu ekleyeyim teksertuf gibi Cadcam67 gibi daha nikini bilemediğim bir çok eğitekte çalışan veya eğitekle direkt bağlantısı olan(şimdi eğitek nme diye sormayn) arkadaşlar bu forumu takip ediyorlar ve durumdan haberdarlar. Diğer bir konu diplomayla bilgisayarcı olunmaz. Ehliyet aldığınızda arabayı siz mi kullanıoyorsunuz, ehliyet mi? Ayrıca bu ülkenin gençlerine yazdığı kitapçıklarla asp php öğreten Hakkı ÖCAL gazetecidir. Jerry Pournel bilim kurgu roman yazarıdır. Volkan ERSOY inşaat mühendisidir. Cüneyd ER( Bir zamanlar BYTE) Hukuk öğrencisiydi . Cemal TANER Elektrik öğretmenidir. ( Bu cemal taneri kimdi yazdı buraya yaaa :) ) Tümur SIRT maden mühendisidir.Serdar KUZULOĞLU gazetecidir. Şimdi kim bunlar demeyim naniik derim sonra :) Artı bu isimleri çoğaltmak mümkün . Bir diğer konu formatörlük eğitici formatörlük ve bilgisayar öğretmenlerinin konumu çok farklıdır.Son söz: Madem çok iyisiniz girin sınava geçin milleti. 2006 sınavına girmeye cesaret edemeyen bilgisayarcıların ağlamasını çekiyoruz bir senedir bu forumda 2 sene de sizin mızıklamanızı çekmeyelim !!!
Son Not: Formatör okulun bilgisayar kadronu doldurmaz yani atamaya engel değildir bilmeden sallamayın!!!

bende BÖTE mezunuyum ve atanamıyorum. O kadar açık olmasına rağmen gösterilmiyor. Çünkü diğer branştan öğretmenler bilgisayar derslerine girdiği için. bende İSYAN EDİYORUM. kabul ediyorum KPSS den iyi almadım. ama bu onların bilgisayar derslerine girme hakkına sahip olduklarını göstermiyor. Onlar 150 ytl daha ek ders almak için ben kadrodan oluyorum.

Ya Hocam Neden Böyle umutsuz bakıyorsun anlamıyorum.Her şeyde bi hayır vardır.Allah Hayırlısını verir.Ki Sınavda belli olsun bırak gerçek hak ve adalet.Ben derim Ki hayatımızdaki Bu tip Sorunları Aşabilmek için biraz olsun Hakkın Adaleti bellidir deyin ya.Umutsuzluğa KApılmayın.Gün Doğmadan neler doğar.Güler yüzünüzden Hiçbirşey eksilmesin.Sizler Düşmanlarınız içn bile(Özellikle Düşmanlara Dedim) iyi şeyler dileyin.Sabırlı olmak gerek.Gelecek kimlere neler getirir kim bilebilir ki?Ne olur Sevgili ARkadaşlar Bu tip Düşüncelere kapılmayın.Yine Çok ve elimizden geldiği kadar Çalışalım.Ya herşey zaten para için değil.Bu meslek Gönül işidir.....O isterse herşey olur......

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri