Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İSYAN EDİYORUM ŞU SINAVA!!-SABIRLA OKUYUN LÜTFEN!!

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında teknomann tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
  arkadaşlar ben böte liyim formatörlüğe başvurma konusunda kararsız kaldım ve sonunda başvurmadım.dersime giriyorum hakkıyla,öğlen ve 5 e kadar labda kalıyorum arkadaşlara -usulüyle yardım isteyenlere- yardım ediyorum,işim oluncada hadi bana eyvallah diyip çıkıyorum. kimse de bişey demiyor çünkü zaten çalışmalarımın büyük fedakarlık olduğunun farkındalar. labımın herşeyinden ben sorumluyum,evim gibi ve bunu severek yapıyorum üstelik her sorunumu kendim hallettmeye çalıştığım için çok şey öğreniyorum tabi sıkıntılarda olmuyor değil,çok yoruluyorum..benim anlam veremediğim şu:
  ya milletin ne kadar gözü varmış alanımızda,sınıf öğretmeninden,iş teknik öğretmeninden tutun diplomayı eline alan gözünü dikmiş bilgisayar öğretmenliğine ve bu vatandaşlar yüzünden pek çok mezunumuz artık boş boş beklemekte. yazık değil mi?bu insanların hakkını yemek değil mi bu!madem bilgisayar öğremenliğine heveslisin,alsaydın öss den koç gibi puanı da yapsaydın..ha bir de hepsinin cevabı hazır:
  ""benim pek çok bilgisayar öğretmeninden daha fazla bilgim var",...intenet cafe çalıştıranların da bilgisi fazla,hatta sokaktaki herhangibirinin de bilgisi birilerinden fazla olabilir ama bilgisayar öğretmeni olan,bu işi yapma hakkına sahip olan ve bunu hak eden,bir çok bölüm okuma şansımız varken bu bölümü okuyan bizleriz. kaldıki bir bilgisayar öğretmeninin bilgisi hakkında yorum yapmak kimsenin haddi değil!!!!kimseler alınmasın şimdi yazdıklarıma,kırıcı olmak istemem. bir zamanlar da sınıf öğretmenliğne de veteriner,çevre müh.,orman mühendisi vs. ne buldularsa atadılar tıkadılar sınıf öğretmenliğini şimdi sıra biz de, ve bilgisayr öğretmeni olmayı beceremeyen,ciğer bekleyen kediler de bunu fırsat bildiler kullanıyorlar.ya hadi hiç atanamamış işsiz olsalar anlıcam ama bu vatandaşlar zaten atanmış sınıf öğretmeni vs. olarak görev yapıyorlar sırf bir kaç 100 milyon fazlalık için ekmeğimize göz dikiyorlar. Hatta şu kadro saçmalıkları yüzünden pek çok sınıf öğretmeni sınava giriyo(okulumda mesela),kendi kadromuzda tayinimiz istediğimiz yere çıkmıyo bununla çıkar diyorlar. hedefleri de çankaya atanmak!!!!hadsizliğe bak ya ben okadar okucam kpss den yüksek puan alıp çankaya ya atanamıcam sen bir 140 dakikalık ebtfö sınavına gir kazan kendini adamdan say ve çankaya ya atan!!ben olsam tenezzür dahi etmem ya!!!ayıp bu,HAK YEMEK BU!!!!emin olun artık mesleğimden soğudum,hernekadar yorulsam da,tenefüslere çıkamasamda,deli gibi çalışsam da mesleğimi seviyodum, ama belkide yakın bir zamanda şu uyduruk sınavı kazanıp kendini önemseyen farklı branştaki bi vatandaşla aynı ortamda çalışmak ve muhatab olmak zorunda kalıcam NE KADAR ACI!!!!mesleğimizin ticari bir hale getirilmesive insanların da bunu kullanması NE KADAR ACI!!!!
   
 2. blue123

  blue123 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  824
  Beğeni:
  1
  hocam bunu yapanlara sormalı...bizim meslek herkese açık 1 meslek ama adamlar işlerine gelince bizi kullanıyorlar gelmeyince sınava herkesi sokuyorlar..bende girmeyeceğim...eğer sadece bilgisayar öğretmenleri girseydi girecektim ama dediğiniz gibi herkes sınava giriyor..millet bilgisayarcı olmak için ne kadar meraklıymış..
   
 3. anticode78

  anticode78 Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  170
  Beğeni:
  0
  Haklısın hocam bilgisayar formatör öğretmenliği bir kaç kişiye kıyak geçmek onları ilde ilçede çalıştırmak için çıkarılmış bir fiyaskodur.
   
 4. ilon

  ilon Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.084
  Beğeni:
  19
  Bilgi ve birikiminiz yeterliyse zaten siz kazanırsınız neden girmediniz ki???

  Bu arada bu bölüm formatör öğretmenlerle ilgili değil...
   
 5. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
  blue123 hocam meb bu ..zaten işlerinde meymenet yok. ama benim kızgınlığım bunu fırsat bilip ihtiyaçaları olmadığı halde sırf daha çok para için bekleyen,hak yiyen kurnazlara!!
   
 6. anticode78

  anticode78 Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  170
  Beğeni:
  0
  MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZA DESEKKİ :
  Öğretmenlerimizi birbirine düşürmeyin formatör konusuna bir çözüm getirin.
  Her 6 ayda herkes birbirini boğacak düzeye geliyor.Bu işin sonunu hayırlı göremiyorum.
   
 7. emines

  emines Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  302
  Beğeni:
  5
  BENCE PROTESTO ETMEK İÇİN BİŞEYLER YAPMALIYIZ DİĞER BÖLÜMDEN ARKADAŞLAR KIRILMASIN AMA HAKKIMIZI ARAMALIYIZ... DİĞER BÖLÜMLER ÇEKSİN ARTIK ELİNİ BÖLÜMÜMÜZDEN...
   
 8. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
  "ilon" hocam yazımı dikkatli okusayadınız bunu yazmazdınız (ya da branşınızdan olsa gerek merak ettim açıkçası branşınızı) yazımda belitmiştim ama tekrar belirteyim:
  bilgisyar öğretmenliğini kazanabilmiş,okuyabilmiş,iyi bir yere atanabilmiş(ankara) kısacası bunu haketmiş %100 orjinal bir bilgisayar öğretmeninin bilgi ve birikimini sorgulamak imsenin haddi değil!!!!!!!!!!!!!!bilgisayar öğretmeni arkadaşlarımın beni gayet iyi anladığına eminim çünkü yazdıklarım şahsımın değil işini hakkıyla yapan tüm meslektaşlarımın sorunu ve duyguları.
   
 9. Kolemans

  Kolemans Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  480
  Beğeni:
  0
  Üstat Donanımlı bir bilgisayar öğretmenini başka branşdan olan arkadaşların geçebileceğine de pek inanmıyorum. Bu sınavdan sonra 2. sınav yapılacak diyolar. Gelsinler geçsinler bakalım kolaymı öle. Kendinize güvenin hocam .
   
 10. suzi

  suzi Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2007
  Mesajlar:
  16
  Beğeni:
  0
  aynen katılıyorum teknomann hocam ya.gercekten bu kadar olur.herkesin özellikle de sınıf öğretmenlerinin gözü bizim mesleğimizde.duygularıma tercüman oldunuz
   
 11. gamzerkan

  gamzerkan Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Kasım 2007
  Mesajlar:
  57
  Beğeni:
  0
  Kesinlikle katılıyorum ben bu konuştuklarınıza. Bu kadar kısa zamanda bilgisayar öğretmeni olmak büyük başarı olsa gerek. Çok sinirim bozuluyor ya valla. İlçede 2 tane bilgisayar öğretmeni var geri kalan formatör. Kendi branşımdan memnundum ama şimdi daha çok memnunum demezlermi bi de... Duygularımı düşünemezsiniz.
   
 12. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1
 13. Kolemans

  Kolemans Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  480
  Beğeni:
  0
  Üstat sınava girmessen yol vermiş olursun diğer branştan öğretmenlere. Söylediğinde haklısın ama yapman gereken bu sınava girip elinden geleni yapman. Eğer eğitici olursan bil ki senin yerine başka bir bilgisayar öğretmeni için yer açmış olacaksın. Kesinlikle tüm bilgisayar öğretmenleri bu sınava girmelidir. Girelim elimizden geleni yapalım.
   
 14. ilon

  ilon Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.084
  Beğeni:
  19
  Eğitici Formatör Öğretmeninin görev ve nitelikleriyle bilgisayar öğretmeninin görevleri çok farklı...bilg. formatörleri de farklı...Araştırmanızı tavsiye ederim....
   
 15. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1

  ya kolemans hocam hala anlyamamışsınız maalesef,dikkatli okuyun lütfen..sorun sınava girmek,kazanmak ya da güven sorunu değil,hayat kazanmak ya da kaybetmekten ibaret te değil!!ben bu sınavı kazansam ne olacak ,kazanmasam ne olacak.elimde kadrom var,görev yerim mükemmel yani bir gereksinimim yok. söylemek istediğim bu sınav neden her branşa açık,neden farklı branşlarla aynı platformu paylaşmak zorunda kalıcaz.ve neden bu fırsat düşkünleri yüzünden hiç atanamamış arkadaşlarımız böyle saçma sapan kişilerle kadrolar dolacağı için açıkta kalacak..bizim tuzumuz kuru zaten atanmışız,stajerliğimiz kalkmış,ya hiç atanamayanlar ve bu gidişle de hiçbir zaman atanamıcak olanlar!!!yazık değil mi bu insanlara..bilgisayr öğretmeni olup güneydoğunun köylerinde görev yapan arkadaşlarımız stajerliği bitmediği için bu sınava başvuramıyor ama diğer branşlar stajerliğini bitirdiyse bilgisay öğretnine karşı 1-0 galip zaten,hiç bir avantajımız yok!!!!!!!!
   
 16. teknomann

  teknomann Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  137
  Beğeni:
  1

  en az sizin kadar araştırdığıma emin olabilirsiniz..sorun bazı vatandaşların hiç haketmedikleri halde bizimle aynı sınava girebilmeye cüret edebilmeleri..aynı platformda karşı karşıya gelecek olmamız ...ve bu vatandaşlar yüzünden pek çok bilg. öğrt. arkadaşımızın bu platforma belki de hiç giremeyecek olmaları..hala branşınızı merak ediyorum!!!!!
   
 17. Kolemans

  Kolemans Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  480
  Beğeni:
  0
  Bunu değşitirmek için şimdilik yapabileceğimiz bir şey yok. Oturup ağlamanında bi faydası yok.
   
 18. onozkara

  onozkara Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  198
  Beğeni:
  1
  teknomann arkadaşım kesinlikle katılıyorum sana. iş öyle bir boyuta geldi ki tahammül edilmiyor artık. o zaman bizde çıkalım beden eğitimi öğretmeninin verdiği egzersizi bizde verelim, rehber öğretmenin yaptığı rehberliği bizde yapalım, edebiyatçının verdiği tiyatro eğitimini bizde verelim, eğer iş sadece kendimizi geliştirmeye kalmışsa ....

  afyonkarahisar ilinde görevliyim. 2006 eğitici bilgisayar formatör öğretmenliği sınavına da girdim. bu sınavda il 2. olmama rağmen hiç bir yere görevlendirilmedim. geçen 2 yıl içerisinde sadece bir kez alım oldu. o da askerlik süresi içerisine denk geldiği için hakkım yandı. dolayısıyla o kadar masraf yapıp katıldığım sınav boşunaydı.şimdi yeni yapılacak olan sınavın kontenjanlarına baktım ve ilçemizde eğitici formatör olmamasına rağmen bulunduğum ilçeyi listede göremedim. bu ne demek oluyor sizce ? buna benzer bir durum yaşayan arkadaş var mı aranızda? ben yinede bu sınava girmeyi düşünüyorum. belli olmaz yarın birgün okul formatörlüğü içinde bu sınava girmiş olma şartı getirirler.

  Kolemans arkadaşıma da katılıyorum. bırakın isteyen girsin isteyen girmesin. ben tahmin etmiyorum diğer branşlardaki öğretmenlerin bir bilgisayar öğretmeninden yüksek alabileceğini.
  herkese iyi çalışmalar diliyorum ve şimdiden sınavda başarılar diliyorum ...
   
 19. badboys

  badboys Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  291
  Beğeni:
  0
  evet bu ne saldırganlık noluyoruz sizin branşınızı almak isteyen falan yok kardeşim.Kendinizi nerelerde görmektesiniz.Eğer illa branşınızı yapmak istiyosanız bırakın formatörlüğü falan girin derse.Bakanlık bir tasarrufta bulunuyor ve bu sizin branşla alakalı değil..Girin dersinize formatörlük yapmayın iz bilgisayar öğretmeniyiz deyin

  Eğiticilik tamammen başka bir organizasyon...
  Çok yıp oluyo bence arkadaşlar
   
 20. emines

  emines Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  302
  Beğeni:
  5
  NEDEN ŞANSIMIZ YOK SESİMİZİ DUYURABİLECEĞİMİZ HİÇMİ BİR YER YOK BAŞKALARI HAKKINI ARIYORDA BİZ NEDEN ARAMIYORUZ YA ARKADAŞLAR GERÇEKTEN ÇOK SİNR BOZUCU BİR DURUM. BU ARADA BENDE İLON HOCAMIN BRANŞINI MERAK EDİYORUM :?:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal