İSYAN EDİYORUM ŞU SINAVA!!-SABIRLA OKUYUN LÜTFEN!!

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

teknomann

Aktif Üye
arkadaşlar ben böte liyim formatörlüğe başvurma konusunda kararsız kaldım ve sonunda başvurmadım.dersime giriyorum hakkıyla,öğlen ve 5 e kadar labda kalıyorum arkadaşlara -usulüyle yardım isteyenlere- yardım ediyorum,işim oluncada hadi bana eyvallah diyip çıkıyorum. kimse de bişey demiyor çünkü zaten çalışmalarımın büyük fedakarlık olduğunun farkındalar. labımın herşeyinden ben sorumluyum,evim gibi ve bunu severek yapıyorum üstelik her sorunumu kendim hallettmeye çalıştığım için çok şey öğreniyorum tabi sıkıntılarda olmuyor değil,çok yoruluyorum..benim anlam veremediğim şu:
ya milletin ne kadar gözü varmış alanımızda,sınıf öğretmeninden,iş teknik öğretmeninden tutun diplomayı eline alan gözünü dikmiş bilgisayar öğretmenliğine ve bu vatandaşlar yüzünden pek çok mezunumuz artık boş boş beklemekte. yazık değil mi?bu insanların hakkını yemek değil mi bu!madem bilgisayar öğremenliğine heveslisin,alsaydın öss den koç gibi puanı da yapsaydın..ha bir de hepsinin cevabı hazır:
""benim pek çok bilgisayar öğretmeninden daha fazla bilgim var",...intenet cafe çalıştıranların da bilgisi fazla,hatta sokaktaki herhangibirinin de bilgisi birilerinden fazla olabilir ama bilgisayar öğretmeni olan,bu işi yapma hakkına sahip olan ve bunu hak eden,bir çok bölüm okuma şansımız varken bu bölümü okuyan bizleriz. kaldıki bir bilgisayar öğretmeninin bilgisi hakkında yorum yapmak kimsenin haddi değil!!!!kimseler alınmasın şimdi yazdıklarıma,kırıcı olmak istemem. bir zamanlar da sınıf öğretmenliğne de veteriner,çevre müh.,orman mühendisi vs. ne buldularsa atadılar tıkadılar sınıf öğretmenliğini şimdi sıra biz de, ve bilgisayr öğretmeni olmayı beceremeyen,ciğer bekleyen kediler de bunu fırsat bildiler kullanıyorlar.ya hadi hiç atanamamış işsiz olsalar anlıcam ama bu vatandaşlar zaten atanmış sınıf öğretmeni vs. olarak görev yapıyorlar sırf bir kaç 100 milyon fazlalık için ekmeğimize göz dikiyorlar. Hatta şu kadro saçmalıkları yüzünden pek çok sınıf öğretmeni sınava giriyo(okulumda mesela),kendi kadromuzda tayinimiz istediğimiz yere çıkmıyo bununla çıkar diyorlar. hedefleri de çankaya atanmak!!!!hadsizliğe bak ya ben okadar okucam kpss den yüksek puan alıp çankaya ya atanamıcam sen bir 140 dakikalık ebtfö sınavına gir kazan kendini adamdan say ve çankaya ya atan!!ben olsam tenezzür dahi etmem ya!!!ayıp bu,HAK YEMEK BU!!!!emin olun artık mesleğimden soğudum,hernekadar yorulsam da,tenefüslere çıkamasamda,deli gibi çalışsam da mesleğimi seviyodum, ama belkide yakın bir zamanda şu uyduruk sınavı kazanıp kendini önemseyen farklı branştaki bi vatandaşla aynı ortamda çalışmak ve muhatab olmak zorunda kalıcam NE KADAR ACI!!!!mesleğimizin ticari bir hale getirilmesive insanların da bunu kullanması NE KADAR ACI!!!!

hocam bunu yapanlara sormalı...bizim meslek herkese açık 1 meslek ama adamlar işlerine gelince bizi kullanıyorlar gelmeyince sınava herkesi sokuyorlar..bende girmeyeceğim...eğer sadece bilgisayar öğretmenleri girseydi girecektim ama dediğiniz gibi herkes sınava giriyor..millet bilgisayarcı olmak için ne kadar meraklıymış..

Haklısın hocam bilgisayar formatör öğretmenliği bir kaç kişiye kıyak geçmek onları ilde ilçede çalıştırmak için çıkarılmış bir fiyaskodur.

Bilgi ve birikiminiz yeterliyse zaten siz kazanırsınız neden girmediniz ki???

Bu arada bu bölüm formatör öğretmenlerle ilgili değil...

blue123 hocam meb bu ..zaten işlerinde meymenet yok. ama benim kızgınlığım bunu fırsat bilip ihtiyaçaları olmadığı halde sırf daha çok para için bekleyen,hak yiyen kurnazlara!!

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZA DESEKKİ :
Öğretmenlerimizi birbirine düşürmeyin formatör konusuna bir çözüm getirin.
Her 6 ayda herkes birbirini boğacak düzeye geliyor.Bu işin sonunu hayırlı göremiyorum.

BENCE PROTESTO ETMEK İÇİN BİŞEYLER YAPMALIYIZ DİĞER BÖLÜMDEN ARKADAŞLAR KIRILMASIN AMA HAKKIMIZI ARAMALIYIZ... DİĞER BÖLÜMLER ÇEKSİN ARTIK ELİNİ BÖLÜMÜMÜZDEN...

"ilon" hocam yazımı dikkatli okusayadınız bunu yazmazdınız (ya da branşınızdan olsa gerek merak ettim açıkçası branşınızı) yazımda belitmiştim ama tekrar belirteyim:
bilgisyar öğretmenliğini kazanabilmiş,okuyabilmiş,iyi bir yere atanabilmiş(ankara) kısacası bunu haketmiş %100 orjinal bir bilgisayar öğretmeninin bilgi ve birikimini sorgulamak imsenin haddi değil!!!!!!!!!!!!!!bilgisayar öğretmeni arkadaşlarımın beni gayet iyi anladığına eminim çünkü yazdıklarım şahsımın değil işini hakkıyla yapan tüm meslektaşlarımın sorunu ve duyguları.

Üstat Donanımlı bir bilgisayar öğretmenini başka branşdan olan arkadaşların geçebileceğine de pek inanmıyorum. Bu sınavdan sonra 2. sınav yapılacak diyolar. Gelsinler geçsinler bakalım kolaymı öle. Kendinize güvenin hocam .

aynen katılıyorum teknomann hocam ya.gercekten bu kadar olur.herkesin özellikle de sınıf öğretmenlerinin gözü bizim mesleğimizde.duygularıma tercüman oldunuz

Kesinlikle katılıyorum ben bu konuştuklarınıza. Bu kadar kısa zamanda bilgisayar öğretmeni olmak büyük başarı olsa gerek. Çok sinirim bozuluyor ya valla. İlçede 2 tane bilgisayar öğretmeni var geri kalan formatör. Kendi branşımdan memnundum ama şimdi daha çok memnunum demezlermi bi de... Duygularımı düşünemezsiniz.

Üstat sınava girmessen yol vermiş olursun diğer branştan öğretmenlere. Söylediğinde haklısın ama yapman gereken bu sınava girip elinden geleni yapman. Eğer eğitici olursan bil ki senin yerine başka bir bilgisayar öğretmeni için yer açmış olacaksın. Kesinlikle tüm bilgisayar öğretmenleri bu sınava girmelidir. Girelim elimizden geleni yapalım.

Eğitici Formatör Öğretmeninin görev ve nitelikleriyle bilgisayar öğretmeninin görevleri çok farklı...bilg. formatörleri de farklı...Araştırmanızı tavsiye ederim....

Kolemans' Alıntı:
Üstat Donanımlı bir bilgisayar öğretmenini başka branşdan olan arkadaşların geçebileceğine de pek inanmıyorum. Bu sınavdan sonra 2. sınav yapılacak diyolar. Gelsinler geçsinler bakalım kolaymı öle. Kendinize güvenin hocam .

ya kolemans hocam hala anlyamamışsınız maalesef,dikkatli okuyun lütfen..sorun sınava girmek,kazanmak ya da güven sorunu değil,hayat kazanmak ya da kaybetmekten ibaret te değil!!ben bu sınavı kazansam ne olacak ,kazanmasam ne olacak.elimde kadrom var,görev yerim mükemmel yani bir gereksinimim yok. söylemek istediğim bu sınav neden her branşa açık,neden farklı branşlarla aynı platformu paylaşmak zorunda kalıcaz.ve neden bu fırsat düşkünleri yüzünden hiç atanamamış arkadaşlarımız böyle saçma sapan kişilerle kadrolar dolacağı için açıkta kalacak..bizim tuzumuz kuru zaten atanmışız,stajerliğimiz kalkmış,ya hiç atanamayanlar ve bu gidişle de hiçbir zaman atanamıcak olanlar!!!yazık değil mi bu insanlara..bilgisayr öğretmeni olup güneydoğunun köylerinde görev yapan arkadaşlarımız stajerliği bitmediği için bu sınava başvuramıyor ama diğer branşlar stajerliğini bitirdiyse bilgisay öğretnine karşı 1-0 galip zaten,hiç bir avantajımız yok!!!!!!!!

ilon' Alıntı:
Eğitici Formatör Öğretmeninin görev ve nitelikleriyle bilgisayar öğretmeninin görevleri çok farklı...bilg. formatörleri de farklı...Araştırmanızı tavsiye ederim....

en az sizin kadar araştırdığıma emin olabilirsiniz..sorun bazı vatandaşların hiç haketmedikleri halde bizimle aynı sınava girebilmeye cüret edebilmeleri..aynı platformda karşı karşıya gelecek olmamız ...ve bu vatandaşlar yüzünden pek çok bilg. öğrt. arkadaşımızın bu platforma belki de hiç giremeyecek olmaları..hala branşınızı merak ediyorum!!!!!

Bunu değşitirmek için şimdilik yapabileceğimiz bir şey yok. Oturup ağlamanında bi faydası yok.

teknomann arkadaşım kesinlikle katılıyorum sana. iş öyle bir boyuta geldi ki tahammül edilmiyor artık. o zaman bizde çıkalım beden eğitimi öğretmeninin verdiği egzersizi bizde verelim, rehber öğretmenin yaptığı rehberliği bizde yapalım, edebiyatçının verdiği tiyatro eğitimini bizde verelim, eğer iş sadece kendimizi geliştirmeye kalmışsa ....

afyonkarahisar ilinde görevliyim. 2006 eğitici bilgisayar formatör öğretmenliği sınavına da girdim. bu sınavda il 2. olmama rağmen hiç bir yere görevlendirilmedim. geçen 2 yıl içerisinde sadece bir kez alım oldu. o da askerlik süresi içerisine denk geldiği için hakkım yandı. dolayısıyla o kadar masraf yapıp katıldığım sınav boşunaydı.şimdi yeni yapılacak olan sınavın kontenjanlarına baktım ve ilçemizde eğitici formatör olmamasına rağmen bulunduğum ilçeyi listede göremedim. bu ne demek oluyor sizce ? buna benzer bir durum yaşayan arkadaş var mı aranızda? ben yinede bu sınava girmeyi düşünüyorum. belli olmaz yarın birgün okul formatörlüğü içinde bu sınava girmiş olma şartı getirirler.

Kolemans arkadaşıma da katılıyorum. bırakın isteyen girsin isteyen girmesin. ben tahmin etmiyorum diğer branşlardaki öğretmenlerin bir bilgisayar öğretmeninden yüksek alabileceğini.
herkese iyi çalışmalar diliyorum ve şimdiden sınavda başarılar diliyorum ...

evet bu ne saldırganlık noluyoruz sizin branşınızı almak isteyen falan yok kardeşim.Kendinizi nerelerde görmektesiniz.Eğer illa branşınızı yapmak istiyosanız bırakın formatörlüğü falan girin derse.Bakanlık bir tasarrufta bulunuyor ve bu sizin branşla alakalı değil..Girin dersinize formatörlük yapmayın iz bilgisayar öğretmeniyiz deyin

Eğiticilik tamammen başka bir organizasyon...
Çok yıp oluyo bence arkadaşlar

NEDEN ŞANSIMIZ YOK SESİMİZİ DUYURABİLECEĞİMİZ HİÇMİ BİR YER YOK BAŞKALARI HAKKINI ARIYORDA BİZ NEDEN ARAMIYORUZ YA ARKADAŞLAR GERÇEKTEN ÇOK SİNR BOZUCU BİR DURUM. BU ARADA BENDE İLON HOCAMIN BRANŞINI MERAK EDİYORUM :?:

Kolemans' Alıntı:
Bunu değşitirmek için şimdilik yapabileceğimiz bir şey yok. Oturup ağlamanında bi faydası yok.

ağlamanın bir faydası olamaz.. ki zaten ağlamıyoruz da..ama susmak ta çözüm değil en azından gerekli yerlere mail ile sesimzi duyurmaya çalışabiliriz,ya da en azından kendi okulumuzda usulünce üzemize düşeni yapabiliriz..mesela ben bu gün bir sınıf öğretmenine usulünce hakettiği bir cevabı verdim ve tüm öğretmen arkadaşlar da benimle aynı düşüncedeydi..yani haklıysanız mücadelenin yeri ve zamanı önemli değildir. illaki bir sonuç almanızda önemli değildir aman en azından "ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM",ELDEN BİŞEY GELMEZ DİYİP TE SUSMAYALIM!!!

teknomann hocam harika dokturmusun bu yazını meb in sitesine sikayet olarak atsana
yada bizlerde atalım ne kadar tepki gösterirsek belki birilerinin kafasına saksı düser

arkadaşlar zaten herkes bilgisayar öğretmenlerine hak veriyo ve bu sınav da sizin için bir şans yapın soruları geçin kazananın puanları alın
ama kimseyi küçük görmeyin tekrar ediyorum bencede ebitefo işi bilisayar öğretmenlerine has bişe görünmüyo gibi
şimdi mesela biz inte kursu aldık n-burada ne alaka bilgisayar öğemeni şartı..Ofiice bilen herkes götürebilir...Keza yazarlık yazılımlarıda ozaman kimse derse falan girmesin yazarlık yazılımı flan siz biliyonuz bütün dersleri halledin

Ortada sınav var
bu tartışmaya burda kendi adıma son veriyorum herkese başarılar

teknomann' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

ağlamanın bir faydası olamaz.. ki zaten ağlamıyoruz da..ama susmak ta çözüm değil en azından gerekli yerlere mail ile sesimzi duyurmaya çalışabiliriz,ya da en azından kendi okulumuzda usulünce üzemize düşeni yapabiliriz..mesela ben bu gün bir sınıf öğretmenine usulünce hakettiği bir cevabı verdim ve tüm öğretmen arkadaşlar da benimle aynı düşüncedeydi..yani haklıysanız mücadelenin yeri ve zamanı önemli değildir. illaki bir sonuç almanızda önemli değildir aman en azından "ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM",ELDEN BİŞEY GELMEZ DİYİP TE SUSMAYALIM!!!

Üstat 2006 daki sınavda 3 yıl şartı getirmişlerdi. Bu kasıtlı yapılmıştı çünkü bilgisayar öğretmenlerinin çoğu 3 yıllık değildir. Eğitek e mail bombardımanı sonucu bu şart kalktı. Merak etme hocam diğer branşlarda yavaş yavaş temizlenecek. İyi olanlar kalacak. 2006 daki sınavda neden ofis kısayolları soruldu sanıyorsun. Çoğu eğitici ofisten başka bir şey bilmiyordu. Bu değişecek zamanla emin ol hocam.

teknomann' Alıntı:
Kolemans' Alıntı:

hocam sınıf öğretmenide inan çok üzülmüştür..

bilen yokmu nereye mail atsak birilerinin kulağına kar suyu kaçar., bende sınava felan girmeyeceğim ama en azından muhattab olacağım kişinin hak eden birisi olmasını isterim.,

Kolemans' Alıntı:
Evet aynen...
teknoman kardeşim branşımı merak etmişssin...Branşım din kültürü....
http://www.dind*** admini
ve
http://www.di***** yöneticilerindenim birkaç forumda daha yöneticiyim...

ilginç bir tanışma oldu...Formatör öğretmenlik konusunda aslında bende aynı düşünüyorum...Bir bilgisiayaröğretmeni kadar asla bilgi sahibi olamam ama birçok formatör öğretmenden daha bilgiliyim...
Bu sınav nedeniyle birçok branşdaşınızın kadro bulamayacağını düşünüyorsunuz ama mesela bir fen b. öğretmeni eğitici formatör olduğunda onun yeri boşalacak yani bir öğretmene daha yer açılmış olacak...Ama dersinde kurtulmak için bunu yapıyorsa her öğretmen gibi bende karşı çıkarım...

bugüne kadar bu işin hep bilgisayar öğretmenlerinin hakkı olduğunu düşünmüştüm ama bu saldırganlığa bakarak yanıldığımı eğitimde heşeyin teknik bilgi olmadığını ( ki Forumun bazı yerlerinde 40 soru için eğitim öğretim formasyon sorusu bu sorular diğer öğretmenler daha şanslı diyen bilgisayarcılar vardı demekki kendileride kabul ediyolar öğretmenliğin tak skten ibaret sandıklarını) hla öğrenemediğinizi ve bu yüzden okullarda sadece bilgisayar bozulduğunda hatırlandığınzı ve iğneyi kendinize batırmanız gerektiğini eğiteke atacağınız maillerde bu anlattıklarımada yer vermeniz gerektiğini saygılarımla sunarım

badboys' Alıntı:
evet bu ne saldırganlık noluyoruz sizin branşınızı almak isteyen falan yok kardeşim.Kendinizi nerelerde görmektesiniz.Eğer illa branşınızı yapmak istiyosanız bırakın formatörlüğü falan girin derse.Bakanlık bir tasarrufta bulunuyor ve bu sizin branşla alakalı değil..Girin dersinize formatörlük yapmayın iz bilgisayar öğretmeniyiz deyin

Eğiticilik tamammen başka bir organizasyon...
Çok yıp oluyo bence arkadaşlar

Kendimizi nerelerde mi görmekteyiz????bizler bulunduğumuz ve bulunmamız gereken mevkilerde kendimizi görmekteyiz yani hakettiğimiz yerdeyiz de..haketmediği halde bilgisayarcı mevkisine erişmek isteyenler kendilerini nerede görmekteler acaba??????????

ayrıca sorun hepimizin sorunu ve arkadaşlarla aynı duyguları paylaşıyoruz.saldırganlık bunun neresinde..tabi üzerine alınanlar ve cevabını alıp oturanlar olacak elbet..sesimiz duyulsun diye yazıyoruz bunları zaten!!!

bir de şunu çok merak ettim,her branşla ilgili olabilen bilgisayar formatör,eğ.for. vs. nasıl oluyorda bizim branşla alakalı olmuyor... :D

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri