İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü

hugo4545

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar uzun zamandır okul formatörlüğü yapmıyorum. Bilim ve sanat merkezinde görev yaptığım için formatörlük olmuyordu. İstanbula bir ortaokula yeni atandım. İstanbulda okul formatörlüğü görevlendirmeleri ne zaman yapılacak. Göreve başlar başlamaz görevlendirme dilekçemi verirsem görevlendirmem yapılır mı? Eylül 1 den itibaren mi görevlendirmeler yapılıyor? İstanbulda görevlendirmeler kesin yapılıyor mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Okullar açılınca yapilitr hocam mecburi zaten istanbulda. Dönemlik yapılıyor burda eylül ocak arası şubat haziran arası iki görevlwnsirme olur. Senin basvurmana gerek yok okullara yazı geliyor zaten

17 eylül okullar başlayınca yapılır .ıstanbul en düzenli kentlerden biridir bu konuda 3 yıldır maduriuet yaşamadık hiç

İstanbulda formatörlük görvi seminer dönemi itibariyle başlıyor.. yani 3 eylül itibariyle başlar..

5 senedir istanbuldayım bu konuda sorun olmadı.Eylülün 2.haftası gibi gelir yazı ve hemen başlar görevlendirme

vsevinc' Alıntı:
Hocam Okul açılınca başlar, kapanınca biter.
Seminer dönemi diğer branşçılar gibi okula gelir gidersiniz.

geçtiğimiz sene 30 haziranda bitti görevlendirme seminer dönemini de kapsadı yani...

hugo4545' Alıntı:
Arkadaşlar uzun zamandır okul formatörlüğü yapmıyorum. Bilim ve sanat merkezinde görev yaptığım için formatörlük olmuyordu.

Beşiktaş'taki mi hocam?
Ortam nasıl ders saatleri çalışma saatleri nasıl oluyor? Ben belki seneye geçer kafamı dinlerim diyorum :) Aylık ortalama elinize ne geçiyordu. Sistem nasıl işliyor gerçekten merak ediyorum.

istanbulda seminer donemi bitip okulun acildigi gün 17 sinde baslayacak sekilde ayarlanacak gibi gorunuyor

Bu konu bizi ilgilendirmiyor. Geçici görevlendirme okul dışında olur biz kendi okulumuzda görevliyiz.

bnm sevmediğim şey yazı ewet her sene geliyor ama geç geliyor. bizim ders programı çoktan ayarlanmış oluyor. formator olsam bile okulun tek bilişimcisi olduğum için derse girecek başka kimse kalmıyor. ben yani yine 26 saatlere varan derse giriyorum. ayrıca henüz formator olmadığım için sene basında bana rehberlik sınıfı da veriliyor, nöbetde yazılıyor, klüpte veriliyor. formatorluk gelince bu görevleri üstümden atamıyorum. idareye de birşey diyemiyorum çünkü öğretmen sıkıntısı var.

ayrıca benim okul hem ortaokul oldu hemde ilkokul. formatör olunca öğleden sonra da okulu bekleyecekmiyim o sorun biraz. geçen sene bir de öğleden sonra da okulu beklettiler

Görevlendirmenin seminerden sonra olmasının sıkıntısını biz de yaşadık hocam geçen yıl... Ders proğramını da değiştirmeyip sınıf öğretmenlerinden birisi girdi derslere... Seminerin başladığı tarihden itibaren olsa hiç fena olmazdı hani, tıpkı sene sonundaki semineri kapsadığı gibi...
Biraz idarenin anlayışına bağlı ama genelde bekliyoruz sabahtan akşama...

slm arkadaslar ben de yeni geldim ist. eş durumundAn. formatiörlükte okul açıilınca diye duydum ben...

bugün istanbulda sadece liselerde okul formatörlüğü olacağı söylendi ilköğretimlerde olmayacakmış

Adettendir(!) genelde görevlendirme yazısı biraz geç gelir ama içinde "x eylül tarinihden itibaren.." ifadesi olduğu için ek ders olarak mağduriyet doğmaz.

Enterprise' Alıntı:
bugün istanbulda sadece liselerde okul formatörlüğü olacağı söylendi ilköğretimlerde olmayacakmış

Hocam keşke söyleyenin kim olduğunu da belirtseydiniz.

2 yıldır seminer sonu ile okulların açıldığı zaman aralığında 15 Eylül civarında görevlendirme yazısı geliyordu. Eylül başından birinci dönem sonuna kadarki tarihi kapsıyordu. Bazı okullarda ders programı, nöbet görevi listelerinin değişmesi, 1-15 Eylül arası ek dersin haftada 15 saat mi 18 saat mi yazılacağı konularında sıkıntı yaşanıyordu.
Bakalım bu yıl nasıl olacak ?

Pardon Hocalarım yeni gördüm yazdıklarınızı, İlçe Koordinatörümüz kesin değil ama sanırım olmayacak ilköğretimlerde dedi. Bakalım 2 gün sonra belli olur zaten kesin olarak.

Enterprise' Alıntı:
Pardon Hocalarım yeni gördüm yazdıklarınızı, İlçe Koordinatörümüz kesin değil ama sanırım olmayacak ilköğretimlerde dedi. Bakalım 2 gün sonra belli olur zaten kesin olarak.
olur bence yaa istanbulda olmazsa hiçbiryerde olmaz zaten

Bizim ilçenin işgüzarlığı yüzünden, çalıştığım okula geçen yıl başvuru yazısı gelmemişti. Ben de o yüzden bir ay geç başlamıştım göreve. İlçeniz okul(lar)a göndermezse eğer arayıp sorun.

Gerçi o zaman bu foruma girmiyordum. Şimdi mutlaka forum sayesinde haberim olur.

Geri