istanbul btr

Kodla Büyü
Genel bilgi olarak görev onayınız çıkmadan yani belgeleriniz komisyondayken iptal için başvurabilirsiniz.

Bu dönem görevlendirmesiyle ilgili onayınız çıktı.O sebeple bu dönem için ister yazı geldikten sonra isterseniz şimdi resmi yazı ile başvurmalısınız ve il milli eğitim tarafından valilikten iptalinize dair onay alınmalıdır. Bu arada iptal için gerekçeniz geçerli bir gerekçe değilse il müdürlüğü resmi yazıyla iptalinizi reddedebilir.

BT öğretmenlerinden oluşan komisyonca çalışmalar tamamlandı onaylarınız valiliğe de gönderildi ve süreç tamamlandı. İlçelerinize gönderilmeden rastgele seçim yöntemiyle bir kontrol yapıldı ve maalesef şöyle bir durum çıktı.

a-Okul ortaokul kontenjan modülünde 36 saat ders var okulda 1 öğretmen var okul idaresi öğretmene ait ders saatini 6 saat yazmış ve öğretmen kendi okulu Fatih okulu olmadığı için 4 gün başka okula görevlendirilmiş,

b) Okul ortaokul kontenjan modülünde 28 saat ders var okulda 1 öğretmen var okul idaresi öğretmene ait ders saatini 12 saat yazmış ve öğretmen kendi okulu Fatih okulu olmadığı için 3 gün başka okula görevlendirilmiş,

c) Okul ortaokul kontenjan modülünde 64 saat ders var okulda 3 öğretmen var okul idaresi öğretmene ait ders saatini 0 saat yazmış ve öğretmen kendi okulu Fatih okulu olmadığı için 5 gün başka okula görevlendirilmiş,

İş tekrardan tüm okullardan bilgi alınmasına kadar gitti ama bu süreci çok uzatacak ve görev isteyen 300 küsür öğretmeni ve okullarını mağdur edecek o sebeple farklı bir çözüm uygulanacak ve onaylarınız umuyorum ki hafta başında sizlere gelmiş olacak. Sanırım ders bilgisi hatalı bildirilenler ve idarecileri için ayrı bir işlem uygulanacak.

Önümüzdeki dönemleri BT rehberlik görevlendirmeleri Maarif Müfettişi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Milli Eğitim Şube Müdürü barındıran bir yapıyla toplanacak allah kolaylık versin.

Arkadaşlar sizlere genel bir bilgi bir mevzuat bir vicdan kısmı var.
a) Vicdan : Görevim gereği ne kadar çok öğretmen ne kadar çok saat BT Rehberliği yaparsa kendimi o kadar güvende hissederim. Ancak Bilgisayar Öğretmenliğinden mezun olmuş biri olarak , lütfen okulunuzda alanımızda ders varsa önceliği o derse verin,(idari kademelerde kimin kıymet verip kimin kıymet vermediğini bilemediğimiz bir dönemde) sizlerde BT dersini sahipsiz bırakmayın. Okulunuzda 30 saat ders varken sizin 0 saate girip dersi farklı branşlardan yada ücretli bir öğretmene bırakmanız..

2) Mevzuat :
BT rehber öğretmenlik görevi öğretmen okulunda kendi branşındaki mevcut derse girdikten sonra yapılır der bilyiorsunuz.
İkinci kısım sizin maaş karşılığı yapmanız gereken bir şeyi farklı bir öğretmene ek ders karşılığı yaptırmak devleti zarara uğratmaktır. Benim bildiğim bir okulda 36 saat ders ve 2 öğretmen varsa bu ders iki öğretmene 18'er saat paylaştırılır, bir öğretmene 30 diğerine 6 saat verilmez.

İst_koor hocam bu görevlendirmeler yıllık yapılsa ve her sene okulun ilk günü Btr olacak sekilde ayarlanma durumu yok mu? 4 yıldır istnbulda btr yim her dönem aynı sorunu yaşıyoruz. Btr çıkana kadar idare ile sorun yaşıyoruz. İl dışı atamalr vs için ek görevlendirme yapılabilir 300 öğretmen mağdur olmamis olur.

Hocam en son taşra'da yapılan görevlendirmeler 6 aydan uzunsa 90. günden sonra ek ders öndemeyordu. Yani yıllık yaparız bizim için daha kolayda olur ama 3. aydan sonra ek ders alamazsınız. :eek:

Merhaba, bende bt rehberliğine basvurmustum. Ardından il ici yer değiştirme başvuruları başladı. 9 eylül de ayni ilcedeki baska bir okula tayinim çıktı. 21 eylülde eski okulumla ilişiğimi kestim.eğer bt rehberliği onayım çıkmışsa okul değiştirdiğim için iptal mi olur.? Bt rehberligi onaylari gelmeden dilekce ile okul güncellenmesi yapılabilir mi?yoksa ek başvuruları mi bekleyeceğim.?

Mesleğini hakkiyla yapmaya çalışan bir yigin arkadasimi magdur edebilecek uyanik geçinen arkadaslarimi tebrik ediyorum.

Uzun uğraşlar sonucu görüşmeyi başardım

Genel olarak anladığım şu şekilde

Sıkıntı kendi okulunda görev almak isteyenler değil de başka okullarda görev almak isteyenlerin ders modülündeki ders sayısı ile gerçekteki ders sayısının farklı olmasından dolayı bir uyuşmazlık varmış.

Uyuşmazlık nedeni ile tekrar valilik oluruna sunulup hafta içi yetiştirilmeye çalışılacakmış.

Çoğunun uyanıklık olduğunu sanmıyorum arkadaşlar ben. Hemen birilerini suçlama yoluna gitmeyelim. Örneğin benim 16 saat dersim vardı başvururken. Ama sonra bir arkadaş müdür yardımcılığına görevlendirildi Benim ders saatim 28 e çıktı. Yani onun ders yükünü de bana verdiler. Bu olay tamamen idareyle alakalı. Şimdi birde norm fazlasıyım. Şimdiki BTR olacaklarda da norm sorunu muhtemelen olabilir. O durumda yine durum karışabilir.

Okullarda ek dersler yapılmaya başlandı. Müdür soruyor senin durumun ne oldu nasıl yapılacak diye. Sizlerde nasıl durum arkadaşlar

SeA_' Alıntı:

Sıkıntı kendi okulunda görev almak isteyenler değil de başka okullarda görev almak isteyenlerin ders modülündeki ders sayısı ile gerçekteki ders sayısının farklı olmasından dolayı bir uyuşmazlık varmış.

Uyuşmazlık nedeni ile tekrar valilik oluruna sunulup hafta içi yetiştirilmeye çalışılacakmış.

Hocam kimden aldınız bu bilgiyi.
İstanbul koordinatörü onayların çıktığını ve hafta başında elimizde olacağını yazmış yukarda.

denizci' Alıntı:
SeA_' Alıntı:

Hocam kimden aldınız bu bilgiyi.
İstanbul koordinatörü onayların çıktığını ve hafta başında elimizde olacağını yazmış yukarda.

İstanbul milli eğitim müdürlüğü bilgi işlem birimini aradım hocam

yukarıda numarası vardı.

Onaylar çıkmış ancak uyuşmazlıklardan dolayı tekrar yollayacağız dedi bana

Hatta birkaç defa sordum

kendi okulunda görev almak isteyenlerde sıkıntı yok diğerler uyuşmazlık olduğundan tekrar incelenip sunulucak dedi...

İl mem'in sitesindeki yazıda 19 eylül tarihinde görevlendirmelerin başlayacağı yazıyor bizim ders programlarımız ona göre yapıldı daha da geç alırsa ek ders almak için sıkıntı yaşarız dedim hafta içi yetiştirmeye çalışacağız dendi...

Oluru alanlar bile tümü bitmediği için yollanmıyormuş.

tşk ederim hocam. Umarımbu hafta elimizde olur. yoksa ek ders konusunda problem yaşayacağız.

14 saat ek dersim var hocalarım norm fazla olma durumum nedir? nasıl öğrenebilirim? btr için de başvuru da bulundum.

Ders saatleri farklı olanlardan biri de benim. Sıkıntı kontenjan meb de ders saati 18 saat, ben başvuru yaparken 20 saat dersim var. Bir karışıklık da norm kadro güncellemelerinin şu an açık olmaması. Norm kadro bilgileri bu yıl daha güncellemeye açılmadı. Açıklamayı böyle yapıp gönderdik.

0212 455 04 00
dâhili 208

Numarayı arayıp bilgi alabilirsiniz bu hafta içi yetişmesi lazımdı ek ders için bir kaç kişi ararsa belki ciddiyetin farkına varırlar.

Emrah_87' Alıntı:
Görevlendirmelerin son durumu hakkında bilgisi olan varmı?

Hocam keşke hepimiz milli eğitimi arayıp baskı oluştursaydık

Dün aradım ben

Bugün için valiliğe göndereceklerini ancak yazının yetişmesinin mümkün olmadığını söylediler

Yazılar en iyi ihtimalle haftaya gelirmiş

Ek ders için geriye dönük yapılabilir denildi.

19 Eylülden itibaren yapılacakmış zaten yapılınca.

bizim ek dersler yapılırken onay gelmediği için btr olarak yapılamadı.
Yaz tatilinde laboratuvarı perişan ettikleri için 2 haftadır lab düzeltmeye çalışıyorum kir toz içinde.
Üstüne bozulan tahtalar da cabası.
DYK kurslarından bilişimi kaldırdılar.
Bilişimi seçtiğim güne ....

gkhankz' Alıntı:
bizim ek dersler yapılırken onay gelmediği için btr olarak yapılamadı.
Yaz tatilinde laboratuvarı perişan ettikleri için 2 haftadır lab düzeltmeye çalışıyorum kir toz içinde.
Üstüne bozulan tahtalar da cabası.
DYK kurslarından bilişimi kaldırdılar.
Bilişimi seçtiğim güne ....

her geçen sene sıkıntılarımız artmak zorunda mı?

Arkadaşın verdiği numaradan biraz önce aradım. 2 haftadır okulda BTR gibi çalıştığımı ifade ettim. Ek ders konusunu sordum. Görevlendirmelerde kendi okulundan başka okulu tercih eden öğretmenlerde (39 okulda) girmesi gereken derslerde problem olduğunu bizim için görevlendirmelerin ayın 19 unda başladığını ek dersin gelecek ay alınabilceğini ifade etti.

korayekmekcioglu' Alıntı:
Arkadaşın verdiği numaradan biraz önce aradım. 2 haftadır okulda BTR gibi çalıştığımı ifade ettim. Ek ders konusunu sordum. Görevlendirmelerde kendi okulundan başka okulu tercih eden öğretmenlerde (39 okulda) girmesi gereken derslerde problem olduğunu bizim için görevlendirmelerin ayın 19 unda başladığını ek dersin gelecek ay alınabilceğini ifade etti.

Hocam aradığınız için teşekkür ederim sadece bir iki kişi değil herkes arasa daha hızlı hareket ettirebilirdik diye düşünmüştüm.

ek dersi geriye dönük nasıl alıyorsunuz, benim bulunduğum ilde ekimin 15 inde başlayacak geriye dönük kesinlikle alamazsınız diyor görev başladığınız tarihe göre alırsınız diyor

biz şimdi btr onayımız geldiğinde 19 eylül den itibaren görevli sayılıp full ek ders mi alacağız:)

doğru mu anladım olmaz öyle bişey diyor bi yanım.

İli aradım yazı ilçelere yollanmış 19undan itibarenmiş onay

yani geriye dönük ek dersimizi alabileceğiz

Değerli Hocalarım;

Bu dönem yaşanan sorunu konuşalım;

Öncelikle sadece 39 okulda değil kendi okulunda göevlendirilen arkadaşlarımızda da ders saatleri ile norm modülü arasında farklar bulunduğu tespit edildi.
Ancak bu durumda devletin bir zarara uğramadığına idarecilerimizi ikna ettik diyelim, farklı okula görevlendirilen öğretmenlerin durumuna maalesef ikna olunmadı ve tekrar tespit istendi ve sadece bu 39 okulda tekrar tespit yapıldı.

İyi niyetli bir hocam var benim 18 saatti 20 oldu yazmış yukarıda değerli hocam mevzu o değil
bir paşamın okulunda 36 saat ders var
6 saate müdür yardımcısı giriyor
6 saate bu arkadaşımız giriyor okulda tek öğretmen var kalan 24 saate kim giriyor belli değil biz bu öğretmeni 4 gün başka bir okula görevlendirmişiz
Bu okula çok takıldık bu derslere kim giriyor biz bu prensesin maaş karşılığı yapacağı işi kime yaptırıyoruz dendi,

Bir ilçemizde öğretmenimizin 28 saat dersi var tek öğretmen bize gelen çizelgede 12 saat dersi var
ilçe arandı ilçeye giden ek3 form imzasız okul arandı kaç saat ders var diye müdür 28 saat(e-okuldan kaç şube 5 kaç şube 6 görülebiliyor zaten) dedi neden farklı yazıldı diye soruldu cevap verilemedi
buna benzer örnekler birden çok maalesef.

İş öyle bir yere geldi ki 100 küsür kişinin bilgilerinin tekrar kontrol edilmesine gelindi böyle birşeyin gecikme yapacağını ilettik ve sadece farklı okulların düzeltilmesi kısmına karar verildi.

Teyidlerde bir bilgi var hocamın okulunda 24 saat ders var müdür yardımcımız 6 saat görevi gereği 6 saatte gönüllü derse girecekmiş öğretmenimizde 12 saat derse girecekmiş, böyle idarecilerde gördüm ya gözlerim yaşardı vallahi.
@SeA hocam 1-2 kişi aramadı ben en 15 kişiye cevap verdim 150 kişide arasa daha hızlı hareket maalesef edilemezdi, yapılanlar hata değil sisteme sabotaj gibi gözüküyor maalesef.

Benim bulunduğum okulda norm modülünde 20 saat görünüyormuş ama ben 4 yıldır 16 saate giriyorum hiç 20 olmadı, 4 yildir hiç sorun olmamıştı. Malesefki Btr gorevlendirmeleriyle birçok okul idarecisi ilgilenmiyor, gorv. esaslarını dahi bilmiyor. böyle olunca suismaller yasanabiliyor, belki önceki yıllarda bile yapılmıştir.

Btr görevlendirmeleri bu şekilde yapılmaya devam edecekse suistimalleri önlemek ve işlemi daha hızlandırmak adına mebbis modülü oluşturulsa, görevlendirmeler modülden yapılsa daha verimli olabilir gorusundeyim.
Şunu da anlamış değilim, iki yıl önceye kadar öğretmenlerin %90'i başka okula btr istemek zorundaydı fakat faz2 ile birlikte %90 kendi okulunda btr yapiyor yinede gorevlendirme&valilik onayi suresi 3 haftadan kısa olmuyor. Bu işlerin seminer doneminde bitmesi gerekir.

Geri