Irvin D. Yalom, yazar, psikoterapist...

Kodla Büyü

okur_musun

Site Gezgini
Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri
Divan
Nietzsche Ağladığında
Bugünü Yaşama Arzusu - Schopenhauer Tedavisi
Varoluşçu Psikoterapi
Din ve Psikiyatri
gibi kitapları olan, Rus kökenli Yahudi asıllı ABD'li psikiyatrist, varoluşçu, psikoterapist, yazar ve eğitimci. Herkese tavsiye ederim, farklı bakış açıları kazandırıyor. Felsefi bilgiler içeriyor :)

İlk defa üniversitedeyken okumuştum (10 yılı geçti galiba)
Romanları gayet sürükleyici
özellikle Nietzsche Ağladığında ve Divan gayet başarılıydı.
Daha sonra çıkardığı diğer kitapları roman çizgisinden psikoterapiye kaymasından dolayı kendinize ait şeyleri bulmanız genel açıdan zorlaşıyor ama yine de okunması psikolojinin dışarıdan nasıl algılandığını anlamak açısından faydalı.

Son kitabına yani Bugünü Yaşama Arzusu - Schopenhauer Tedavisi kitabına ilk iki romanının tadını alma ümidiyle 2 kere başladım :) ama bitiremedim :(
Din ve Psikiyatri isimli kitabını bilmiyordum.

Bu arada yazmayı unuttuğun bir kitabınıda ben eklemek isterim
Her gün biraz daha yakın. (Bu kitabıda okunmaya değecek bir kitabıdır)

Genel anlamda okunması gereken kitaplar bencede.

Bende geçen sene "Bugünü Yaşama Arzusu"nu okumuştum çok değişik ve sürükleyici bir kitaptı gerçekten, çok hoşuma gitmişti.

ben okuduğum kitapları yazmıştım, Her Gün Biraz Daha Yakın ı okumaya çalışacağım. Çok beğeniyorum ben kitaplarını. Bugünü Yaşama Arzusu çok güzel, Divan ve Nietzsche Ağladığında yı sevenler sever diye düşünüyorum.
Sanki bu kitapları okuduktan sonra insanın düşüncelerinde değişiklikler oluyor, olaylara farklı bakıp farklı düşünmeye başlıyor insan. Zaten her yeni bilgi beyinde çalkantılara yol açıyormuş :) daha sonra özümseyip dengeye ulaşıyormuşuz...

Nietzsche Ağladığında hayatımda okuduğum en harika kitaptı hayata dair bu kadar çok sözü olan bir kitap daha olduğunu sanmıyorum

ereneren55' Alıntı:
Nietzsche Ağladığında hayatımda okuduğum en harika kitaptı hayata dair bu kadar çok sözü olan bir kitap daha olduğunu sanmıyorum
Merhaba Dostum forumda olmasa hiç haber alamayacaz :)

Evet o kitabı elimizde kalemle okuduk

"Ümit, kötülerin en kötüsüdür; çünkü iskenceyi uzatir"

"Bir kitap bizi alıp diğer kitapların üzerine çıkarmıyorsa, o kitabın neresi iyidir. " Nietzsche
İşte o kitaplardan biridir Nietzsche Ağladığında. Ümit ve ölüm üzerine söyledikleri de çok çok iyi. :+1:

frezmb' Alıntı:
ereneren55' Alıntı:
Merhaba Dostum forumda olmasa hiç haber alamayacaz :)

Evet o kitabı elimizde kalemle okuduk

"Ümit, kötülerin en kötüsüdür; çünkü iskenceyi uzatir"

Naparsın gözüm askerlik sonrası kendimize gelmekle uğraşıyoruz :)

Buda benden olsun :) "Seni öldürmeyen seni güçlendirir"

ben ikisi bir isterim aslında :) mutlu olmak olası da, filozof olmak çook zor, iyi bir okur olurum ben de :wink:

neden hocam yaa, gayet güzel bir kitaptı. Bence önyargılı olmayın diğer kitaplarını da okumaya çalışın, bir öneri sadece :)

Geri