iriun webcam ve droid webcam uygulamaları okulda çalışmıyor

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Telefonumu harici kamera olarak kullanmak istiyorum. Hem ösym başvuruları için. Hemde eba canlı derste kullanmak için.
Evde bu uygulamaları denedim. laptobum ve telefonum ile direk bağlandı. Modem üzerinden

Ancak okulda bağlanmadı. Hem laptobum hem bilgisayarım access point üzerinden aynı ağa bağlı.
Okuldaki Ağa ortak ağ seçtim ve tüm erişim izinlerini verdim. Windows defender da kapalı.
Droid camda ip adresini giriyorum. Ancak bağlantı bulunamadı hatası alıyorum.

Bunu yaşayan oldu mu. Nasıl aşarım. Zor bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Çalışıyot hocam ET Tahtanın internetini paylaşman gerekiyor. Ya da aynı wifi üzerinden bağlanman gereliyor. Denedik ve kullandık.

Telefonu usb ile bağlayın hocam.
hocam harici kamerayı akıllı tahtada uzaktan çekmek için kullanma olasılığım var. Bilgisayardan o kadar çok uzak ergonomik olmaz.
bu Nedenden kablosuz olması şart. Birde xiaomi telefonumun usb drivelerlarını yüklemem gerekli. denedim direk bağlanmadı kablo ile zaten.
Sizin anlayacağınız illaki wireless şart.

telefonun internetini paylaşın, bilgisayarda droidcam programında IP ye 192.168.43.1 girin

Ben de USB ile baglayamiyorum. Aynı ağda olursa kablosuz bağlanıyor. Evimde internet yok. Telefonumu koblo ile bağlayıp kamera olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.
Telefonunuzun hata ayıklama modunu aşağıdaki adımları takip ederek açın hocam.
USB hata ayıklamayı nasıl açabilirim?

USB hata ayıklamayı açmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

1) "Ayarlar" -> "Sistem" -> "Telefon hakkında" -> "Derleme numarası" bölümüne gidin.

2) Derleme numarasına en az 7 kez dokunun.

3) Geliştirici modunun açıldığını gösteren bir uyarı göreceksiniz.

4) "Sistem"e geri dönün ve "Geliştirici seçenekleri"ni bulacaksınız.

5) "Geliştirici seçenekleri"ne dokunun.

6) "Açık" konuma getirin.

7) "USB hata ayıklama"yı açın.

8) "TAMAM"a dokunun.

Kaynak : https://www.tcl.com/tr/tr/service-s...in,açıldığını gösteren bir uyarı göreceksiniz.

Telefonunuzun hata ayıklama modunu aşağıdaki adımları takip ederek açın hocam.
USB hata ayıklamayı nasıl açabilirim?

USB hata ayıklamayı açmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

1) "Ayarlar" -> "Sistem" -> "Telefon hakkında" -> "Derleme numarası" bölümüne gidin.

2) Derleme numarasına en az 7 kez dokunun.

3) Geliştirici modunun açıldığını gösteren bir uyarı göreceksiniz.

4) "Sistem"e geri dönün ve "Geliştirici seçenekleri"ni bulacaksınız.

5) "Geliştirici seçenekleri"ne dokunun.

6) "Açık" konuma getirin.

7) "USB hata ayıklama"yı açın.

8) "TAMAM"a dokunun.

Kaynak : https://www.tcl.com/tr/tr/service-support-mobile/tclplex/How-can-I-turn-on-USB-debugging.html#:~:text=USB hata ayıklamayı açmak için,açıldığını gösteren bir uyarı göreceksiniz.
Teşekkürler hocam. Bu adımları uygulayinca kabloyla baglanabildim.

Hocalarım bu modemsel bir problem midir. Onu öğrenmek istiyorum. Evdeki modemde bağlanıp. Okuldaki access point ten bağlanmama sebebi ne olabilir
Okulda fatih altyapısı yok.
Bir tane ana modem var. Birde access point. Access pointin dhcp özelliği kapalı. tüm ip leri ana modem veriyor.
Telefon ve bilgisayarın internete girmesinde hiç bir sıkıntı yok.
Sadece bu tür programlar birbirini görmüyor.
Netsupport school tarzı programlar kablusuz ağ dahil çalışıyor.

Geri