IP adresleri ile başım dertte

Kodla Büyü

tahir kemal

Site Gezgini
cümleten s.a arkadaşlar bu ıp adresşleri ile başım belada şimdi ben mesleğim gereği bazı forum sayfalarına üye olmam gerekiyor geçmişte yaşadığımız bazı tatsız olaydan dolayı bana IP engellemesi yaptı o site vpn kullansam bile o siteye üye oluyorum tak 2 gün sonra engelliyorlar beni.. bu durumu nasıl aşarım ??

veya bu IP adresleri çalışma mantığı nedir modemi defalarca kapatıp açmama rağmen adamlar benim olduğumu anlayıp hemen naıl engelliyor beni ?? konu hakkında bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim...

Ethernet kartlarının mac adresleri oluyor. Artık nasıl kızdırdıysan siteyi fiziksel ban atmışlar :D

cümleten s.a arkadaşlar bu ıp adresşleri ile başım belada şimdi ben mesleğim gereği bazı forum sayfalarına üye olmam gerekiyor geçmişte yaşadığımız bazı tatsız olaydan dolayı bana IP engellemesi yaptı o site vpn kullansam bile o siteye üye oluyorum tak 2 gün sonra engelliyorlar beni.. bu durumu nasıl aşarım ??

veya bu IP adresleri çalışma mantığı nedir modemi defalarca kapatıp açmama rağmen adamlar benim olduğumu anlayıp hemen naıl engelliyor beni ?? konu hakkında bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim...
Hocam ip ban yerine MAC adres banı yemişsiniz. Eğer ip banı yeseydiniz vpn ile sorununuz çözülürdü. ancak MAC banı farklı birşeydir. Açılımı; Media Access Control Address olan MAC adresi, mevcut cihaz haricindeki cihazlar ile bağlantı kurabilen ve her aygıt için eşsiz olarak tanımlanan bir terim. Hemen hemen her aygıtta bulunan donanım adresi veya fiziksel adres olarak da biliniyor. IP adresi ile birbirlerinden ayrılan en belirgin ve temel özelliği ise MAC adresinin değişmez ve tek olması. IP adresi değişiklik gösterse de MAC için aynı durum geçerli olmuyor. İp adresini konum olarak düşünebiliriz. Farklı ip adresleri farklı konum olarak algılanabilir. MAC adresini ise kimlik olarak adlandırabiliriz Konum değişebilir ama kimlik değişmez. İp adresini ne kadar değiştirirseniz değiştirin mac adresi değişmez. Farklı bir bilgisayarda denemeniz lazım. Ancak yeni bilgisayarda açtığınız hesabı MAC banı yemiş bir bilgisayarda açarsanız o hesap gene banlanır. Yeni hesabı yeni bir cihazla açıp o hesabı sadece o cihazda kullanmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
OSI nin 2. katmanından sonra MAC adresi TCP paketlere eklenmez.

Kesinlikle bizim MAC adreslerimiz internette gönderilmez bilinmez.

MAC adresleri salt okunur değildir . Kolaylıkla değiştirilebilir.

Banlama bir uygulamada ise çalıştığı aygıtın benzersiz donanım kimliğni kullanmış olabilir

Web tarayıcı ise konum vermeden deneyin.
deneme yanılmalarla banlanma şekli buluna bilir.

Son düzenleme:

Banlama bir uygulamada ise çalıştığı aygıtın benzersiz donanım kimliğni kullanmış olabilir

deneme yanuımalarla banlanma şekli buluna bilir.
ipv6

deneme yanuımalarla banlanma şekli buluna bilir.

peki mac adresi nasıl gizlenir yada değiştirilr o zaman ???

Senin MAC ile ilgili sorunun olduğunu sanmıyorum. MAC adresi değişir tabi ama sorunun devam eder.
Öncelikle seni hangi bilgiye göre tanıyorlar ? Bunu bilmen lazım.
Ban yediğiniz iste yada uygulamayı paylaşmanız mümkün mü?
VALLAHİ doğru diyon usta beni hangi bilgiye göre tanıyorlar bunu bir bilsem herşey daha kolaylaşacak haklısın ...
sitenin adı bu bakarmsınız bir : www.picproje.org IP değil mac değil geriye ne kalıyor ???? laptopun seri nosu olmaz herhalde ????

VALLAHİ doğru diyon usta beni hangi bilgiye göre tanıyorlar bunu bir bilsem herşey daha kolaylaşacak haklısın ...
sitenin adı bu bakarmsınız bir : www.picproje.org IP değil mac değil geriye ne kalıyor ???? laptopun seri nosu olmaz herhalde ????
Bir hesap oluşturdum.
Yarın hatırlat seminle paylaşayım.
Sen giriş yapınca n'olacak bakalım.

İşlemci eternet karti vb donanımlara fiziksel ban atıyorlar genelde online oyunlarda çok fazla kullanilan bir yöntem farklı bir cihazdan deneyin hocam yada İnternet'e bu konuda farklı çözüm yolları var işlemci kimliğini çalışma frekansını vb değiştirmek gibi ama çözüm olur mu bilmem

valla size birşey yapacaklarını sanmıyorum deneyin tabikide ...
bu arada ben mac adresini değiştirip vpn il üye olamayı denesem sizce nasıl olur ??
Farklı aygıtlardan yeni üyelikler oluşturun. Yeni epostalarla tabi.
Çerezleri temizlemeyi unutmayın.

Hatta tarayıcıların sakladığı herşeyi temizleyin.

Farklı aygıtlardan yeni üyelikler oluşturun. Yeni epostalarla tabi.
Çerezleri temizlemeyi unutmayın.

Hatta tarayıcıların sakladığı herşeyi temizleyin.
valla hocam farklı bir laptop olsa elimiz de daha iyi olurdu tabiki ama neyse bakacaz ??
peki hocam bu işlerde modemi değiştirsek işe yarar mı sizce ???

İşlemci eternet karti vb donanımlara fiziksel ban atıyorlar genelde online oyunlarda çok fazla kullanilan bir yöntem farklı bir cihazdan deneyin hocam yada İnternet'e bu konuda farklı çözüm yolları var işlemci kimliğini çalışma frekansını vb değiştirmek gibi ama çözüm olur mu bilmem
Online oyunlarda, bilgisayara bir program yüklendiği için o program bilgisayarın çeşitli bilgilerine ulaşabiliyor.
MAC adresine de ulaşır, HDD Seri numarasına da.

Burada internet tarayıcı kullanıldığı için sorunun bunlardan olma ihtimali düşük.

@tahir kemal , Bence mutlaka, IP Adresinin değiştiğinden emin olduktan sonra.
BANLANMIŞ herhangi bir kullanıcı ile giriş yapmayı hiç deneme.
Farklı bir tarayıcı kullan. Yeni kullanıcının sana ait olduğunu anlamamaları gerekir.

Online oyunlarda, bilgisayara bir program yüklendiği için o program bilgisayarın çeşitli bilgilerine ulaşabiliyor.
MAC adresine de ulaşır, HDD Seri numarasına da.

Burada internet tarayıcı kullanıldığı için sorunun bunlardan olma ihtimali düşük.

@tahir kemal , Bence mutlaka, IP Adresinin değiştiğinden emin olduktan sonra.
BANLANMIŞ herhangi bir kullanıcı ile giriş yapmayı hiç deneme.
Farklı bir tarayıcı kullan. Yeni kullanıcının sana ait olduğunu anlamamaları gerekir.

evet haklısın chome ile denedim olmadı microsoft edge ile denedim gene olmadı hangi tarayıcıyı tavsiye edersiniz ???

Çerezlerden anlıyor olabilir. Yazım stilinizden anlıyor olabilir.

Düşündüğüm gibi çerezleri ve İnternet geçmişini temizleyin. Her zaman yazdığınız başlıklara bir süre yazmayın başka bir yerde takılın. Mesela sadece küçük harf kullanıyorsunuz. Bir moderatör sizden şüphelendi misal gelmiş gene şu Tahir dedi. Tarayıcı kimliğine baktı AA yazı stili tutuyor konular tutuyor. Giriş çıkış yaptığı saatler tutuyor o zaman hop hadi bye bye.

Sadece size özgü bir durum değil başkası da aynı soruyu sormuş. Dediğim gibi cevaplamışlar.

Düşündüğüm gibi çerezleri ve İnternet geçmişini temizleyin. Her zaman yazdığınız başlıklara bir süre yazmayın başka bir yerde takılın. Mesela sadece küçük harf kullanıyorsunuz. Bir moderatör sizden şüphelendi misal gelmiş gene şu Tahir dedi. Tarayıcı kimliğine baktı AA yazı stili tutuyor konular tutuyor. Giriş çıkış yaptığı saatler tutuyor o zaman hop hadi bye bye.

Sadece size özgü bir durum değil başkası da aynı soruyu sormuş. Dediğim gibi cevaplamışlar.

anladım usta kulağıma küpe olsun..saol aydınlattığın için...

Geri