introyu kullanma

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu introyu sitede nasıl kullanabilirim acaba bu konuda pek bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 10.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 91
Arkadaşım öncelikle çok güzel bir intro yapanın ellerine sağlık. Ekteki dosya içerisinde biraz düzenleme yapmam gerekti;

*images klasörünün adını değiştirdim, özellikle okul sitesinde joomla altyapısını kullananlar, joomlanın images klasörü ile çakışma yaşayacağı için 10kasimresimler yaptım klasör adını ve yolları düzenledim.
*index.html ve tmp1938.html dosyalarını notepad++ ile açıp Ansi kodlamadan utf-8 ye çevirdim. Klasör yol ve dosya adlarında Türkçe "ı" harfi kullanıldığı için düzeltmem gerekti.

upload ettiğim hali son halidir. Direk olarak ana dizininize atınız. DİKKAT eğer siteniz HTML tabanlı ise kendi index.html dosyanızı yedekleyiniz üzerine yazmayınız.

Benim sitem joomla olduğu için üstte yazdığım iki html dosyasında 52.satırdaki koddaki "siteye giriş" butonuna tıklanınca açılacak sayfayı index.php olarak değiştirdim, sizin anasayfanız ne ise onu yazınız.

Kolay Gelsin. Yapamayan arkadaşlara destek olabilirim saygılar...

Uygulama :

http://www.cagatayulucay.k12.tr

Ekli dosyalar

• 10Kasim_Intro.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 85
slm ben web tasarımıyla yeni yeni uğraşıyorum. okulun sitesi html tabanlı.. frontpage ile düzenliyorum.. bu introyu nasıl yükeleyebilirim. core ftp kullanıyorum

bunu ana dizine atarken index.html iki tane olacak ama mevcut olanın üzerine yazmazsam nasıl upload edecem?

arkadaşlar her şeyi hallettim tek bir sorun veriyor şimdi flash dosyasını upload edemiyorum..bunun sebebi ne olabilir???

"umutbilisim" hocam bakamadım kusura bakmayın sorunu halletmişsiniz herhalde. 501 hatası IP adres kaynaklı bir server hatasıdır ya da istemci tarafında güvenlik ayarları ile ilgili bir sorundur modem güvenlik duvarı ayarlarını kapayarak geçici çözüm üretebilirsiniz ama tavsiye edilmez. Index.html çoğu sunucuda ilk aranan dosyadır tabi. Panelden özel bir sayfa tanımlanmadıysa. Kullandığınız panel (plesk cpanel her neyse) bir yerlerde yönlendirme ayarı yapabiliyor olmanız lazım. Örneğin linux serverda .htaccess dosyasına yazıyoruz kodu. Her neyse çözmeniz önemli. Kolay gelsin

Geri