internetten altın alan var mı?

Kodla Büyü
obsearchverim' Alıntı:
6 çeyreği 150'ye aldım deme arkadaşım,

150'ye alamazsın. Kredi kartının verdiği bonuslarla o fiyata gelebilir. Altınlar eline geçene kadar altında bir düşüş de olabilir, zarar da yazarsın, çıkış da olabilir karın da artabilir.

Tamam bonus işini takip ederek altını ucuza getirebilirsin,

Ama internetten alacağın altın bonuslar yoksa kuyumcudan alacağın altından 10-12 lira daha pahalı.

He, bir tek senin boş konuşmalara vaktin yok.

aylık 400-500 market akaryakıt alırsın heleki evliysen.

bunu bonusla alırsan market benzinden yana kartına 0 borc yansır.

bana söylermisiniz gelen bonusun sizin cebinizdekinden farkını ?

bu arada ben aynı zamdan kuyumcuyum altında tse damgası olmaz firmaların kaşesi olur :+1:

neyse hocam saygılar

mustafasangul' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/iar-24-ayar-gram-altin-kulce-altin-5-gr/productDetails.aspx?productId=eaksiargrmalt&categoryId=16032978&SKU=EAKSIARGRMALT-5

Arkadaşlar yukarıdaki linkten bu külçe altın 6 taksite alınır mı?
14 şubata kadar hepsiburada 500 tl üzeri alışverişlere 50 tl maxipuan da veriyor. (iş bankası)
Ve bu külçe altınların satımı, yatırımı mantıklı mı?
bonusla gayet iyi fiyat 5*93 den satarsınız .zararınız olmaz .

Külçe altın yatırım olarakta al sat olarakta en iyisidir.

achillus' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
6 çeyreği 150'ye aldım deme arkadaşım,

150'ye alamazsın. Kredi kartının verdiği bonuslarla o fiyata gelebilir. Altınlar eline geçene kadar altında bir düşüş de olabilir, zarar da yazarsın, çıkış da olabilir karın da artabilir.

Tamam bonus işini takip ederek altını ucuza getirebilirsin,

Ama internetten alacağın altın bonuslar yoksa kuyumcudan alacağın altından 10-12 lira daha pahalı.

He, bir tek senin boş konuşmalara vaktin yok.

aylık 400-500 market akaryakıt alırsın heleki evliysen.

bunu bonusla alırsan market benzinden yana kartına 0 borc yansır.

bana söylermisiniz gelen bonusun sizin cebinizdekinden farkını ?

bu arada ben aynı zamdan kuyumcuyum altında tse damgası olmaz firmaların kaşesi olur :+1:

neyse hocam saygılar

Hocam kuyumcudan aldığın 22 ayar bileziğin içine bak, TSE damgasını görürsün.

Doğu ve güneydoğu veya Arap ülkelerine yakın iller hariç yeri yurdu, ticareti belli TRİLYONLUK KUYUMCU bırak itibarını sadece TİCARETİNİ düşündüğü için senin öğretmen maaşının 10 TLSİNE tenezzül dahi etmez.

Kalsın hocam, altın geldi mi, gelmedi mi? KAmpanyaya girdim mi girmedim mi? Üye iş yerimi değil miş? Bonusu yüklerler mi yüklemezler mi? Bonus şu mağzada geçerli mi değil mi? stresi yaşayana kadar!

Ayrıca o kadar taksitli alışverişten sonra kredi kartının elde kalma ihtimali de oluşur.

Kalsın.

Bir de şunu iyi araştır arkadaşım, altını sipariş verdiğin günki altın fiyatları ile karın oluyor mu?

Altınlar eline gelene kadar şansına altın zamlanmış olabilir.

Altının fiyatı gün içerisinde defalarca değişiyor. Sabit bir fiyatı yok. Daha 3 gün önceydi sanırım bir dünde 60-70 kuruş geri geldi. Ertesi gün 90 kuruş birden yukarı çıktı.

achillus' Alıntı:
mustafasangul' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/iar-24-ayar-gram-altin-kulce-altin-5-gr/productDetails.aspx?productId=eaksiargrmalt&categoryId=16032978&SKU=EAKSIARGRMALT-5

14 şubata kadar hepsiburada 500 tl üzeri alışverişlere 50 tl maxipuan da veriyor. (iş bankası)

Neye göre en iyisidir. Külçe altına çok has olduğu için gramında birkaç lira fazla para verirsin. Al sat fiyat farkı olarak eşit olduktan sonra ha 22 ayar ha 24 ayar ne farkeder? Makas genelde aynıdır ve hatta

http://www.altinkaynak.com.tr/gold.aspx

makas çok küçük bir fark ile de olsa bilezikten yana. Has al sat fiyat farkı 0.494 ama bileziğinki 0.45 lira.

Has altını alırken çok ödersin, fark yok. Hatta eski bilezik, kuyumcudan hurda bilezik almak yatırım için en iyisi. Veya sıfır bilezik, o da mı olmadı çeyrek, büyük, küçük hangisi olacağı farketmez, saklamak kolay olur diye büyük olsun vs. diye takılmadan, hangisi alabildi isen(çünkü hepsi al satta aynı oranda kar zarar ettirir)

beyler tartışmaya gerek yok...
bende hepsiburada dan 5 bin tl değerinde 7 cumhuriyet 2 çeyrek aldım..banka 40 tl maxipuan verdi,sitede 50 tl puan verecek..bu işten karlı çıkmış olucam :))

obsearchverim' Alıntı:
achillus' Alıntı:
mustafasangul' Alıntı:

Neye göre en iyisidir. Külçe altına çok has olduğu için gramında birkaç lira fazla para verirsin. Al sat fiyat farkı olarak eşit olduktan sonra ha 22 ayar ha 24 ayar ne farkeder? Makas genelde aynıdır ve hatta

http://www.altinkaynak.com.tr/gold.aspx

makas çok küçük bir fark ile de olsa bilezikten yana. Has al sat fiyat farkı 0.494 ama bileziğinki 0.45 lira.

Has altını alırken çok ödersin, fark yok. Hatta eski bilezik, kuyumcudan hurda bilezik almak yatırım için en iyisi. Veya sıfır bilezik, o da mı olmadı çeyrek, büyük, küçük hangisi olacağı farketmez, saklamak kolay olur diye büyük olsun vs. diye takılmadan, hangisi alabildi isen(çünkü hepsi al satta aynı oranda kar zarar ettirir)

öncelikle tekrardan söylüyorum tse altın için geçeli değildir firmaların kaşesi olur .Türkiyede ki vitrinlerde satılan altınların 100 de 90 u küçük atölyelerde imal edilmiştir.

Ben size diyorumki kuyumcuyum siz internetten siteye girmiş ordaki fal sat farklarından bahsetmişsiniz.

eğerki alacağınız hursa bilezikse eyvallah haklısın ha külçe ha hurda bilezik.Ama hurda değilse aldığın;

git istediğim kuyumcu veya atölyeye sana bilezik ve benzeri ürünü satarken 22 ayar için 0,916 saflıktaki fiyattan verirler.

Ama sen satmaya gittiğinde senden bilezği 0,910 milyemden alırlar .

Saf alıtnda bu geçerli değildir.Külçe altını satarkende alırkende 0,995 milyemden hesaplanır.

Hiç bir zaman bilezik al satıyla külç al sat atnı fiyat farkı etmez.

bilezik alırken 0,916 milyem 22 ayar altın + işçilik ödersein

satarken 0,910 milyem den alır .ek olarak + işçilik zararın olur

külçe alırken 0,995 den alır

satarkende 0,995 den satarsın zararın olmaz.

bu araa kargo gelene kadar altın fiyatları değişir demişsin artadabilir yükseledebilir.

ama kargo 3 gün elinde.Bu arada günde 90 kurus değil 5 tl düştüğünü bilirim ev aldım anlaştım 1,4 kilo altın satacagın evi aldıgım gün altın 100 tl iken akşamına 96,5 den satabilidm zarar 5-6 milyar oldu 2 saate

by_katliam' Alıntı:
beyler tartışmaya gerek yok...
bende hepsiburada dan 5 bin tl değerinde 7 cumhuriyet 2 çeyrek aldım..banka 40 tl maxipuan verdi,sitede 50 tl puan verecek..bu işten karlı çıkmış olucam :))

hocam 5.000 degerinde alacaksan 40+50 maxipuanın bir anlamı yok cok az.

eğer yüksek meblada taksitli altın alıcaksanız
hiç bonus falan ugraşmayacam diyorsanız

sanalreyonum sitesinden su an 9-12 takisitli gram fiyatı 98

siz hepsi buradandan aldıgınızdan 200-300 arası daha uyguna alırsınız.

bu arada al sat ve yatırım için aldıysanız külçe sizin için daha karlı olacaktır.

hocam siz toplamda 7 *7 +2*1.75=49+3.5=52,5

52.5 *0.916=48.,1 gram saf altın almıssınız

satarken şu an için 48,1*93,5 den satarsınız ve bi hayli zararlıklı cıkarsınız :(

kredi kartlarınıza taksikt sayısı yeterli ise http://www.sanalreyonum.com/urun/ia-gra ... atId=32682 bu ndan 5 tane alın 4935 yapıyor taksitli 50 gr fiyatı

eger ki isterseniz kartınıza göre taksit erteleme vb + ları olan http://www.sanalpazar.com/Iar-Gram-Alti ... isp1355380

burdanda alabilrsiniz.daha az zararlık için külçe tercih edin :+1:

bu arada ben size kredi kartınıza 12 taksit ile altın satsam kar etmesem banka benden cok fazla komisyon alıyo bu fiyatlara veremiyorum :?

by_katliam' Alıntı:
maximum var,bana 12 taksitli yer gerekiyor hocam..en uygun sitede hepsiburada

sanal pazar 12 taksit yapıyor fiyat 5080 hepsi burada 5110

50 gr külçe için

bu arada hepsiburada 6 taksit yapıyor diye biliyorum :S işbankasına

Geri