internetteki telefonlar neden ucuz? Xiaomi Türkiye Garantili ne demek?

Kodla Büyü
arkadaşlar Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64 GB almak istiyorum.Ancak internet ile mağaza fiyatları arasında gerçekten çok büyük fiyat farkı var.
İnternetten aldığım telefonda imei sorunu, garanti gibi sorunlar yaşar mıyım.
internetten aldığım telefonun garantisi nasıl oluyor.sorun cıkınca yetkili servis ilgilenir mi?
Daha önce internetten elektronik ürün almadım.Sizce ne yapmalıyım. Teşekkürler şimdiden.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-9-pro-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000TOMQH

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-9-pro-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000TOMQH

2 çeşit garanti var.
1. İthalatçı firma garantili: ürünü Turkiye'ye getirip satan aracı firma garantisi
2. ....... Türkiye garantili: ........ Markasının kendi garantisi.

2. si daha pahalı oluyor.

Bir de fiyat farkı ürünün üretildiği ülkeye göre değişebiliyor.
Örn Kore, Vietnam, Çin üretimleri olabiliyor.

Son düzenleme:
Ben Xiaomi mi 5 ve Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonlarımı hepsiburada'dan aldım. Bir sıkıntı olmadı. Ürünün üzerinde Xiaomi'nin Türkiye temsilcisi Evofone'un etiketi vardı.
Satın alırsanız, kutuyu açarken videosunu kaydedin. Olası bir problemde kanıtınız olur.

Resmi garantili ürünlerde olası bozulmalarda sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Xiaomi'nin Türkiye temsilcisi Evofone ve resmi olarak Türkiye'ye getiriyor. xiaomi Türkiye'de resmi mağazalarını da açtı. Bir sorun olsa muhtemelen mağazalar bile illa ki yardımcı olacaktır.
İthalatçı firma garantili işine girmek bana mantıklı gelmiyor. Marka ne olursa olsun. Ben LG G4 kullanıyorum ve resmi garantili aldım. Arkadaşım kliksa'dan ithalatçı garantili aldı. Kronik sorunlardan arızalanmış onun telefonu. Garantiye gönderdi firmaya, ortada firma yok ve telefonda yok. Kliksaya yazdı biz sadece satıyoruz dedi. İthalatçı firmaya ulaşabilen yok. Aynı sorunla ben de resmi servise yolladım 1 haftada geri geldi ürün ana kartı değişip. Garantinin bitmesine yakın ekranda sorun vardı onu da yolladım ekranda 1 haftada değişti.
Xiaomi'nin Türkiye garantili diyorsa illa ki bir muhattap bulacaksınızdır diye düşünüyorum.

2 çeşit garanti var.
1. Distribütör garantili: ürünü Turkiye'ye getirip satan aracı firma garantisi
2. ....... Türkiye garantili: ........ Markasının kendi garantisi.

2. si daha pahalı oluyor.

Bir de fiyat farkı ürünün üretildiği ülkeye göre değişebiliyor.
Örn Kore, Vietnam, Çin üretimleri olabiliyor.
Distribütör garantili resmi garanti oluyor. Sizin 1.de demek istediğiniz ithalatçı garantili. X firması getiriyor ve garantisi benim diyor. Resmi distribitör ben bu ürünü tanımam diyor.

Geri