internete yavaş bağlanma nedeni ne olabilir?

Kodla Büyü
merhaba arkadaşlar bir bilgisayar vardı yeni sistem kurdum. internete yavaş bağlanıyor .. hatla ilgili bir sorun yok.. driver sorunu da yok.. internet explorer da mı deyip firefox kurdum gene çözüm olmadı.. herhangi bir virüs programı falan da yok hızı kesebilecek...

aklıma ayrı bir ethernet kartı alıp takmak geldi şimdi elimde olmadığı için deneyemedim.. var mı başka önerisi olan acaba?

saygılar..

Hocam bir virüs türü buna neden oluyor sisteme bulaşmış olmalı. Hocam sistemin virüsüz olduna eminmisiniz?

hocam vallahi yeni kurdum kaspersky kurulu çok zor ama nasıl temizleyebilirim virus işi ise bu? tekrar mı formatlamalı dersiniz

hocam zaten olabilecek tüm çözümleri denemişsiniz...büyük ihtimalle virüstür...

bence sorun telekom.. şu ara çok yavaş..
tabi virus vs. de oalbilir de, tüm bilgisayarlarda da virüsmu var canım?..

Bizde de aynısı oldu buna sebeb idare pc si olduğunu düşündüm O pc nin internet bağlantıısını kesince mükemmel bağlanyor internete. ama takınca bütün bağlantı kopuyor felç yani. en son çare pc ye format attım düzeldi.
İşin garip yanı virüs taramasında hiç bir şey çıkmamıştı.

Yeğlenen DNS sunucusuna kendiniz bir ip adresi yazdıysanız sorun ondan kaynaklanabilir hocam. Ben yeğlenen DNS sunucusuna 4.2.2.2 verdim. Arada sırada dns yavaşladığından 4.2.2.1 e veya telekomun DNS sine geçiyorum.

Hocam virüs bulaşmıştır okulda bir iki makinada vardı temizledim ama buna rahmen o makinalar nete çok geç bağlanıyorlar en iyisi siz format atın. En garantili yol temiz temiz nete girin.

detay_00 hocam mesajların yazılma tarihine bir baksaydınız iyi olurdu :) O dönem internet bulmuşlar nelerine yetmiyormuş zaten :) 256 ile bağlanıyordu sanırım okullar o ara :)

Neyse şakası bir tarafa bilgi bilgidir, teşekkürler :)

hocam valla tarihe hiç bakmadım haklısın galiba :D interneti bulduklarına şükretmeleri gerekiyormuş :D

Geri