internete girince bilgisayar kilitleniyor

Kodla Büyü

tanzzz1

Site Gezgini
herekse selam
internete girince bilgisayar kilitleniyor. saatlerce bilgisayarı kullanabiliyorum. oyun oynayabiliyorum. ancak internete girince ya bilgisayar kilitleniyor yada mavi ekran çıkıyor.
yeni format attım bilgisayara ancak sorun hala devam ediyor. virüs programıda yüklü
ecep neden bu sorun :D

Virüs programını kaldır. Kilitlenmenin sebebi o, başka bir tane yükle.

kilitlenme işi olduktan sonra virüs programı yükledim zaten.
belki virüs vardır diye.
interneti bağlayınca otamatik çaılışır diye ama bi şey değişmedi.
firefoxta kurdum gene aynı problem oluyor.

Başlangıç bölümünden(msconfig) gereksiz programları kaldır.
Eğer download programları veya tarayıcıya eklenti yada toolbar yüklemişsen bunları kaldır sorunu çözülecektir.

ethernet kartını aygıt yöneticisinden kaldırarak cd den driverini yeniden kur
çalışmıyorsa ethernet kartında arıza söz konusu olabilir
harici bir ethernet kartı takarak sorunu çözebilirsin.

xp güncellemeleri ve kodekleri komple kaldır, bir de öyle dene bakalım. güçlü bir ihtimal değil ama yukarıdaki tavsiyeler işe yaramıyorsa denemeli.

Hangi virüs programını kullanıyorsunuz bilmiyorum. Fakat kaspersky ile bir taratın bilgisayarı. İnternete bağlanınca kilitleniyorsa, hatta klavyeniz sapıtıyorsa o zaman ağ virüsü var demektir. Klasörlere bulaşıyor. Bunu anlamanın bir yolu nero, veya winrar progu ile klasörleri incelemek. Şu an moda olan bir virüs. Temizlendikten sonra klasör adları siliniyor fakat dosyalar gizli şekilde kalıyor. Onu da winrar açıp onun içindeyken klasör içeriklerini tek tek aktarmak. Klasör adlarının yanında .exe uzantısını eklemiş. Yani exe virüsü.

kitlendiğinde herhangi bir uyarı vermiyorsa virüs işidir. combofix i dene birde :tr:

Bence sürücüler ile ilgili bir durum. Son zamanlarda donanımlarla ilgili bir değişiklik söz konusu oldu mu ?

burjuva' Alıntı:
ethernet kartını aygıt yöneticisinden kaldırarak cd den driverini yeniden kur
çalışmıyorsa ethernet kartında arıza söz konusu olabilir
harici bir ethernet kartı takarak sorunu çözebilirsin.

Buna şunuda ekleyebilirim;
bugün gelen şikayet üzerine ilgilendiğim bir bilg.
ağınızdaki tüm kablo uçlarını (renk sıralaması, tam temas etmeyen kablo uçları vs.) kontrol edin
yanlış çakılmış rj45 kablosu da buna benzer bir hata verebilir

Bence ağ ile ilgili bir sıkıntı var gibime geliyor, farklı bir ethernet kartı takmayı deneyin bence

kasayı başka bir yere götürdüm saatlerce internete girdi hiç bir sıkıntı olmadı.
ama eve geldim gene kilitlendi.
bu kablodan kilitleme yapıp mavi ekran gelme ihtimali varmı ya.
hergün farklı bişey oluyo bu bilgisara :D

Geri