Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

İnternete bağlı gözüküyor, ama bağlanamıyor.

Konu, 'Bilgisayar Sınıfları Sorun ve Çözümleri' kısmında emineelif tarafından paylaşıldı.

1. emineelif

emineelif Aktif Üye

Arkadaşlar,
    Bt sınıfındaki öğretmen bilgisayarı, internete bağlandı gözüküyor ama hiçbir yere bağlanamıyor.12009 hatası veriyor. Ultrasurf 11,4 kullanmıştım.Sorun ondan sonra meydana geldi. Bu programla alakası olabilir mi? BT Sınıfındaki diğer PC ler internete bağlanabiliyor.İnternete bağlanamama problemimi nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum

2. mbc

mbc Üye

hocam öncelikle ip durumuna bak.sizin net 192.168.1.1 den mi yoksa 192.168.2.1 den miip alıyor bir bakın.eğer ip doğru ise ultrasurf kullandığınız için explorerdan internet seçenekleri-bağlantılar ordanda yerel ağ ayarlarındaki pencerede tikleri kaldırın olması gerekir.kolay gelsin

3. sanal_kisi

sanal_kisi Site Gezgini

bende aynı şekilde bir hata ile gecen gün karşılaştım, ultrasoftu kullanıyordum sonra elektrikler kesildi, neyse geldi denedim ama internete girmiyordu tüm pc ler giriyordu benim ki girmiyordu internete, deneme yanılma yoluyla biçok yol denedim en son ultrasoft u açıp deneyeyim dedim açtıktan sonra sorun gitti nete girmeye kaldığım yerden devam ettim...
    çözüm olabilir, ultrasoftu açarak giriş yapmayı deneyiniz...

4. SİRE

SİRE Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Aynı sorunla karşılaşmıştım. Explorerda internet ayarlarını sıfırlayın düzelir hocam.

5. emineelif

emineelif Aktif Üye

mbc öğretmenim,
    sizin yönlendirmenizle sorun çözüldü.teşekkürler :D

6. mbc

mbc Üye

rica ederim öğretmenim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal