İnternete bağlı gözüküyor, ama bağlanamıyor.

Kodla Büyü

emineelif

Aktif Üye
Arkadaşlar,
Bt sınıfındaki öğretmen bilgisayarı, internete bağlandı gözüküyor ama hiçbir yere bağlanamıyor.12009 hatası veriyor. Ultrasurf 11,4 kullanmıştım.Sorun ondan sonra meydana geldi. Bu programla alakası olabilir mi? BT Sınıfındaki diğer PC ler internete bağlanabiliyor.İnternete bağlanamama problemimi nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum

hocam öncelikle ip durumuna bak.sizin net 192.168.1.1 den mi yoksa 192.168.2.1 den miip alıyor bir bakın.eğer ip doğru ise ultrasurf kullandığınız için explorerdan internet seçenekleri-bağlantılar ordanda yerel ağ ayarlarındaki pencerede tikleri kaldırın olması gerekir.kolay gelsin

bende aynı şekilde bir hata ile gecen gün karşılaştım, ultrasoftu kullanıyordum sonra elektrikler kesildi, neyse geldi denedim ama internete girmiyordu tüm pc ler giriyordu benim ki girmiyordu internete, deneme yanılma yoluyla biçok yol denedim en son ultrasoft u açıp deneyeyim dedim açtıktan sonra sorun gitti nete girmeye kaldığım yerden devam ettim...
çözüm olabilir, ultrasoftu açarak giriş yapmayı deneyiniz...

Aynı sorunla karşılaşmıştım. Explorerda internet ayarlarını sıfırlayın düzelir hocam.

Geri