internete bağlanamama sorunu yardım edermisiniz?

Kodla Büyü

Ahber

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar komşum internet almış bağlantıyı yapmam için yardım istedi. Gittim herşeyi yerli yerince taktım. dsl ışığı sürekli yanıyor modem arayüzüne baktım kullanıcı adı şifre vs. tamam fakat bağlantı olmadı. Ayarlaarı tekrardan yaptım yine bağlanamadı. Bazen dsl bağlı değil hatası aldım. Oysa bağlantılar tam dsl ışığı devamlı yanıyor. Ama bağlanmadı. Modemi evimde kullandım k.adı ve şifremi kaydedip onayladım bağlandım ama orada bir türlü bağlanamadı hatta komşunun laptopuyla bağlandım kendi evimde. Başvuru formunda k.adı farklı arayüzde farklıydı. Çözemedim kendi modemimi denicem yarın. Sorun ne olabilir sizce.

Ekli dosyalar

• ruwxm.jpg
    ruwxm.jpg
    260.8 KB · Görüntüleme: 406
Yeni almışsa henüz aktifleştirilmemiş olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenin yazılı olduğu kağıt eğer bilgisayardan alınmış bir çıktıysa, oradaki kullanıcı adı ve şifresini modeme girip, deneyin.
Ancak açıkçası DSL yok diyorsa bağlantı henüz aktifleştirilmemiş olabilir. Normalde bir mesaj geliyor, o gelmemişse henüz aktif olmayabilir. Yine aynı sorun devam ederse, ttnet arızayı arayıp, arıza kaydı bırakın.

hocam mesaj gelmiş ama bakmadım mesaja mesajda herhangi bir talimat oluyomu acaba??? birde sisteme girilen k.adı farklı formdaki k.adı farklı gerçi ikisini de denedim yine olmadı kendi modemimi götürdüm iki k.adı nı da denedim yine olmadı. Normalde arayüze girmeden bağlanması gerekliydi adsl ışığı sabit bağlantı var gibi ama olmadı. ben de telekoma tekrar git dedim anlat durumu dedim!!!

Geri