internet bağlantı sorunu acil yardım lütfennn......

Kodla Büyü

kara_kediii

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumda ki modem değiştirildi. Önceden sorunsuz int bağlanan öğrenci lab. daki bilgisayarlar şimdi bağlanmıyor neden olabilir acaba bilen varsa acil yardımcı olabilir mi acaba şimdiden çok teşekkür ederim..

eğer bilgisayar sınıfına elle ip verdiysen bazı değişiklikler yapman gerekebilir.

örneğin modem çıkışları eski modemle yeni modem aynı değilse, ip leri değiştirmen lazım.
Yani bir bilgisayarın ip si 192.168.1.5 ise yeni modemin çıkışı 2 ise 192.168.2.5 yapman lazım.
yada modem çıkışını değiştir değiştirebilirsen.

hımm anladım evet elle ip ataması yapmıştık sorun ondan galiba teşekkür edriim yardımınız için. modem çıkışını ne olduğunu nerden öğrene
bilirim bunu biliyormusunuz?

sorunu çözdüm eski modemin çikişi 2 ymiş ip leri ona görte atmışız. yeninin ki 1 olsa gerek 1 e göre atayınca ipleri sorun çözüldü:) yardımınız için teşekkür ederim...

kara_kediii' Alıntı:
sorunu çözdüm eski modemin çikişi 2 ymiş ip leri ona görte atmışız. yeninin ki 1 olsa gerek 1 e göre atayınca ipleri sorun çözüldü:) yardımınız için teşekkür ederim...

bişey değil, sorunu çözmene sevindim.

Bizim labda da şu sıralar tüm bilgisayarlar açılnca internete bağlanmıyor neden olabilir acaba virüs mü girmiştir bir fikri olan var mı??

yesilimsi' Alıntı:
Bizim labda da şu sıralar tüm bilgisayarlar açılnca internete bağlanmıyor neden olabilir acaba virüs mü girmiştir bir fikri olan var mı??

ip çakışması olabilir mi acaba.
eğer bazı bilgisayarlar elle ip verdiysen bazıları da otomatik alıyorsa çakışma olabilir. Şöyle ki otomatik ip alan bir bilgisayarı açtığında kendine ağda olmayan bir ip alır. Eğer otomatik olarak almış olduğu ip, açık olmayan elle vermiş olduğun bilgisayarın ipsini alırsa ve elle ip verilen bilgisayarı açtığında ağda çakışma olacaktır.

Kısacası ya ağdaki tüm bilgisayarın hepsine elle ip ver, ya da hepsini otomatik yap.
Benim aklıma ilk gelen bu

Geri