intel kursuna katılmış arkadaşlar

Kodla Büyü

murat02

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İntel kursuna katılmış tecrübeli arkadaşlar;
23 haziranda ankarada intel kursuna başlayacağız. Fakat aklımıza takılan bir kaç soru var. Bu sorulara arkadaşlarımız açıklık getirirlerse sevinirim.
Aklımıza takılan sorular şunlar:
1-Ne kadar yolluk, yevmiye alınacak?
2-Kursa katılmak için ne gibi hazırlıklar (evrak konusunda) yapılacak
3-Resmi kıyafet zorunluluğunun olup olmadığı?
4-Yolluk ve yevmiye kursa katıldığımız süreç içerisinde ödenmezse ortalama ne kadar bir masraf yapacağımız?

1- bulunduğunuz ile göre yolluk değişecektir ama 550-650 arası bir yolluk yövmiye alacaksınız tahminen siz de. tabi bu ne zaman geçer elinize o pek belli olmaz. bizimki 1 ay sonra yattı..
2- kadro dereceniz 4 ve üzeriyse bunu belirten bir evrak getirebilirsiniz (yövmiyeleri farklı oluyor)
3- resmi kıyafet zorunluğu var, zaten genel müdürlüğün içinde kurs göreceksiniz siz de sanırım..
4- ilk gittiğiniz ve kalacağınız yere yerleştiğiniz anda yatak ücretini peşin alacaklardır. (başkent öğretmenevi 11 gece 310ytl civarındaydı.) + öğle yemekleri+akşam yemekleri+... gezmeyi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak değişir tabi :)

alacağınız yolluk yövmiye ankaradaki 15 gününüzü karşılayacaktır tahminen, en erken 1 ay içinde elinize geçeceğini göz önünde bulundurun ama yine de...

23 haziranda Ankarada intel kursuna çağrıldım, fakat ankaranın yabancısı olduğum için nerede kalacağımız konusunda bir bilgim yok. yazın başkent öğretmen evi dolu diyorlar. Aksam Sanat okulundan bahsediyorlar. Ankarada kalma konusunda bana bilgi verecek arkadaş varmı teşekkürler.

Öğretmenevinde eğitek tarafından yerleriniz ayırtılıyor zaten
bu konuda sıkıntın olmaz
aşti terminalde inip taksiyle öğretmenevine gidebilirsiniz
taxi ücreti 5 ytl çünkü çok yakın

pisipc' Alıntı:
1- bulunduğunuz ile göre yolluk değişecektir ama 550-650 arası bir yolluk yövmiye alacaksınız tahminen siz de. tabi bu ne zaman geçer elinize o pek belli olmaz. bizimki 1 ay sonra yattı..
2- kadro dereceniz 4 ve üzeriyse bunu belirten bir evrak getirebilirsiniz (yövmiyeleri farklı oluyor)
3- resmi kıyafet zorunluğu var, zaten genel müdürlüğün içinde kurs göreceksiniz siz de sanırım..
4- ilk gittiğiniz ve kalacağınız yere yerleştiğiniz anda yatak ücretini peşin alacaklardır. (başkent öğretmenevi 11 gece 310ytl civarındaydı.) + öğle yemekleri+akşam yemekleri+... gezmeyi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak değişir tabi :)

alacağınız yolluk yövmiye ankaradaki 15 gününüzü karşılayacaktır tahminen, en erken 1 ay içinde elinize geçeceğini göz önünde bulundurun ama yine de...

resmi kıyafeti bizim için zorunlu kılmadılar. Serbest kıyafet de giyebildik.

murat02' Alıntı:
İntel kursuna katılmış tecrübeli arkadaşlar;
23 haziranda ankarada intel kursuna başlayacağız. Fakat aklımıza takılan bir kaç soru var. Bu sorulara arkadaşlarımız açıklık getirirlerse sevinirim.
Aklımıza takılan sorular şunlar:
1-Ne kadar yolluk, yevmiye alınacak?
2-Kursa katılmak için ne gibi hazırlıklar (evrak konusunda) yapılacak
3-Resmi kıyafet zorunluluğunun olup olmadığı?
4-Yolluk ve yevmiye kursa katıldığımız süreç içerisinde ödenmezse ortalama ne kadar bir masraf yapacağımız?

Sanırım katılacağın kurs merkezine göre değişiyor. Ben aksarayda katıldım resmi kıyafet zorunluluğu yoktu. Kurs merkezinde kaldık orada yemekte çıkıyordu çok güzeldi. Kurs sonundada ortalama 200 ytl ye yakın bir para aldık. Yalnız Ankarada bu para peşin ödenmiyormuş 2-3 ay bekleyen arkadaşlar var. hala ödenmemiş.
Kursa giderken bir tane öğretmen kılavuz kitabı götürürsen çok faydasını görürsün onun dışında herhangi bir belge götürmen gerekmiyor.
Şimdiden kolay gelsin çok zor ancak verimli bir kurs

arkadaşlar illaki mebin bize tahsis ettiği yerde kalmak zorunda mıyız? Benim tüm akrabalarım ankarada tabi arkadaşlarımda..

Kalmak zorunda değilsin ben dışarıda konaklamak istiyorum diye bir dilekçe vermen gerek

Dışarıda konaklamak istiyorum diye dilekçeye gerek yok. Öğretmenevine giriş yapmadığınız taktirde yerinize bir başkasını alıyorlar zaten. İstediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Ancak, yolluk alırken konaklama ücretiniz kesilir(250 YTL kadar). Diğer yolluk ve yevmiyelerden yine yararlanırsınız.

Geri