Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

imaj alma

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında anaka tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. anaka

anaka Üye

Okul bilgisayarlarımızda Windows Vista Enterprise işletim sistemi yüklü bu bilgisayarların imajını almak istiyorum hangi imaj proğramıyla alabilirim ..... yardım

2. emin.umut

emin.umut Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben ghost la alıyorum imajı ama...:shock:

3. alpago

alpago Site Gezgini

Vistanın dosya sistemi NTFS ve FAT32 'den farklı olabileceği için Norton Ghost 10 dan sonraki versiyonlarda belki alabilirsin ama 10 ve önceki versiyonlarda değil. O nedenle Acronis True Image programı öneriyorum.

4. nedenben

nedenben Aktif Üye

ben de emin değilim hiç actronisle almadım ama methini duydum hocam

5. anaka

anaka Üye

Norton Ghost 12 ile imaj alan varmı ? kullanımı hakkında bilgi sahibi varsa yardın bekliyorum

6. anaka

anaka Üye

Norton Ghost 12 ile imaj alan varmı ? kullanımı hakkında bilgi sahibi varsa yardın bekliyorum

7. alpago

alpago Site Gezgini

Ben her ikisini de kullanıyorum. Norton ghost'u kullanmamın nedeni okuldaki bilgisayarların 98 yüklü ve eski olması ve kolaylıkla ana bilgisayardan ağ üzerinden yükleyebilmem. Malum 2gb lık image dosyasını CD'den yükleyemiyorum, yani mecbur kaldığım için. Acronis True image programında bilgisayarda çalışıyorken bile diski yedekliyebiliyorum.

8. alpago

alpago Site Gezgini

Nasıl image almak istiyorsun. CD'ye mi? Ağ üzerinden ana bilgisayara mı? Yoksa Diskten Diske mi?

9. zafertemizel

zafertemizel Üye

arkadaşlar ben acronis ile almaya çalıştım ama yanlış bişeyler yaptımherhalde şimdi bilgisayar açılmıyor ve format dahi atmıyorum. hard disc e, f , g diye bölümlenmiş yardım edebilirmisiniz. yani imaj almayı geçtim pc açamıyorum.

10. anaka

anaka Üye

harici hartdiske norton ghost 12 ile imaj almak istiyorum

11. alpago

alpago Site Gezgini

Norton Ghost 10 versiyonunda USB diskleri göremiyordum. Ama 12 versiyonunda bilemiyorum. Ancak şöyle deneyebilirsin. Programı bilgisayarına kur. Yanlış hatırlamıyorsam programın utilities kısmanda açılış CD'si veya disketi oluşturma kısmı var. Açılış disketi veya CD'si oluşturduktan sonra, oluşturduğun disket yada CD ile bilgisayarı aç. Programda Disc to Image kısmına gir. Oluşturulacak dosyayı diske kaydetme seçeneği çıkacak. Burada sürücülerde harici diskini görebiliyorsan gerisi kolay. Göremiyorsan Acronis kullanman gerekir.

Ayrıca zafertemizel arkadaşım image almaya çalışırken neler yaptığın söyleyebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

12. sedat01

sedat01 Aktif Üye

Acronisin resimli anlatımı nerde bilen varsa adresi verirse sevinirim .Teşekkürler

13. xmuratalix

xmuratalix Üye

14. Amigra

Amigra Üye

merhaba arkadaşlar bende yeni norton ghost 12 yi yükledim fakat nasıl kullanılacağı konusunda bir fikrim yok bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

15. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

arkadaş linki vermiş

16. girani

girani Site Gezgini

arkadaşlar sağlam bir hardisten bozuk hardiske imaj almak istiyorum. bağlantılarını nasıl yapmalıyım. hangi programla bunu yaparsam iyi olur. yardımlarınızı bekliyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal