imaj alma

Kodla Büyü

anaka

Üye
Okul bilgisayarlarımızda Windows Vista Enterprise işletim sistemi yüklü bu bilgisayarların imajını almak istiyorum hangi imaj proğramıyla alabilirim ..... yardım

Vistanın dosya sistemi NTFS ve FAT32 'den farklı olabileceği için Norton Ghost 10 dan sonraki versiyonlarda belki alabilirsin ama 10 ve önceki versiyonlarda değil. O nedenle Acronis True Image programı öneriyorum.

Norton Ghost 12 ile imaj alan varmı ? kullanımı hakkında bilgi sahibi varsa yardın bekliyorum

Norton Ghost 12 ile imaj alan varmı ? kullanımı hakkında bilgi sahibi varsa yardın bekliyorum

Ben her ikisini de kullanıyorum. Norton ghost'u kullanmamın nedeni okuldaki bilgisayarların 98 yüklü ve eski olması ve kolaylıkla ana bilgisayardan ağ üzerinden yükleyebilmem. Malum 2gb lık image dosyasını CD'den yükleyemiyorum, yani mecbur kaldığım için. Acronis True image programında bilgisayarda çalışıyorken bile diski yedekliyebiliyorum.

anaka' Alıntı:

Nasıl image almak istiyorsun. CD'ye mi? Ağ üzerinden ana bilgisayara mı? Yoksa Diskten Diske mi?

arkadaşlar ben acronis ile almaya çalıştım ama yanlış bişeyler yaptımherhalde şimdi bilgisayar açılmıyor ve format dahi atmıyorum. hard disc e, f , g diye bölümlenmiş yardım edebilirmisiniz. yani imaj almayı geçtim pc açamıyorum.

Norton Ghost 10 versiyonunda USB diskleri göremiyordum. Ama 12 versiyonunda bilemiyorum. Ancak şöyle deneyebilirsin. Programı bilgisayarına kur. Yanlış hatırlamıyorsam programın utilities kısmanda açılış CD'si veya disketi oluşturma kısmı var. Açılış disketi veya CD'si oluşturduktan sonra, oluşturduğun disket yada CD ile bilgisayarı aç. Programda Disc to Image kısmına gir. Oluşturulacak dosyayı diske kaydetme seçeneği çıkacak. Burada sürücülerde harici diskini görebiliyorsan gerisi kolay. Göremiyorsan Acronis kullanman gerekir.

Ayrıca zafertemizel arkadaşım image almaya çalışırken neler yaptığın söyleyebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

merhaba arkadaşlar bende yeni norton ghost 12 yi yükledim fakat nasıl kullanılacağı konusunda bir fikrim yok bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

arkadaşlar sağlam bir hardisten bozuk hardiske imaj almak istiyorum. bağlantılarını nasıl yapmalıyım. hangi programla bunu yaparsam iyi olur. yardımlarınızı bekliyorum.

Geri