Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

image alma ile ilgili bir soru

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında htekmen tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. htekmen

  htekmen Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2007
  Mesajlar:
  7
  Beğeni:
  0
  Ark. bir bilgisayarın imajını aldıktan sonra aynı imajı başka bir bilgisayara aynen nasıl yüklenebiliyor.iki bilgisayar arasında driver çakışması olmuyor mu? çünkü bilgisayarcılar bir imajı bir çok bilg. yükleyebiliyorlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..
   
 2. .Kaf-Kef.

  .Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.094
  Beğeni:
  18
  Hocam imaj almak için sistemlerin aynı olması lazım . Eğer sen nvidia ekran kartı bi sistemmin imajını alır gider ati kartlı bir bilgisayara cakarsan sistem hata verir .
   
 3. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.848
  Beğeni:
  27
  image alma işleminin amacı bir bilgisayardaki bilgilerin bir CD veya DVDye alınarak bilgisayarın başına bir iş geldiğinde 5-10 dakikada eski (imajın alındığı andaki) haline getirmendir.

  Mesela şu an "bilgisayarım tıkır tıkır çalışıyor. Format çektiğimde her zaman bu hale getirmek için saatlerimi harcıyorum, donanım sürüclerini, ofisi, msn vs kurmakla çok vaktim geçiyor" diyorsan hemen image alıyorsun.

  Eğer tüm bilgisayarların aynı donanıma sahipse 1 tane image ile hepsine kurtarabilirsin. Eğer farklı bir donanıma sahip bir bilgisayara kurmak demek şu anlama gelir: tıkır tıkır çalışan bir bilgisayarın sabit diskini söküp başka bir bilgisayara takmak gibi olur.

  Farklı donanımdaki bir bilgisayara image kurarsan;
  İşletim sistemin ethernet kartı, ekran kartı vs otomatik tanımassa el ile tekrar kurarsın. Ama ofis, belgelerim, kullanıcı profili vs...aynen kalır.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal