..İlköğretim Kurumlar Yönetmeliği değişikliğİ hayırlı olsun

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
İlgimi çekenler...

MADDE 22–(1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere;
a)(Değişik:RG-31/1/2018-30318) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda her dersten bir dönemde iki sınav yapılır. Sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur. Bir sınıfta/şubede bir günde yapılacak sınav sayısı ikiyi, her bir sınav süresi ise bir ders saatini geçemez. Ortak değerlendirme yapılmasına imkân vermek üzere; sınavlar ilgili zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak da yapılabilir. Ortak sınavların soruları ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince hazırlanır.
...
d)(Ek:RG-31/1/2018-30318)İl veya ilçe bazında ilgili zümre kararıyla ortak sınavlar yapılabilir.
e)(Ek:RG-31/1/2018-30318)Gerektiğinde Bakanlıkça ülke veya bölge bazlı olarak ortak sınavlar yapılabilir
MADDE 25–(1)(Değişik:RG-31/1/2018-30318)Sınav sonuçları sınavların yapıldığı, projelerin değerlendirilmesi ise teslim edildiği tarihten başlayarak en geç 10 iş günü içinde e-Okul sistemine işlenir ve öğrencilere bildirilir. Sınav kâğıtları, incelenmek üzere öğrencilere dağıtılır ve varsa yapılan ortak hatalar sınıfta açıklandıktan sonra geri alınarak bir eğitim ve öğretim yılı saklanır. Projeler öğretmen tarafından değerlendirildikten sonra öğrenciye iade edilir ve öğrenci tarafından ders yılı sonuna kadar saklanır. Ders etkinliklerine katılım, sınav ve projeye verilen puanlar, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir.

Hayırlı olsun. 2 sınav muhabbetini anlamadım. En az iki değil iki demiş. Niye demiş anlamadım. :)

Bunun benzeri orta öğretim kurumlarına da gelir büyük ihtimalle yakında...

Geri