il koordinatorlerine sesleniyorum....

Kodla Büyü

murat_erg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Biliyorumki cogunuz bu sayfayi takip ediyorsunuz umarim cikan bu yazinin ne kadar agir oldugunun sizde farkindasinizdir hocalarim sizden istegim bu gorevi isteyen arkadaslara en azindan yardimci olmanizdir ki bu yazidan sonra gorev isteyen sayisinda ciddi dusme olacaktir demem o ki buna tepkimizi gelin hepberaber koyalim yegitekin bilisim ogretmenlerinin yanindami karsisindami gormus olduk umarim uygulamada ciddi problemlerle karsilasmayiz ki karsilasmamiz imkansiz olacaktir kac okula gittigin belli olmucak yaziktir gunahtir

Umarim ole degildir hocam ki ole oldugunu dusunmuyorim ama bilsinler ne oldugunu aksi halde kimsenin saten umrunda ddgiliz yillarca yegitek yanimizda dediler dediler e bu yaziyi kim cikardi

Yk hocam ne sormasi ya allah icin koordinatorlere her gun onlarca telefon gidiyrdur sikintilarimiz icin ama yegitek biliyrmudur bilse bu yazi cikmazdi

murat_erg' Alıntı:
Biliyorumki cogunuz bu sayfayi takip ediyorsunuz umarim cikan bu yazinin ne kadar agir oldugunun sizde farkindasinizdir hocalarim sizden istegim bu gorevi isteyen arkadaslara en azindan yardimci olmanizdir ki bu yazidan sonra gorev isteyen sayisinda ciddi dusme olacaktir demem o ki buna tepkimizi gelin hepberaber koyalim yegitekin bilisim ogretmenlerinin yanindami karsisindami gormus olduk umarim uygulamada ciddi problemlerle karsilasmayiz ki karsilasmamiz imkansiz olacaktir kac okula gittigin belli olmucak yaziktir gunahtir

Aynen katılıyorum.

Yazıktır günahtır bu bize yapılanlar,okulda tamirci gozuyle bakilmaktan biktim,Akilli tahtalar gelecek yeni btr yazisi cikacak bize ihtiyaç artacak verilen deger artacak deniyordu,sonuc ...

24 saat dersim var hangi arada hangi işi yapıp 40 öğretmene derslerde yardım edeceğim. Yazılılar, projeler, çalışma kağıtları, ders içerikleri hazırlamak zaten başlı başına bir iş yükü. bu yazıyı çıkaranlar ne düşündü de bu yazıyı çıkardı anlamakta zorlanıyorum.

btogretmeniyim' Alıntı:
onlar keyfi yerinde. Altta kalanın canı çıksın.

hiç de öyle değil, işleri zordu artık daha zor :) bundan önceki 3dönem il koordinatörlüğünde çalıştım, berbat ötesi bir iş, iş yükü faz2 faz3 derken 10 misli arttı sorumluluk çok fazla, hergün birsürü şikayet telefonu alıyorlar gerek öğretmenden gerek müdürden gerekse ANKARAdan! şu dakikadan sonra geldiğim yerde görevlendirme yapacak olana Allah yardım etsin. öğretmenlerin 30% u zaten ilk atama çoğu küçük 1 şubeli. ilçede 1tane lise var oraya hangi biri gitsin.
+şimdi diyorki 8şubeden az ise proje okulu ilçedeki diğer btrler oraylada ilgilenecek eşit bişekilde ! hadi eşit paylaştırda görelim.

Zaten çoğu istemeden yapıyor il koordinatörlüğü vs şimdi onlarda istifa edecek. 18 saat bizle aynı ekders, iş yükü sorumluluğu stresi 10 misli.
yeni görev yerimde istemedim eğitici olmak daha da istemem :) Allah mecbur etmesin...

Bu işi yapmak enayilikten başka bir şey değil bu branşı seçtiğim güne kaçıncı defa lanet ediyorum sayısı belli değil. 18 saat e bu stres çekilir mi ya millet okullarda 40-50 saat ekders alıyorlar hatta üstüne adamın boş günü var tek muhatabı öğrenci allah topunun belasını versin bu yazıyı çıkaranında buna fikir katanında 18 saate şube müdürünün ağzından cıkacak 2 cümleye mi bağlı görevlendirmemiz daha da adam bulurlar bende 2.dönem görevlendirme almıyacağım alsınlar bir taraflarına koysunlar tahtasını da projelerini.

Şahsen bizim il formatörünün pek de umrunda değil.
'hocam bu görevlendirmeyi devlet yapmak zorunda değil,siz de olmak zorunda değilsiniz'
mantığında :verymad:

_MurAy_' Alıntı:
Şahsen bizim il formatörünün pek de umrunda değil.
'hocam bu görevlendirmeyi devlet yapmak zorunda değil,siz de olmak zorunda değilsiniz'
mantığında :verymad:

olmak zorunda değililz ama devlet yapmak zorunda bence

arkadaşlar eylül şubat görevlendirme yazısı öncesi il koordinatörümden bana gelen maili paylaşmak istiyorum sizinle..

"..Bazı arkadaşlara "ek okullar"yazdım.Destek vereceği okullar şeklinde.Adı üstünde destek verecek.Bu okullar asıl görevli olduğunuz okullar değil.Okullarımızın sayısı artıyor."Sizlere olan ihitiyaç" da.Bt rehber Sayımızı arttıramıyoruz.
Artık önümüzdeki dönemlerde bakanlık çare bulamazsa biz il olarak formüller düşüneceğiz.
.İşlerimden fırsat buldukça sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.""Tablet, tahta, altyapı kurulumları,şirketlerle etkileşimler, öğretmenlerin eğitimleri, seminerler, raporlar ,istatistikler....Hepsi ile Koordinatör olarak bizzat ilgilenmek durumundayım"" .... BTR VE İL KOORDİNATÖRLERİNDEN Bu kadar fedakarlık beklenirken YEGİTEK bunu görmüyor mu ? bu durumda görevlendirmelerin daha da hafifletilmesi gerekmez mi bizi mutlu edecek değişiklikler yapmaları gerekmez mi? bu orantıyı yapamıyorlar mı? çok yazık.. kendileri kaybedecek ama.. altında ezilir herkes bu yükün..

Daha yeni kurs açtılar burada. Bir çok çeşitli branştan öğretmen BT rehber öğretmenliği için kursa gidiyor, birbiriyle yarışarak :?:

bakanlık zaten bir taraftan bu yazıyı yayınlarken bir taraftan da kurs açtı. kafası çalışan bilişimci artık dersine yönelir ve bu beladan uzaklaşır. inanın ders işlemek mesleki tatmin ve kafa rahatlığı açısından çok daha iyi. norm fazlalığından, başka okula görevlendirilmekten korkmayın. eskisi gibi donanım eksikliklerinden korkmayın. akıllı tahta gayet yeterli.

yeğitek hiç bir zaman pdrci rehber öğretmenlerin bakanlık tarafından korunduğu gibi biz btrleri korumadı ve korumayacak da. 6 aylık sürüncemede görevlendirmelerle bu iş gidiyor. bu iş teknik iş yaparsanız kimse aferin demez yapmazsanız kafanız ağrır. öğrenci öğretmen ve idareci hatta veli sizi tamirci olarak görecekelerdir ki haklılar. saygılar..

yeğitekde diyorki oğlum siz niye tamircilik yapıyorsunuz gidin rehberlik yapın gerekirse 2 3 okul gezin ama rehberlik yapın. tahtaya imaj atmayın vestel atsın, yazıcı çizici tablet uğraşmayın gönderin servise, format atmayın program yuklemeyin. işiniz rehberlik. siz rehberlik etmezseniz ben adam yetiştirir rehberlik ettiririm...

ATLADIKLARI nokta şu. okulda teknisyen rolünde birisi şart en müsait kişi de btr olan bizler, adam tahtayı açamıyor biz neyin rehberliğini yapcaz, o tahtaya o imaj hemen atılmalı. tabletler servise gitmeli geri gelenler dağıtılmalı. yazıcıların kağıt sıkışması gibi basit sorunları bile biz tarafından giderilmeli. virüslü usbler bilgisayarlar silinmeli.

okula teknisyen göndersin bende 3 okula gider rehberlik yaparım no problem.

realite bu iken durum ahval şerait bu iken adam hala diyor ki sen tamirci değilsin rehbersin :)

çok meraklıydık sanki tamirciliğe !

Geri