il ici ve iller arasi ozur durumu atamalarinda oncelik

Kodla Büyü

Bote0621

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaslar. Simdi diyelim ankara cankayadaki acilan bir okulu il icinden bir arkadas tercih etmis olsun. İl disindan da baska bir arkadasimiz ayni okulu tercih ettiginde bir oncelik soz konusu mu?

Il dışına açılan okullar ile il içine açılan okullar aynımı bakalım. Bu konuyu bende araştırdım il dışı daha avantajlı olduğunu duydum ama bi kesinlik yok.

hocam açılan okullar aynıdır.ben birkaç yıldır takip ediyorum.il dışı önceliği diye birşey yok.kaldı ki zaten boş olan az miktarda yerin tamamı açılıyor.normal il dışı gibi sadece belirli yerler açılmıyor...

normlarla ilgili geçen bakanlık yazı gönderdi.yeni yönetmeliğe göre norm güncelleme dönemi diye bir dönem yokmuş.ne zaman değişiklik olursa o zaman bildirilsin diyorlar.yani o iş de sakata bindi...

şimdi yazıya tekrar baktım.biraz farklı değerlendirmeler de var.her zamanki gibi ne dedikleri tam anlaşılmıyor.benim yorumum şu anda norm güncelleme modülü açılmayacak.sadece yeni açılan okul, açılan ya da kapatılan şubeler bildirilerek onların normları merkezden düzenlenecek.normlar eylül ya da ekim de yani seçmeli dersler vs. kesinleşince yapılacak...

http://www.kamuajans.com/egitim-persone ... 79355.html

Geri