il içi tayini

Kodla Büyü

sonay67

Aktif Üye
arkadaşlar okulda sürekli gundeme gelen ama net olmayan il içi tayınlerının suresi ben en son uc yıl diye biliyordum ama arkadaşlar iki yıl oldu en son değişiklikte felan dediler net bişey vaar mı ilginiz için teşekkurler

Atama ve yer değiştirme yönetmeliği çıkmadan kimse bişey söyleyemez. Belki 1 yıl olacak belki 5 yıl bilinmez...

2010 Haziran ve sonrasında yer değiştirenler için mevcut uygulamada il içi 3 yıl. Daha önce yer değiştirmiş olanlar için ise 2 yıl.

MEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Hikmet Çolak 'ın dünkü açıklamasına bakarsak bu sene il içi Temmuz ayında yapılacak. 4+4+4 nedeniyle zaten bir çok öğrencinin ve öğretmenin okulu değişecek üzerine de 40 000 ilk atama olacak. Sendikalar bu sefer bari ortak hareket etseler de il içi herkes için 2 yıl olsa. 5 yıla zaten bir müdürün rotasyonu geliyor. il içi için 3 yıl uzun bir süre.

“isteğe bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme taleplerinin 25 Mayıs’ta duyuruya çıkarılması lazımdı. Neden yapılmadı?” sorusuna ise Çolak “Ders yükü hesaplanmadı. Büyük ihtimalle 17 Haziran’a kadar tamamlayacağız. Temmuz’da isteğe bağlı il içi tayin isteklerini alacağız. İllerarası tayin isteği de il içi tayinler yapıldıktan sonra alınacak” diye konuştu
http://www.memurlar.net/haber/241290/

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak'ın açıklamasından bir siteden bir kısmını gördüm.

Norm işlemleri tekrar gözden geçirilip il içi ve il dışı tayinler de Haziran sonuna kadar açılmış olacaktır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak da Taşra yoneticileri, Egitim Yönetici Atamaları ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliklerinin hazırlanıp Bakan'a teslim edildiğini Sayın Bakanın tabii ki maddelerde düzeltmeye gidebileceğini fakat imzaladıktan sonra hemen Başbakanlığa göndereceklerini ve resmi gazetede yayınlanacağını bildirdi. Gelen sorular üzerine eş durumu tayininin 15 Eylül olarak baz alınmasının yanlış olacağını Kanun ve Yönetmeliklere böyle bir süre verilmesini doğru bulmadığını belirtti. Çünkü bu yönetmeliklerin uzun süreli olmasını istediğini her gelen kişinin bu yönetmeliği değiştirmesini doğru bulmadığını belirtti. Fakat Bakanın konuya son noktayı koyacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca öğretmenlere kariyer sistemiyle ilgili çalışmaların son halini almaya başladığını öğretmen atamalarıyla ilgili planlamaların Haziran sonu gibi eğitimcilerle paylaşmayı düşündüklerini de belirtti. Sayın Bakan Ömer Dinçer'in iki gün önce rotasyon yok derken Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarının kastedildiğini belirten Çolak; Şube Müdürleri, İlçe Milli Egitim Müdürleri ve İl Milli Egitim Müdür Yardımcısı rotasyonlarını bu yaz yapmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Her halikarda Yönetmeliğin yayınlanmasını bekliyeceğiiz; 2011 yazında yönetmelik taslağı sendikalara gönderilip - görüş alınmıştı; aradan 1 sene geçmesine rağmen birşey yayınlanmadı.

Bir de 4+4+4 çıktı işler karıştı.

İl içinin 2 yıl olmasını istiyorum.Neden bulunduğum ile-iller arası yerdeğiştirme ile ; il içi yerdeğiştirme süresi 2 yıl ı baz alarak istekte bulunarak

tayin istedim.Geldim hemen askere gittim.Şimdi askerlikle beraber 3 yıl oldu.Şimdi kara kara bekliyoruz.Gitmek istediğim okulların nerdeyse dolu.

DaMieN' Alıntı:
3 yıl...

İnşallah da inmeyecek...

ne gibi avantajınız olduğunu öğrenebilir miyim? merak ettim, 3 den 2 ye inmesini isteyen çok arkadaş vardır ama 3 kalmasını istemenin nasıl bir mantığı olabilir merak ettimç

il içi 2 yıl olacak...
olmasa da benim için zorla yine olacak artık ne vali ne mem müdürü benim için engeldir

bari ilkokulda 4...ortaokulda 4 senede bir iliçi olsun da bu mantığı tamam kabul ederim o ney 3 yıl?ne işe yarar

Geri