il içi isteyen, il dışı da isteyebilir mi?

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu yıl il içi ve il dışı farklı zamanlarda olacak gibi.
ben il dışına gitmek istiyorum, fakat gidemezsem de il içinde başka bir okula gitmek istiyorum.
il içi önce açılırsa ve ben istekte bulunup tayinim çıkarsa, ardından il dışı isteyebilirmiyim ve il içini iptal edip il dışına gidebilirmiyim :?:
geçen senelerden tecrübesi olan varsa yardım please :) .

son eğitim kurumunda 2 yıl tamamlama şartı aradıkları için gidemezsin hocam.Artık kumar oynayıp il içi istemeyeceksin.

il içi il dışına engel değil hocam. eğer bir ilde 3 yılı tamamlamışsan il içi istesen dahi il dışı çıkarsa gidebiliyorsun...

kisnorbo' Alıntı:
il içi il dışına engel değil hocam. eğer bir ilde 3 yılı tamamlamışsan il içi istesen dahi il dışı çıkarsa gidebiliyorsun...

hocam bunu açıklayan yönetmelik var mı? ben de aynı durumdayım ne yapmalıyım bilmiyorum

ben de şuan il içi isteyip, seneye ildışı istemek istiyorum. Ama atandığın eğitim kurumunda enaz 2 yıl çalışma zorunluluğun var demişti öğretmen arkadaşlar... Hangisi doğrudur acaba ?

3.18. İl içi isteğe bağlı yer değiştirmesi gerçekleşen öğretmenler, iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelere başvuru yapamayacaklardı
il dışı atama klavuzu

eğer il içi tayininiz çıkarsa isteyemesiniz, çıkmazsa istersiniz. kılavuzda öyle okumuştum, değişiklik yaptılar mı bakmadım ya da yaparlar mı bilemem...

il içi isteyip tayininiz çıkarsa il dışı isteyemezsiniz, klavuzda açık bir şekilde ifade edilmiş

hocam il içi yaptın çıkmadı o zaman il dışı isteyebilirsin. il dışı çıkmazsa da il içinde girdiğin sıraya göre daha sonra yapılacak il içinde sırada yerleştirmeye giriyorsun.

fakat il içi istedin oldu o zaman il dışı başvuruda bile bulunamıyorsun

arkadaşlar ben de bir soru soracam lütfen yardımcı olun. ben il içi süremi doldurdum aynı zamanda norm fazlasıyım ilköğretimde.(esef mezunuyum) yerim rahat değil ilçe olarak il içi tayin istemeyi düşünüyorum meslek liselerini. fakat bir bayan olarak eml, kml,tml den hangisi benim için daha iyi olur.ilimdeki ilköğretimleri aradım her yer dolu birde meslekte çalışmak istiyorum gelişim yönünden malum köreliyoruz ilköğretim de birde norm fazlaları il dışı isteyebiliyor memleketime yakın yerler yazmayı istiyorum fakat puanım düşük il dışında yerleşme şansım az . sizce ne yapmalıyım

Klavuz
3.18. İl içi isteğe bağlı yer değiştirmesi gerçekleşen öğretmenler, iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelere başvuru yapamayacaklardır.

arkadaşlar ben 6 mayıs 2010 da değişen yönetmelikten önce istanbula atanmıştım ve zorunlu görevim iptal oldu, stajyerliğimde kalktı şimdi 2 yıl süreyle okulda çalışmış olma şartına bağlımıyım yoksa tayin isteyebiliyormuyum. (klavuzun 3.10 maddesi) kafam karıştı aynu durumda olup bildiğiniz öğretmen arkadaşlar var mı yardmcı olurmusunuz?

hocam 2 yıl önce arkadaşım il içi istedi, tayini çıktı. Sonra da eş durumu tayini istedi o da çıktı. İl içi tayinini il dışı tayini gerekçe göstererek iptal ettirdi.

Bu sene iliçi tayin isteyip tayini yapılan arkadaşların ildışı tayin yapma hakları yoktur..

O yılın kılavuzunu açıp okumak lazım hocam. Geçen seneki kılavuzda il içi tayini çıkanlar aynı atama döneminde il dışı isteyemiyordu. Bu yılki kılavuz yayınlandığında bi değişiklik olup olmadığını görebilirsiniz.

Geri