iGenius: How Steve Jobs changed the world - Belgesel

Kodla Büyü

bt^

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.dailymotion.com/video/xmqxbf ... h?start=67

Öğrencilerle teknolojinin gelişimi kapsamında izlenebilecek bir belgesel, özelde steve jobs ve apple firmasıyla ilgili.

2088029.jpg

hakan35' Alıntı:
Çok abarttılar bu adamı. Unutuldu gitti zaten kısa sürede..

Umarım BT öğretmeni değilsindir. Bu saçma yorumun bir BT öğretmeninden gelmesi beni ülkem adına üzer. Çünkü Bt öğretmenlerinin ülkenin ufku en geniş öğretmenleri olması gerektiğine inanıyorum. Vefatından sonra biografisi bu kadar çok satan ve hala milyonların - özellikle bilişim alanında çalışanların- hala idolü olan bir insanın kısa sürede unutulup gittiğini söylemek için kör olmak gerek.

Bt öğretmeniyim ve senin gibi düşünmek zorunda değilim. Ayrıca bu adam melek değil. Bütün fikirlerin kendisinden çıktığını mı zannediyorsun. Başkalarının üstüne basarak yükselenlerden.

özelde apple ve steve jobs la ilgili olduğunu söyledim çünkü evet gereksiz yerler de var bu belgeselde. ancak belgeselin sonunda öğrencilerle kritiğini yaptık hatta ufak bir kapitalizm eleştirisi bile yaptık diyebilirim, ipadlerin olmazsa olmaz addedilmemesi ama teknolojinin imkan varsa takip edilmesi gerektiği uyarılarıyla beraber izledik buna dikkat edilmeli izlenirken. ama ilk kişisel bilgisayarlar, farenin gelişimi, ilk animasyon film gibi öğrencilerin bihaber olduğu konularda iyi bir fikir veriyor.

Bazı fikirleri için esinlenmiş olabilir ancak sonuç itibariyle bu onun Bilişim dünyasına olan katkılarını görmezden gelmeni engellememli en azından. Sanırım bu dünyaya olumlu yönden katkısı senden, benden fazla.. Allah mekanını cennet etsin ;)

Geri