ify EBA CANLI DERS OTOMASYONU (Firefox ve Chrome) (Python, Javascript, Excel, VBA, Selenium)

Kodla Büyü

Uygulama Hakkında Geribildirim

• Faydalı Bir Uygulama

• Gereksiz bir uygulama

• Kullanımı Kolay

• Kullanırken Zorlandım

• Program Sorunsuz Çalıştı

• Program Çalışmadı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

ify

Site Gezgini
Merhaba Saygıdeğer Hocalarım,

GÜNCELLEME:
v1.3
  • EBA versiyonu otomatik tespit etme
  • Ders seçiminde geç yüklenmesi durumunda oluşan hata giderildi
  • Program ekleme işlemleri tamamlandığında "RAPOR.txt" adında rapor dosyası oluşturma

Daha önce paylaştığım :
YÖNERGE V5
V5.3
  • EBA güncellemesi sonucunda Canlı Ders Uygulama seçimi hatası giderildi (otomatik olarak Zoom seçiliyor. Sonraki versiyonlarda diğer uygulama seçimleri için güncellenecektir)
  • değişiklik yapılan dosyalar: index.html, programv5_3.js ve DersEkle_Uzun_v5_3.js
çalışmama olan ilgiden ve mesajlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Önceki programın tam bir otomasyon olmaması ve bu yönde bir programlama olması için gelen taleplere cevap olarak bu çalışmayı paylaşıyorum.
Program Selenium framework kullanılarak hazırlanmıştır. Bu bağlamda bazı antivirüs programları, selenium driverlarının bilgisayarı kullanmasından dolayı virüs olarak kabul edip engelleyebilmektedir. Bu noktada kişisel bilgilerinizin güvenliği için dikkatli olmanızı tavsiye ederim, farklı yerlerden bu tür uygulamaları yüklemeyiniz. Selenium ve İnternet tarayıcılarının driver uygulamalarının güvenilirliği konusunda da şüpheleriniz varsa bu uygulamayı kullanmayınız.
Uygulama daha önce paylaştığım çalışmanın V5 sürümündeki Haftalık Program ile tam uyumludur. Haftalık programınızı kopyalayıp bu otomasyonun Excel dosyasına yapıştırabilirsiniz, liste sorunsuz oluşacaktır.

Uygulama Kullanımı: (VİDEO)
  1. Kullandığınız internet tarayıcısına uygun zip dosyasını indirin
  2. Zip dosyasını klasöre çıkartın
  3. İnternet tarayıcınızın versiyonuna uygun driver dosyasını DRİVERLAR linkinden indirip zipten çıkardığınız klasöre ekleyin
  4. Kullanıcı.txt dosyasına Mebbis girişi için kullandığınız TC ve Şifrenizi yazın ve kaydedin
  5. HaftalikProgram_v1.xlsm dosyasını açarak Haftalık Programınızı ve Zoom Linklerinizi ekleyin (ÖZELLEŞTİRME VİDEOSU)
  6. ify_liste sayfasından Verileri düzenleyin ve Kaydet butonuna tıklayın
  7. ify_Eba_Otomasyon_...exe dosyasını çalıştırın ve EBA ile ilnternet hızınıza göre işlemin tamamlanmasını bekleyin :)
  8. Destek.txt dosyasına da göz atabilirsiniz :) Çalıştığım okulda bilgisayar, akıllı tahta, yazıcı... olmadığı için her türlü yardımınızı minnetle karşılayacağız
  9. Program herhangi bir dersin eklenmesinde hata olması durumunda birkeç kez tekrar denemektedir.
  10. Hatalar tüm derslerin eklenmesinden sonra raporlanmaktadır.
  11. Detaylı açıklamalar Yönerge klasöründe bulunmaktadır.

Driver Linki (tarayıcınızın versiyonuna göre indirin):
https://drive.google.com/drive/folders/1JvFugp_CeN5-VpL88wUOE_deaFIrqUQW?usp=sharing

Dosyalar:
https://drive.google.com/drive/folders/1BeGNhb40AFp_n34Vug498HzvqWbozZMA?usp=sharing

Not: Farklı sebeplerden dolayı açıklama kısmına ify yazdırılmaktadır, Excel dosyasından veya Javascript kodlarından bu alanı düzenleyebilirsiniz ;)

Ekli dosyalar

• ify_Eba_Otomasyon_v1_3 Chrome.zip
    8.2 MB · Görüntüleme: 923
  • ify_Eba_Otomasyon_v1_3 Firefox.zip
    8.2 MB · Görüntüleme: 721
Son düzenleme:
teşekkürler, dersler kısmından, dersleri otomatik mi çekmesi gerekiyor? Bende çekmedi. Elle yazdığımda ify_program safasında dersler çıkmıyor

• Beğen
Tepkiler: ify
teşekkürler, dersler kısmından, dersleri otomatik mi çekmesi gerekiyor? Bende çekmedi. Elle yazdığımda ify_program safasında dersler çıkmıyor
Hocam EBA Harici Ders Ekleme Ekranındaki dersler ve şubeler birebir aynı yazılmalı, bunun için Manuel klasöründeki index sayfasında programlama var şu videoki şekilde oluşturabilirsiniz programı

Merhaba hocam. Chrome açıp Mebbis alanında bilgileri girince şu hatayı veriyor. Aynısını Firefox denedim aynı hatayı verdi.

Kullanıcı Adı İçin İstenilmeyen Karakter Girişi Var.

Merhaba Saygıdeğer Hocalarım,

GÜNCELLEME:
v1.3
  • EBA versiyonu otomatik tespit etme
  • Ders seçiminde geç yüklenmesi durumunda oluşan hata giderildi
  • Program ekleme işlemleri tamamlandığında "RAPOR.txt" adında rapor dosyası oluşturma

Daha önce paylaştığım :
çalışmama olan ilgiden ve mesajlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Önceki programın tam bir otomasyon olmaması ve bu yönde bir programlama olması için gelen taleplere cevap olarak bu çalışmayı paylaşıyorum.
Program Selenium framework kullanılarak hazırlanmıştır. Bu bağlamda bazı antivirüs programları, selenium driverlarının bilgisayarı kullanmasından dolayı virüs olarak kabul edip engelleyebilmektedir. Bu noktada kişisel bilgilerinizin güvenliği için dikkatli olmanızı tavsiye ederim, farklı yerlerden bu tür uygulamaları yüklemeyiniz. Selenium ve İnternet tarayıcılarının driver uygulamalarının güvenilirliği konusunda da şüpheleriniz varsa bu uygulamayı kullanmayınız.
Uygulama daha önce paylaştığım çalışmanın V5 sürümündeki Haftalık Program ile tam uyumludur. Haftalık programınızı kopyalayıp bu otomasyonun Excel dosyasına yapıştırabilirsiniz, liste sorunsuz oluşacaktır.

Uygulama Kullanımı: (VİDEO)
  1. Kullandığınız internet tarayıcısına uygun zip dosyasını indirin
  2. Zip dosyasını klasöre çıkartın
  3. İnternet tarayıcınızın versiyonuna uygun driver dosyasını DRİVERLAR linkinden indirip zipten çıkardığınız klasöre ekleyin
  4. Kullanıcı.txt dosyasına Mebbis girişi için kullandığınız TC ve Şifrenizi yazın ve kaydedin
  5. HaftalikProgram_v1.xlsm dosyasını açarak Haftalık Programınızı ve Zoom Linklerinizi ekleyin (ÖZELLEŞTİRME VİDEOSU)
  6. ify_liste sayfasından Verileri düzenleyin ve Kaydet butonuna tıklayın
  7. ify_Eba_Otomasyon_...exe dosyasını çalıştırın ve EBA ile ilnternet hızınıza göre işlemin tamamlanmasını bekleyin :)
  8. Destek.txt dosyasına da göz atabilirsiniz :) Çalıştığım okulda bilgisayar, akıllı tahta, yazıcı... olmadığı için her türlü yardımınızı minnetle karşılayacağız
  9. Program herhangi bir dersin eklenmesinde hata olması durumunda birkeç kez tekrar denemektedir.
  10. Hatalar tüm derslerin eklenmesinden sonra raporlanmaktadır.
  11. Detaylı açıklamalar Yönerge klasöründe bulunmaktadır.

Driver Linki (tarayıcınızın versiyonuna göre indirin):
https://drive.google.com/drive/folders/1JvFugp_CeN5-VpL88wUOE_deaFIrqUQW?usp=sharing

Dosyalar:
https://drive.google.com/drive/folders/1BeGNhb40AFp_n34Vug498HzvqWbozZMA?usp=sharing

Not: Farklı sebeplerden dolayı açıklama kısmına ify yazdırılmaktadır, Excel dosyasından veya Javascript kodlarından bu alanı düzenleyebilirsiniz ;)

hocam bende herşeyi aynen olduğu gibi yapıyor uygulama zoom seçiyor ama ders seçimi kısmına geldiğinde uygulama kısmı tekrardan seçiniz yazısına dönüyor ve dersleri eklemeden hepsini geçiyor.

hocam bende herşeyi aynen olduğu gibi yapıyor uygulama zoom seçiyor ama ders seçimi kısmına geldiğinde uygulama kısmı tekrardan seçiniz yazısına dönüyor ve dersleri eklemeden hepsini geçiyor.

o eba’ya gelen yeni bir şey
link kopyalanınca otomatik zoom seçiliyor ve bu uyarı çıkıyor

hocam meslek liselerinde çalışıyor mu? Ben denedim sınıf atamasını yapamadı. sınıfların yanında bölüm bilgileri de yazıyor bizde mesela 9-A BİLİŞİM diye bu yüzden sınıf bilgilerini dolduramamış olabilir mi acaba

Herşeyi tamamladım. EBA_OTOMASYON dosyasına çift tıklayınca hata veriyor. Virüs korumayı kapattım.
hata.png

chromeda hata veriyor. hpcam video anlatımda firefox driverını yapıştırdıktan sonra LOG uzantılı bir dosya daha geliyor videoda. onun nereden bulup yapıştıracagız acıklama yok. dolayısıyla da hata alıyoruz.

duzeltme : arkadaslar yine aynı sekilde denedim calıstı. yukakrıda yazdıklarım ile alakası yokmuş

Son düzenleme:
Ben cuma gece sistem açılınca otomasyon işe tanımlama yaptım
Bugün eşiminkini ile yarım saat uğraştım 20 dersten 4’ü tanımlandı diğerleri hata verdi

Geri