İç Güvenlik Paketinin Ayrıntıları ve üçüzler!

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
"torba yasa" diye bi uygulama, bi seferde bi sürü kanun maddesini birden, tek seferde geçirme dünyanın hiç bi yerinde yok.

birine şeftali veriyorsunuz ve bu şeftaliyi ya çekirdeği ile birlikte yiyeceksiniz ya da hiç yemeyeceksiniz demek, ne kadar abesle iştigal ise torba yasalar da aynı. olumlu olan bi sürü düzenlemenin yanı sıra içine saklanmış bi sürü tuzak da olabiliyor.

Verdiğiniz linkte 132 maddelik iç güvenlik paketinin sadece 9 tanesi özet şeklinde verilmiş. Şahsım adına bunların hiçbirine karşı değilim, aksine destekliyorum. Fakat "Sanal ortamda nefret ve teröre çağrı da artık suç sayılacak." gibi ucu açık maddeler ile benim şuanda bu paketi onaylamadığımı ifade eden mesajım dahi suç sayılabilecek, haksız yere işimden, ekmeğimden, özgürlüğümden olabileceğim... Yani temel problem bu paketin de bir siyasi partinin lehine, o siyasi partiyi desteklemeyenlerin aleyhine yürütülecek olması, bu zihniyetle bazı konularda kendilerine ek destek sağlamaya çalışmaları.

http://t24.com.tr/haber/iste-tartisilan ... tni,287681

Yukarıdaki linkte bu paketin tam metni bulunmak, bir de siz açıklayıverin bu 132 maddeden hangilerini hangi gerekçeyle desteklediğinizi?

Hiç sormuyor musunuz kendinize, molotof atmak şimdiye kadar suç değil miydi diye? Çıkın atın bakalım bir. Hatta polise polis aracına da değil, herhangi birine atın bakalım şuanda suç mu değil mi. Siz sanmayın ki yüzünü kapatıp polise molotof atanlar sadece ara sokaklara kovalanıp bırakılıyor diye suç değil. O malum kişilere sade su sıkar yakalamazlar. Onların dokunulmazlığı var. Hele siz bir atın bakalım ne oluyor. Ayrıca şu anda hak hukuk kalmamışken, mahkeme kararları uygulanmazken, polis beni gelecek arayacak, hatta göz altına alıp 48 saat tutacak hemdeee mahkeme kararı olmadan. Mahkeme kararı olmadan telefon dinlemeleri yapılacak. İnsanlar buna karşı. Yoksa Tabii ki pakette güzel şeyler de vardır. Peki neden 130 madde birden geçirilmek zorunda diye düşündünüz mü? Neden tek tek değil? Akıl var mantık var 130 maddeye birden 4 partiden nasıl evet desin illaki farklı görüşler olmaz mı? Eee kabul ettiklerinin yanında kabul etmediklerini de torbayla geçirtmeye çalışmak mantıklı mı?

forumcu86' Alıntı:
giryan' Alıntı:
Verdiğiniz linkte 132 maddelik iç güvenlik paketinin sadece 9 tanesi özet şeklinde verilmiş. Şahsım adına bunların hiçbirine karşı değilim, aksine destekliyorum. Fakat "Sanal ortamda nefret ve teröre çağrı da artık suç sayılacak." gibi ucu açık maddeler ile benim şuanda bu paketi onaylamadığımı ifade eden mesajım dahi suç sayılabilecek, haksız yere işimden, ekmeğimden, özgürlüğümden olabileceğim... Yani temel problem bu paketin de bir siyasi partinin lehine, o siyasi partiyi desteklemeyenlerin aleyhine yürütülecek olması, bu zihniyetle bazı konularda kendilerine ek destek sağlamaya çalışmaları.

http://t24.com.tr/haber/iste-tartisilan ... tni,287681

Yukarıdaki linkte bu paketin tam metni bulunmak, bir de siz açıklayıverin bu 132 maddeden hangilerini hangi gerekçeyle desteklediğinizi?

Sanal ortamda nefret ve teröre çağrı da artık suç sayılacak. :)

Bu şekilde güldüğünde çok sevimli oluyorsun, yanaklarını ısırasım geliyor :shock:

forumcu86' Alıntı:
Buyrun üçüzlerin karşı çıktığı iç güvenlik paketinin ayrıntıları. Siz bir öğretmen olarak hangisine karşı çıkıyorsunuz. Tam tersinden sorayım, bu paketi muhalefet partileri teklif etseydi karşı çıkan olurmuydu?

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25545355/#storyContinued
..
B1eU8iwIAAElEfp.jpg:large

..
bardağın yarısı boş mu ? yoksa bardağın yarısı dolu mu?
aslında resimden de anlayağın üzere bardak dolu. ama yarısı hava ile.
işte senin paylaştığın maddeler de bu paketteki HAVA kısmı. paketin süsü. hani bir zamanlar burda birileri diyordu ya YETMEZ AMA EVET. işte aynı onun gibi. Toplu görüşme hakkı veriyoruz dediler toplu satış çıktı. kimse akılsız değil. albenisi olmayan ürünün satılmayacağını herkes biliyor. o yüzden paketi hoş göstermek için böyle maddeler tabiki olacak.

peki açıklanmayan diğer maddeler nedir? hiç merak edip sordun mu !!!

@Seredar demişya. "ayrı ayrı verseydik kaç yılda çıkardı diye" emin ol daha hızlı çıkardı. Tüm partiler bas bas bağırıyor sorun MOLOTOF - MASKE ise getirin hemen geçirelim niye. Bir sor bakalım neden ayrı ayrı geçirilmiyor????

Bir kere başlık yanlış. Siz chp ve mhp yi pkk destekcisi bir partiyle bir tutamazsiniz. Basligi degistirmenizi rica ediyorum hocam. Maksat kıskirtmaksa o malum partiyle kim daha yakin ortada...

öncelike madem bu kadar terörle mücadele edilecek 2 yıl önce yargı paketi altında 1000 den fazla suç işlemiş kck lılar niye dışarı çıkarıldı. siz şimdi pkk ya terörist gözüyle bakmıyorsunuz cemaati terörist gurup olarak görüyorsunuz. askerlerin terör örgütü kurmakla suçlandığı ülkede yaşıyoruz. bu ülkede terör kavramı bile tam net değil.
şimdi doğu ve güney doğuda % 80 elektirik kaçağı var hadi çözün bakalım. pkk vergi topluyor yol kesiyor cizre kurtarılmış bölge ilan edilmiş nerde polis. partilerin bu maddeye destek verdikleri yerlerde var. fakat akp maddeleri toptan geçirmek istiyor. neden madde madde görüşülmüyor. maddleri eskisi ve yenisi ile iyi karşılaştırıdğınız zaman yargı etkisizleştiriliyor.

MHP başörtüsü, okullara kuran dersinin gelmesi, sınır opresyonlarının uzatılması, cumhurbaşkanlığı seçim vb konularda akp ye destek vermiştir.

burda en önemli soru şu şuan terörle mücadelede polis ve asker kendi yetkileri bile kullanmaktan aciz bu yasa terör için mi yoksa kendileri hariç herkesi terör gözüyle bakan muhalefet için mi?

@forumcu86 bakıyorumda ak trol olduğunu belli ettin, akpartiye olan eleştirilerimize cevap veremeyince akpartiyi savunmuyorum kötünün iyisi diyorsun ama bakıyorumda siyaset dışında mesajın yok, hepsinde de aynı yöndesin

Cizreyi, hakkariyi pkk ya bırakacaksın sonrada iç güvenlik paketi çıkaracaksın bunun bir izahı var mı? Cizre'de hükümetin elini kolunu bağlayan hangi kanun var birisi bana anlatabilir mi?

İkinci sorum; Çözüm sürecinde bu paketin anlamı nedir? Madem çözüm süreci diyeceksin hemde güya pkklılara karşı kanun çıkaracaksın, ben yemedim yiyen varsa anlatsında bende yiyeyim.

Üçüncüsü; molotofon ve olayların sebebi kck lılar peki bu kck lıları neden çıkardınız? Hem kcklıları serbest bırak olaylara meydan hazırla hemde bu kanunu çıkar?

BENCE BU PAKETİN AMACI PKK DEĞİL, YA KEMALİST GÖSTERİCİLİER YA CEMAAT YADA BİLMEDİĞİMİZ BAŞKA SEBEPLER AMA TEKRAR EDİYORUM BİLDİĞİM TEK ŞEY VAR O DA PKK YA YÖNELİK ÇIKARILMADIĞI.

Varsa baba gibi bir akpartili anlatsın ikna etsinde bende destek vereyim kahrolası pkk ya karşı (?) çıkarılan kanuna..

Yürüyüşler vs. engellemek için bunca kanun çıkartılıyor da acaba bunlar neyin hazırlığı diye merak etmeye başladım. Bugün türbenin yerini resmen IŞİD'e verdik. Sırada başka yerlerde mi var diye düşündüm bir an. Hani yürüyüşler falan engellenecek ya.

Caber kalesini koruyamayan ve geri çekilen basiretsiz, milliyeti belli olmayan ne idüğü belirsiz bir iktidarla karşı karşıyayız. Ya Hu şu olaylar 5 yıl önce olsa herkes tepki verirdi. Nerde görülmüş bir devletin toprağını koruyamadığı bahanesiyle sınıra kadar çekilmesi ? :verymad:
Sorarım size bir kaç sene içinde güney doğuyu verirlerse hiçkimse ses çıkarmayacak herhalde. Caber Kalesine tepki vermeyen halk duyarsızlaşmış bir şekilde değerlerinden yoksun bir şekilde yaşıyor :!:
Ey Türk titre ve kendine gel. Yoksa her şey çok kötü olabilir. Geri dönüş olmayabilir.

ŞU SORUMA CEVAP VER HELE SEN BOŞVER SAĞI SOLU

Cizreyi, hakkariyi pkk ya bırakacaksın sonrada iç güvenlik paketi çıkaracaksın bunun bir izahı var mı? Cizre'de hükümetin elini kolunu bağlayan hangi kanun var birisi bana anlatabilir mi?

İkinci sorum; Çözüm sürecinde bu paketin anlamı nedir? Madem çözüm süreci diyeceksin hemde güya pkklılara karşı kanun çıkaracaksın, ben yemedim yiyen varsa anlatsında bende yiyeyim.

Üçüncüsü; molotofon ve olayların sebebi kck lılar peki bu kck lıları neden çıkardınız? Hem kcklıları serbest bırak olaylara meydan hazırla hemde bu kanunu çıkar?

BENCE BU PAKETİN AMACI PKK DEĞİL, YA KEMALİST GÖSTERİCİLİER YA CEMAAT YADA BİLMEDİĞİMİZ BAŞKA SEBEPLER AMA TEKRAR EDİYORUM BİLDİĞİM TEK ŞEY VAR O DA PKK YA YÖNELİK ÇIKARILMADIĞI.

Varsa baba gibi bir akpartili anlatsın ikna etsinde bende destek vereyim kahrolası pkk ya karşı (?) çıkarılan kanuna..

forumcu86' Alıntı:
Cizre ve Hakkari de devlet yok diyenler müthiş yaniliyorlar. Ama artık bu iş fazla uzadı. Bu paketin geçmesi şarttır. Zaten çözüm olmazsa çok kan akacak ve fatura yine kürtlere kesilecek.

Asıl mesele üçüzler buna neden karşı çıkıyor, bdp belli, diğerleri?

Bakın çözüm bu uç partinin sonu olur ve olacak. Her şey zıttı ile bilinir. Kürtçülük olacak ki karşısında Türkçülük yapsın. İnan Muhsin baskanin milliyetçiliğini yapsalar Eyvallah. Tabanı bilmem, yukarıdakilerin alakası yok. Zaten ben dindar bir ülkücünün bu pakete karşı çıkacağını sanmıyorum.

Neyse bu işler böyle, su akar yolunu bulur.
dindar ülkücü ney? dinsiz ülkücü mü oluyor? hayatında Muhsin Yazıcıoğlu ile tanıştın mı? terörle mücadelede en sert tepkiyi hep o vermiştir. sen Muhsin yazıcıoğlunun çözüm sürecine destek vereceğini mi düşünüyorsun. sen pakedini aç güle güle kullan yarın nasıl olsa keşke bu kapet geçmeseydi diyeceksiniz tıpkı referandumda olduğu gibi. bence kendini daha fazla rezil etme, boş ver

Hani cevap nerde hep kaçamak hep kaçamak, cizrede devlet mevlet yok, taşıyoruz cizreyi orada kalan ve dalgalanmayan bayraklarıda taşıyoruz, gazete manşetleri hazır; Çözüm süreci ilk meyvesini verdi, hiç bir askerin burnu kanamadan cizreden çıktık.

forumcu86' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:
Hani cevap nerde hep kaçamak hep kaçamak, cizrede devlet mevlet yok, taşıyoruz cizreyi orada kalan ve dalgalanmayan bayraklarıda taşıyoruz, gazete manşetleri hazır; Çözüm süreci ilk meyvesini verdi, hiç bir askerin burnu kanamadan cizreden çıktık.

Bu hayalini kurduğunuz şey işte. Memleket aleyhine bir şey oldumu zil takıp oynarsınız, boşuna üçüz demiyoruz. Dün 10 larca şehir haberi gelseydi emin olun bu kadar zorunuza gitmezdi. Prim yapacak bir şey çıkmadı çünkü. esed bile sizin kadar kızmadı rahat olun, demek ki doğru yapılıyor.

Artık vatandaş şunu görüyor, üçüzler hep bir ağızdan bir şeye karşı çıkarsa kesin doğru bir şeyler yapılıyor demektir.
tek bir soru esed devrilince türkiyenin ne çıkarı olacak.

Forumcu bi git işine yaa. Ne oldu müdür falan yapmadılar mı seni. Dört yıl sonra müdür olmak için çalışmalar mı yapıyorsun. :puhaha:

Adalet bir gün herkese lazım olur... referandumla başlayıp hala devam eden torba yasa saçmalığını savunmakta neyin nesi anlamıyorum. daha öncede yazdım şu anda adalete güveni olan var mı? ya polise güveni olan , ya askere güveni olan biz öğretmenleri hiç söylemiyorum bile , siyaseti ve siyasetçiyi saymaya gerek bile yok hangi kuruma güvenimiz var. pekiii soru şu; güvenin olmadığı yerde nasıl bir huzur olur nasıl iyi ilişkiler kurulur sadece kaos olur buda ancak güçlülerin işine gelir. güçlünün değil doğrunun yanında olalım...

üçüzler diyen dillerini eşşek arıları soksun.
ağzına acı biber sürerim senin :verymad:

132 madde var burda sadece 3-5 tanesini yazmışlar.kaldıki maddenin ne olduğu değil nasıl yorumlandığı, uygulandığı önemli.genel durum aynı zaten.siz soru sorarsınız cevap veremezler.olayı başka mecralara çekerler.vatan millet sakaryayla sizden bizden de vatanseverdirler.ama iş uygulamaya gelince apoyla görüşmek de normal, özerklik de normaldir.birşey anlatırsınız dinlemezler.odunumun parası durumu.insanların vergileriyle haksızca kömür dağıttıklarınız bunları yer belki ama biz yemeyiz.bazıları 3 gün önce birşey söyler onu alkışlarsınız, 3 gün sonra tam tersi söylenir onu da alkışlarsınız.herkese de balık hafızalı olmadığından laf atarsınız.söylenecek çok şey var ama...

İnsanları siyasete çekrek kışkırtıyorsun mıllet sana soru sorunca terbıyesız bır uslupla konusuyorsun dıger konularınıda ınceledım sacma sapan çocuk hareketlerı yapmıssın bence forumdan uzaklastırılman gerekmıyor dırek baglantın banlanmalı , saygılı bır sekılde konusacaksan konusursun mıllet yorumlar yapar özeleştiriler verir sende düşünceni söylersin ama buraya yazamadıgım şekilde ....... cevaplar vermen gerekmez ya üslübünü değiştir yada adminler bu işe çözüm getirmeli

taze trol hoş geldin..kaçmaya başlar birazdan alışkındırlar :puhaha: :puhaha:

130 madde hala görüşülüyor özellikle bonzai ve Molotof olan maddelerin yer aldığı 10 maddeye MHP destek verdi.

forumcu86' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
130 madde hala görüşülüyor özellikle bonzai ve Molotof olan maddelerin yer aldığı 10 maddeye MHP destek verdi.

Birde karşı olduğu maddeleri paylaşırmısın, mhp nin derdini merak ediyorum cidden? bakalım hdp ile yanyana gelmeye değer bahaneler mi?

bazı maddelerde yargının yerine kaymakam ve valilere yetki veriliyor bir polis sizi yolda durdurup istediği arabanızı araya bilme yetkisi veriliyor ve sizi istediği karakola götürüp 24 veya 48 saat göz altında tutabiliyor. kaymakamların ve valilerin şu dönemde akp in il ilçe başkanı gibi çalıştığını malum herkes biliyor. hadi biz muhalefetiz ama akp nin vekilleri ve bakanları bile bazı maddeler görüşülebilir ve değişiklikler yapılabilir diyor. demekki onları tam memnun etmemiş
yapılacak uygulama şuydu bu 130 maddenin uzlaşılan maddeleri bir paket haline getirilip onaydan çıkarılcaktı geri kalan maddeler görüşme yoluyla halledilecekti. herşeyi muahlefetin üstüne atmak uygun değil. siz 130 maddenin hepsini Molotof olarak görüyorsunuz sonra millete bu üçüzler molotof'a karşı diyorsunuz. bu kadar milleti aptal yerine koymaya utanmıyormusunuz. yalan söyleye söyle kızaracak yüzünüz bile kalmamış.

hdp ile alıp veremediğiniz nedir arkadaşlar?sadece kürtlerin mi hdp ye oy verdiğini düşünüyorsunuz?haksızlığa,sömürüye,ötekileştirmeye,işçi ölümlerine,heslere,cinsiyet ayrımına,asimilasyona,din sömürüsüne karşı olan yaşasın halkların kardeşliği diyen bir parti mi terör yapıyor yoksa chp,mhp,akp mi?

Geri