İç Güvenlik Paketinin Ayrıntıları ve üçüzler!

Kodla Büyü
Ne istiyorum; pkk ya sırt çevirecek halkla birlikte siyaset yapacak, silahların arkasına sığınmayacak, bende oyumu o gün hdp ye vereceğim.

ernestososa' Alıntı:
Ne istiyorum; pkk ya sırt çevirecek halkla birlikte siyaset yapacak, silahların arkasına sığınmayacak, bende oyumu o gün hdp ye vereceğim.
o zaman chp,mhp de güneydoğudan,doğudan,senin sevmediğin varoşlardan oy alamıyor.demek ki onlar da halkla birlikte siyaset yapmıyor,halka sırtını dönüyor.bu bir çelişki değil mi sence?

Yaw kızma ama sen siyasettende anlamıyorsun güncel bilginde sıfır, hocam boşa tartışıyoruz.

Konu neydiiiii nereye geldi, hep kaçış yapıyorsun. Bir tane cevap veremedin, sürekli kaçış sürekli suçlama. Ben varoşları sevmiyorumda demedim ayrıca.

ernestososa' Alıntı:
Yaw kızma ama sen siyasettende anlamıyorsun güncel bilginde sıfır, hocam boşa tartışıyoruz.

Konu neydiiiii nereye geldi, hep kaçış yapıyorsun. Bir tane cevap veremedin, sürekli kaçış sürekli suçlama. Ben varoşları sevmiyorumda demedim ayrıca.
neyse ben de aynısını senin için düşünüyordum:))ama hangi soruna cevap veremedim?bir de güncel bilgim neden sıfır?:)

Pkk esrar işi yapıyor mu yapmıyor mu?
Kandil eroin üretimi yapıyor mu yapmıyor mu?
Pkk hakkında ne düşünüyorsun
Pervin buldan neden hdp den aday gösterildi?
Kck eroin ve esrar trafiğinde bu kadar aktifken kck ile işbirliği apaçık olan hdp ye neden hümmaist gözle bakıyorsun?
Ülkemizde bir türk ile bir kürt arasında anadilde eğitim dışında hangi eksiklik yada fazlalık vardır ki bu kadar asker şehit edildi?

Ayrıca ben asla kürt düşmanı değilim varoşlarıda seviyorum ancak ben pkk düşmanıyım

Ayrıca madem bu kadar hümmanistler ve her görüşe saygılılar (?) neden kobani eylemleri sırasında ve uzun yıllarca kürt coğrafyasında hüdapar gibi partileri hedefe koydular, kürtlerin partisi sadece neden hdp gibi düşünüyorlarda hüdaparlıları katlediyorlar? Şimdi sen beni hüdaparlı ilan edeceksin ama hüdaparlıların kürt coğrafyasında yaşamasına neden izin vermiyorlar bu faşizm değil mi?

pkk esrar işi yapıyor(polis ve asker ile birlikte,aynı zamanda kaçakcılık da yapıyor)pkk silahlı mücadele yapan bir terör örgütü. :idea: pervin buldanın eşi jitem tarafından kaçırılıp öldürülen bir kürt olduğu için aday gösterildi.kürtler bu ülkede herşey olabiliyor ama maalesef sadece kürt olamıyor.peki ben de cevap istoyorum.
pkk durup duruken mi çıktı?
köy boşaltmları,faili muçhulleri,herkesi türk yapma sevdasını,asimilasyonlara(alevilere,kürtlere,ermenilere,gürcülere) ne diyorsun?
nerede doğduğunuzu bilmiyorum ama nerde,hangi tende,hangi etniside,hangi dilde doğacağımızı,anne babalarımız biz seçemiyoruz değil mi?peki hakkaride doğan bir kürt olsaydın da aynı fikirlere mi sahip olacaktın sence?
zorunlu din dersi hakkında ne düşünüyorsun?
lgbt li insanlar hakkında ne diyorsun?
heslere ne diyorsun?
özelleştirmelere,işçi cinayetlerine ne diyorsun?
sen bunlara hümanizm diyorsan gerisi boş laf?
tutturmuşsunuz bir eroin,terör ciklet gibi çiğniyorsunuz?hdp'nin programını açıp bir kere okudun mu?gerçi siz oy verdiğiniz partinin programını bile okumamışsınızdır?

ernestososa' Alıntı:
Ayrıca madem bu kadar hümmanistler ve her görüşe saygılılar (?) neden kobani eylemleri sırasında ve uzun yıllarca kürt coğrafyasında hüdapar gibi partileri hedefe koydular, kürtlerin partisi sadece neden hdp gibi düşünüyorlarda hüdaparlıları katlediyorlar? Şimdi sen beni hüdaparlı ilan edeceksin ama hüdaparlıların kürt coğrafyasında yaşamasına neden izin vermiyorlar bu faşizm değil mi?
ya bırak hocam yandaş medya ve gazetelerden okuduklarını gelip bana mı satıyorsun?bir de kalkıp bana güncel bilgin sıfır deme cüretinde bulunuyorsun?

köy boşaltmalar faili meçhuller pkk çıktıktan sonra başladı, sebep pkknın terör eylemleridir.

Pkk nın çıkış sebebi asala terör örgütü yerine asala 2.0 yani pkk çıktı, pkk bir ermeni terör örgütüdür sadece ülkemizde uygulanan yanlış politikaları kullanmışlardır.

Kürtlere yapılan haksızlıklardan rant elde etme amacındadırlar, israil ve abd nin de hatta almanyanında bu hareketin arkasında olduğu bilinen gerçek.

Ülkede haksızlık yapılmaya kesim yoktur ama çözümü dağa çıkıp adam öldürmek değildir, o halde bugün ezilen alevilerde çıksınlar adam öldürsünler, 28 şubatta islamcılar dağa mı çıktılar bak gör iktidar oldular ve siyaset yoluyla haklarını geri kazandılar.

Hala babalarımız seçemiyoruz diyorsun, beni hala anlamamışsın benim kürtlerle alıp vermediğim yok, hakkari de de doğabilirdim ama hakkaride doğdum diye pkklı olmak zorunda değildim kaldı ki hakkari li olup pkk sempatianı olamayan arkadaşım var.

Zorunlu din dersini savunduğumu sanıyorsun ama yanılıyorsun, bence yanlış, bunu da çok yerde belirttim.

Heslere karşı değilim, 2015 yılında yaşıyoruz elektrik üretmek zorundayız, nükleere de karşı değilim, kötü bulgaristanda ve ermenistanda bile nükleer var bizde neden olmasın, rüzgar ve güneş enerjisine yönelmek en güzelidir ancak güneş ve rüzgar santralleri ile talebi asla karşılayamayaız.

Hdp nin programını okumadım okumama da gerek yok, programda benim saydığım yanlışları yazacak halleri yok, hdp nin programınıda mhpnin programınıda okumadım. Önemli olan programda yazan değil eylemlerdir.

Bu kadar açık net hepsine ben cevap verdim ama sen ciklet gibi çiğniyorsun dediğin lafların hiçbirisine cevap vermedin. Hdp ile pkk nin organik bağını ya göremeyecek kadar körsün yada milleti salak sanıyorsun.

beberuhi82' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:
ya bırak hocam yandaş medya ve gazetelerden okuduklarını gelip bana mı satıyorsun?bir de kalkıp bana güncel bilgin sıfır deme cüretinde bulunuyorsun?

Yandaş medyadan okumadım, ben her görüşten yazar ve gazete okur ve tv lerini izlerim. Kaldı ki yandaş medya dediğin medya pkkya çalışıyor bence nankörlük yapıyorsunuz. Erdoğan'da önce bir hiç olan marksist kürt hareketi bugün zirve yaşıyor ama en çok erdoğana sövüyor bu da yaman bir çelişki. Size çiller gibiler gerek aslında.

Gelelim konuya, bu hüdaparlı 40 kişinin öldürülmesi yandaş medyanın yalanı yani öyle mi? Boş yalan saçmalık.

ben de zaten insanlar dağa çıkmasın diyorum.insanları rahat bırakalıp da siyaset yapsınlar.yok pkklı yok terörist deyip ötekileştirmeyelim.biz bunu yaptıkça insanlar dağa çıkmaya devam eder.bak islamcılar dağa mı çıktı siyaset yaptı iktidar oldu diyorsun ne güzel.siyasetini beğenelim beğenmeyelim insanlar meclise girip düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli ve biz bunun önündeki engelleri kaldırmak zorundayız.kendimiz için neyi istiyorsak bir kürt için de,alevi içinde aynısını istemeliyiz.silah ve şiddet olmadığı müddetçe bence sıkıntı yok.ama bence hdp'nin programını okumalın ki karşısında durduğun siyaseti daha olgun bir şekilde eleştirebilmek için.iyi geceler,yarın devam ederiz:)

Hocam ben hep diyorum buyursunlar siyasete hiç lafım yok ama nedir bu imralıya gitmeler? İmralı'ya gitmek demek dağa gitmektir. Buyur gel siyasetini yap, hesini savun, kadın haklarını savun, anadilde eğitim de, zorunlu din dersi de amenna ama iş bu kadar masum değil. Aleviler kürtlerden daha fazla eziliyor ama asla bu tip yanlış tutumlara girmiyor. İyi geceler hocam.

son olarak hdp devletin ve hükümetin bilgisi dahilinde imralıyla görüşülüyorlar.bir nevi arabuluculuk yapıyorlar.40 yıldır süren bu kirli savaşın bitmesi için bence doğru olanı yapıyorlar.artık gencecik çocuklar ölmesin diyorum.bence en doğru çözüm yolu da budur.çözüme karşıysan bilemem,yok değilsen daha iyi bir çözüm önerin varsa ben de öğrenmek isterim?

iç güvenlik paketiyle kendini taciz ve tecavüzlerden korumak için çantasidaki biber gazini tacizcisine sıkan kişi hakkında 3-6 yıl hapis cezası geliyor.
Ayrıca molotof ve benzeri şeyleri atmak zaten suçtu. Peki zamanında eyleme konulmadı da şimdi mi konulacak?
Olay sadece 10 maddelik değil. diğer yüz küsur maddeyi de bir zahmet açıp okuyun.

wes' Alıntı:
iç güvenlik paketiyle kendini taciz ve tecavüzlerden korumak için çantasidaki biber gazini tacizcisine sıkan kişi hakkında 3-6 yıl hapis cezası geliyor.
Ayrıca molotof ve benzeri şeyleri atmak zaten suçtu. Peki zamanında eyleme konulmadı da şimdi mi konulacak?
Olay sadece 10 maddelik değil. diğer yüz küsur maddeyi de bir zahmet açıp okuyun.
sonuna kadar haklısınız öğretmenim.

wes' Alıntı:

katılıyorum

beberuhi82' Alıntı:
son olarak hdp devletin ve hükümetin bilgisi dahilinde imralıyla görüşülüyorlar.bir nevi arabuluculuk yapıyorlar.40 yıldır süren bu kirli savaşın bitmesi için bence doğru olanı yapıyorlar.artık gencecik çocuklar ölmesin diyorum.bence en doğru çözüm yolu da budur.çözüme karşıysan bilemem,yok değilsen daha iyi bir çözüm önerin varsa ben de öğrenmek isterim?

Zaten tüm sorun hükümette. Neden bdp yi imralı'ya gönderirsin o it kimdir ki? Gençler ölüyorsa evet ölmesin diyoruz ölme sebebi kesinlikle pkk dır, geçmişe girersek çıkamayız, 2015 yılında bir kürt bir türkten ne eksikliği hissediyor öğrenmek istiyorum. Anadilde eğitim dışında hiç bir eksiklik göremiyorum varsa söyleyin öğrenelim hak verelim. Çözüme karşı değilim ama çözüm yöntemi yanlış. İmralı ile değil direkt devletle kürt halkı arasında bir çözüm olmalıydı, bir kürt ne istiyorsa verilmeli diye düşünüyorum hatta pozitif ayrılcılığa bile razıyım, yeterki sorun çözülsün ama apo ile pkk ile konuşularak sorun çözülmez. Kürt halkı ikna edildikten sonra zaten pkk tutunamaz.

Geri