IBE ne olacak

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ogrenciler staj isleri ne olacak gidecekler mi resmi yazi geldi mi bizim ek ders sorunumuz yine mi olacak

resmi yazi yok ortada,daha da ilginci 23/11/2020 de bilsem sinavi olacak buna iliskin memurlar nette gezen bi belge tarih sayi vs olmadan dolasiyor,meb den aciklama bekliyoruz veliler olarak hadi bizi gectik bari coluk cogumuz icin ivedilikle aciklama yapsalar

yazı bu arkadaşlar, yazının 11. maddesinde "11-Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün ilgi (ğ) ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ilgi (h) yazıları kapsamında gerçekleştirilen uygulamaya dayalı dersler 04 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze yapılmayacaktır." diyor bunlar hangi dersler acaba

Ekli dosyalar

• YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMESİ-3.pdf
    110.5 KB · Görüntüleme: 80
740E38DF-FC8D-4B9E-9C82-5C66A53308A7.png

yazı bu arkadaşlar, yazının 11. maddesinde "11-Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün ilgi (ğ) ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ilgi (h) yazıları kapsamında gerçekleştirilen uygulamaya dayalı dersler 04 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze yapılmayacaktır." diyor bunlar hangi dersler acaba
Okulda yüz yüze yapmakta olduğumuz meslek dersleri

4 ocak tarihine kadar staj yokmus.

"STAJLARIN YAPILMAMASI KONUSUNDA KARARA VARDIK"

-Çocuklarımızın haftada bir gün sınava gitmeleri de doğru değil, bunun için sınavları erteledik. Daha önce yapılan sınavlar geçerli olacak. 4 Ocak'ta okullar açıldığında hangi hafta neler yapılacak bakacağız. Salgının seyri belli değil, bizim oluşturduğumuz senaryoyu paylaşmak doğru değil. Şimdi verilere baktığımızda yıl sonuna kadar stajların da yapılmaması gerektiği konusunda ortak bir kanaat oluştu, karar alındı

Meslek liseleri maske dezenfektan uretsin kafasında MEB.

Pazartesi staj var. Ogrencisi velisi merak ediyor. Okul idaresi porogram yapacak
İşletme planlama yapacak.

Muhtemelen İBE ilk dönem için iptal oldu.
Zaten çocukların yasakları da var sokağa çıkma konusunda, şeflik, nöbet ve ibe ücretleri de yalan olacak.
Allah ek ders ücretine güvenip kredi çeken meslektaşlarıma yardım etsin.

Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi
1
Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 19.11.2020 tarih ve 16964289 sayılı yazısının 11 inci maddesindeki “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün ilgi (ğ) ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ilgi (h) yazıları kapsamında gerçekleştirilen uygulamaya dayalı dersler 04 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze yapılmayacaktır.” ifadesine göre Anadolu Meslek Programı ile Anadolu Teknik Programlarında kayıtlı öğrenciler işletmelerde veya okullardaki İşletmelerde Beceri Eğitim/Staj uygulamaları yapılmayacaktır.

2
Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri; İçişleri Bakanlığının 18.11.2020 tarihli ve E-89780865-153-19161 sayılı yazısının 4 üncü maddesi kapsamında işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz kaydı ile işletmelerde mesleki eğitimlerini 20.03.2020 tarihli ve 5765015 sayılı yazı, 02.04.2020 tarih ve 6097796 sayılı yazı ve 07.04.2020 tarih ve 6204493 sayılı yazı çerçevesinde yapabileceklerdir. Teorik derslerini ise uzaktan eğitim yolu ile gerçekleştireceklerdir.

3
Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazısına göre mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları bünyesindeki uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılacak ancak işletmelerde beceri eğitimi kapsamında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencileri bu eğitime dahil edilmeyecektir.

4
Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 18.09.2020 tarihli ve 13057688 sayılı yazımızda da belirtildiği üzere; Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 222 nci maddesine göre 9, 10, 11 ve 12 nci sınıf öğrencilerinin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta iş ve işlemleri 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlatılarak prim gün sayılarının yüz yüze eğitime devam ettikleri günler esas alınarak 30 gün üzerinden hesaplanacak ve SGK sistemine girilecek, 20 Kasım 2020- 04 Ocak 2021 tarihleri arasındaki sigorta primlerinin ise yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar 0 (sıfır) olarak bildirilecektir. Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin sigorta işlemleri ise bu açıklamaların 2. maddesine göre değerlendirilecektir.

5
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerin bu süredeki devam-devamsızlık takibi e-Okul ve e-Mesem sistemine yansıtılacak, 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 2021 tarihleri arasında ise devamsızlıkla ilgili herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitimine devam-devamsızlıkları e-Mesem sistemine girilecektir.

Eeee ne olacak şimdi? Daha yazı yeni çıkmıştı ibe’ye devam edilebilecek diye !!!!

Stajlara ilişkin soru üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4 Ocak'a kadar olan dönemde öğrenci ve öğretmenler için riskin yüksek olduğunu vurgulayarak, "Stajların 4 Ocak'a kadar yapılmaması gerektiği konusunda bir ortak kanaat oluştu, karar alındı." diye konuştu.

Eeee ne olacak şimdi? Daha yazı yeni çıkmıştı ibe’ye devam edilebilecek diye !!!!

Stajlara ilişkin soru üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4 Ocak'a kadar olan dönemde öğrenci ve öğretmenler için riskin yüksek olduğunu vurgulayarak, "Stajların 4 Ocak'a kadar yapılmaması gerektiği konusunda bir ortak kanaat oluştu, karar alındı." diye konuştu.
Bakan sanırım bu soruya tatil kararından hemen sonraki gün cevap vermişti. Staj yapılabilir yazısı daha sonra yayınlandı Hocam.

Bu hanere bende denk geldim ama sanırım eski haberi tekrar yayinlamislar.

MEB e bağlı okullarda ve özel okullarda staj yapan bilişim öğrencileriniz var mı? Varsa staja devam edecekler mi? Bizim idare okullara giden öğrencilerin okullar kapalı olduğu ve esnek çalışmaya geçtiği için staja gitmeyeceğini söyledi.

Staja gidemeyenler uzaktan eğitim alacak

Ekli dosyalar

• A0F6650C-C775-438D-91AD-5C6747B9450C.jpeg
    A0F6650C-C775-438D-91AD-5C6747B9450C.jpeg
    66 KB · Görüntüleme: 82
Uzaktan eğitim olarak verilecek ama normal ders ücreti olarak değerlendirilecek...

Geri