Hükümet masaya %5 'le oturuyor

Kodla Büyü
%2.5 demek 40 lira demektir yaklaşık. işte öğretmene verilen değer. 40 lira. :x

%2.5 + Çelik Yelek verecekler bize bu gidişle... Biz hala sesimizi çıkarmamaya devam.... :verymad:

herkes can bi biz patlıcanız arkadaş. dalga geçecekler bizle. hizmetli yatıyor iş yapmıyor benden fazla maaş alıyor

tam 1 yil bunun icindi yani.sendikacilara yaradi bu yasa.ayni cumleyi yaziyorum.haziranda komple istifa edelim.

eğer hükümet bu zamla gelirse orada 1 sendika kalırsa..sendikaları boşaltmayan memur varsa....sözün bittiği yer demektir.....

Hükümet-memursen toplu görüşme tarihini çok iyi ayarladılar.
15 Mayısa kalmadan maaş-ek ödeme durumları netleşseydi yetkili sendika belirlenirken durum değişecekti. Yılbaşında rahatlıkla bitirebilicekleri işi kasıtlı olarak bu tarihe kadar uzattılar. Yapılan zamlar 2 yıl geçerli olacak .

Dünyanın en hızlı büyüyen ve 10. büyük ekonomisi olmaya aday ülkede gerçek enflasyon %20 yi geçmişken başarılı hükümet çalışana %5 zam teklif ediyor.
Yakışır. 2015 te %60 la seçilecek hükümet ne zam verirse versin vatandaşın çoğu halinden memnun.

Herşeye şükürcülere zam yapılmasın onların paralarınıda bize versinler nasıl olsa yine şükür diyecekler :mrgreen: Kısaca onlar adına birşey değişmeyecek.

bu hükümetin gözünde özellikle öğretmen üretmeyen ve sadece tüketen maaşlı eleman olarak gözüküyor

işçiler vey ortalığı süpürenler, para toplayan sgk çalışanı,polis,asker, imam vs bunlar üretmese de gözle görünen işler yapıyorlar ve karşılığını ek ödemelerle aldılar

kimsenin sesi çıkmıyor

1 mayıs ta hangi işçi kolu maaşım az diye bağırdı

sadece yüzsüz öğretmenler ek ödeme istedi

öğretmenler sadece para yiyen bir kurumda çalışıyorlar ve fuzuliler

ve sayısı fazla olduğundan +bekleyen fazla olduğundan ek ödeme hayal

eğitim fakültelerini kapatmadan öğretmenlerin durumunun düzeleceği yok

her ilde üniversite he üniversitede eğitim olduktan sonra ve bu kadar mezun veridiktyen sonra atanmak da maaş artışı da zor

keeşke üniversiteyi kazandığım yılki puanımla kazanabileceğim o kadar bölüm varken onları yazsaydım

Cepteki kagit paranin ustunde
turkiye cumhuriyet merkez bankasi yaziyor yani i harfi yok birazi birine ait gibi

Valla benim umudum yok bu medya acayip şişirme yapıyor inşallah ben yanılırım
kurumunuzda çocuk için kreş yok size 140tl ödensin, otobüs ücreti 4tl günlük ödensin, din bayramlarda 2 katı maaş ödensin, len ben %5+5 verilsin bayram edeceğim

inanın şu zam 2 şey için beni ilgilendiriyor yoksa umurumda değil 1)ulaşım aylık 350tlyola veriyorum su içmeden 2)macintosh alacağım temmuzda

http://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/
kenarda 1tl varsa bile alın kardeşim benim 8 sene önceden 50euro çıktı eski görev yerimden hesap no bana ait ama şimdi oraya nasıl gideceğim veya istesek havale ücreti götürür herhalde bir bakın kötü tarafı isme sorgulama var insan tckimlik koyar

bu zam ne zaman gelecekse gelsin artık...Planların hepsi bu zamlara bağlandı

dur daha neler gelecek başımıza. Yakında part öğretmenliğe geçer türkiye . Kadro madro kalmaz. Girdiğin saat kadar alırsın birşeyle böylece ekonomiye yük olmaz... Şu an sesimizi çıkarmıyoruz . Bir ders bırakma eylemi için bile sendikalar bir araya gelemiyor. Hükümette istediğini yapabiliyor. Daha çok şey yapacak...

Geri