Hükümet masaya %5 'le oturuyor

Kodla Büyü
sayımızın çok olması,tatil yapmamız engel teşkil eder.Azalırsak ve yazları hie alır kendimizi yetiştirerek okulardaki şiddeti önlersek sendikacılar da koltuklarını sağlamlaştırdığında bir boşlukta iyi bir zam alırız.Akrabamız 33 sene çalıştı böbrek hastası oldu aldı 45bin para.Ben hep ona illaki birşeyler değişecek dediğimde görürsün sen diyordu.Adam haklı çıktı 14 sene de aynı şeyler aynı şeyler en ufak değişen birşey yok.
İnşallah ben yanılırım yine burada

Aptal sendikaların yüzüne,
zaten geçen sene Haziranda toplamda % 12 zam almıştık (01 Haziran - 31 Aralık 2011 için)...

bizim sendikalar bu yıl Ocaktan itibaren geçerli zam için hangi hesabı yaptılar ama % 14 zam istediler ...
ya kardeşim zaten Hükümet % 12 felan verecek (6+6)göreceksiniz. siz % 24 istesenize arayı bulur % 18 'e ortayı bulur hakem heyeti,
akıllarına tüküreyim ben bu sendika yetkililerinin. Öğretmenler için 314 TL istemişler taban aylıklarına, ya kardeşim sen yanlızca zam hakkında pazarlık yapabilme yetisine sahipsin diğerlerini hükümt tartışmaya açmaz bile yasada öyle bişey yok.
Allah'ım çok şükür, yarın olsa da öğrenseydik.

kusura bakmayın ama hükümetin hiç suçu yok ses çıkmazsa tabi %2,5 verir bence tek suç sendikaların
toplu sözleşme yasası meclise gelmediğinde masaya vuup eylem yapacaklarına siyasi mesaj vermeye çalıştılar şimdi gelinen durum ortada
hükümetin verdiği zammı kabul etmeyecekler gidecekler greve seslerini duyuracaklar gerekirse doktorlar gibi
ama onlar her üyeden aldıkları pararla sefa sürerken siyasi açıklamalar yapmaya devam etsinler
kısacası ağlamayana meme yok bu ülkede

Öğretmenler için 314 TL istemişler taban aylıklarına, ya kardeşim sen yanlızca zam hakkında pazarlık yapabilme yetisine sahipsin diğerlerini hükümt tartışmaya açmaz bile yasada öyle bişey yok.
Az bile istemişler.Benden 15 yaş küçük İKM yeğenim cezaevinde çalışıyor.Maaşıma gülüyor.Çünkü okurken ve çalışırken gezmediğin memleket kalmadı.

niye tepki gösteriyorsunuz ki?
hala sendikadan istifa edeceğim, edelim, etsek mi falan filan diyorsan sen bunu çoktan hakediyorsun, hiç kusura bakma...
sen hala şöyle mi böyle mi derken adamlar senin sayende her ay 10 tl'yi cebine indiriyor...
biliyorum bir çok kişi bana şimdi tepki göstercek hatta küfür edecek, ama umrumda değil, çünkü sizinki sahte kuru laf kalabalığı sadece...

niye tepki gösteriyorsunuz ki?
hala sendikadan istifa edeceğim, edelim, etsek mi falan filan diyorsan sen bunu çoktan hakediyorsun, hiç kusura bakma...
sen hala şöyle mi böyle mi derken adamlar senin sayende her ay 10 tl'yi cebine indiriyor...
biliyorum bir çok kişi bana şimdi tepki göstercek hatta küfür edecek, ama umrumda değil, çünkü sizinki sahte kuru laf kalabalığı sadece...

sendikalar bize gelince uyanıklaşıyor. EBS nin istekleri içinde sendika üyesi olmayanlarda da onlar adına mücadele ettiği için aidat almak istiyor. ya bu şimdi kimse kusura bakmasında çakallıktır.

öncelikle bütün sendikaları aynı kefeye koymanız yanlış. türk eğitim sen 7 büyük ilde eylem yaptı çak kişi bu eyleme katıldı ve 26 mayısta da eylem yapacak kaçınız katılırsınız. lafa gelince herşeyi sendikadan beklersiniz ama destek vermeye gelince kenara çekilirsiniz

özellikle şunu vurgulamak istiyorum bu hükümet neden bu güne kadar masaya bu kadar geç kaldı toplu görüşme başlayalı 2 haftayı geçti ama hükümet rakamını söylemiyor neden? cevabını ben söyleyim 15 mayıs sendikların sayım sürecidir. yani 15 mayısatan sonra EBS den istifa etseniz bile o sendika üyesi sayılacaksınız. masa arkasında hükümet ile paslaşan EBS kasıtlı olarak 15 mayısı bekledi.

burda yazılan bülümlerde yanlış bilgilendirme var. TES hükümetten %10+%10, EBS ise %8+%8 istedi ayrıca öğretmnlere ek ödeme olarak 314 tl istendi yani bu istenen 314 tl taban aylık için değil öğretmene verilmeyen ak ödeme içindir.

bu öğretmen milletini anlamak zor hem hükümete kızarlar hemde hükümetin sendikasına üye olup ona destek veririler yetki verirler sonrada o sendikadan mücadele beklerler

Hocam cuma günü eğitim bir senden istifa ettim. Bunların bu uyanıklıkları beni çileden çıkardı. ayın 14dünde zam oranı açıklanacak 15 de yetkili sendika seçimi var o kadar planlı programlı bir şekilde 5 aydır memuru bekletiyorlar ki ! Sendikalarında işine geliyor bu iş ...

Gelen sendika yetkililerine 3 soru sordum 1) ne yaptınız hocam dedim olanlar için bakanın lafları için, Cumhuriyet tarihinde ilk defa memur zammı gecikmesi ile ilgili dedim hocam dedi 1 saat derse girmedik ya diye cevap verdi, işte şurada basın açıklaması yaptıkta falan da filanda ... dedim bende vardım o basın açıklamasında 20 dk sürdü hocam dedim...

2) % kaç istiyorsunuz hocam dedim %16 istiyorlarmış birde 314 ek ödeme ama adamlar daha dünden razı 150 lira ek ödemeye ayrıca bu oranı alamayacaklarını da biliyorlar hakem heyeti verecek diyorlar

3) hakem heyeti kimlerden oluşuyor dedim cevabımı alınca da hocam dedim bi 5 dk bekleyin dedim gittim dilekçemi doldurdum bir kopyasını verdim istifamı ettim bu kadar yancı adamlar görmedim...

Anlayacağınız çok asabım bozuk hiç de ümidim yok !

sencal' Alıntı:
Hocam cuma günü eğitim bir senden istifa ettim. Bunların bu uyanıklıkları beni çileden çıkardı. ayın 14dünde zam oranı açıklanacak 15 de yetkili sendika seçimi var o kadar planlı programlı bir şekilde 5 aydır memuru bekletiyorlar ki ! Sendikalarında işine geliyor bu iş ...

Gelen sendika yetkililerine 3 soru sordum 1) ne yaptınız hocam dedim olanlar için bakanın lafları için, Cumhuriyet tarihinde ilk defa memur zammı gecikmesi ile ilgili dedim hocam dedi 1 saat derse girmedik ya diye cevap verdi, işte şurada basın açıklaması yaptıkta falan da filanda ... dedim bende vardım o basın açıklamasında 20 dk sürdü hocam dedim...

2) % kaç istiyorsunuz hocam dedim %16 istiyorlarmış birde 314 ek ödeme ama adamlar daha dünden razı 150 lira ek ödemeye ayrıca bu oranı alamayacaklarını da biliyorlar hakem heyeti verecek diyorlar

3) hakem heyeti kimlerden oluşuyor dedim cevabımı alınca da hocam dedim bi 5 dk bekleyin dedim gittim dilekçemi doldurdum bir kopyasını verdim istifamı ettim bu kadar yancı adamlar görmedim...

Anlayacağınız çok asabım bozuk hiç de ümidim yok !

hocam helal olsun öncelikle olayı iyi analiz etmişsin. istifanı ayrıca okula vermen gerekiyor ve okulda bir suretini EBS nin genel merkezine üst yazı ile bildirmesi gerekiyor.

EBS eylem yapıyor ve seçtikleri tarihe bak 1 mayıs, hükümet 1 mayısta yapılan eylemden niye rahatsız olsun. ben o gün ahmet gündoğduyu baştan sonra dinledim adam arap bahrından, suriyede yaşanan olayları anlattı referandumu dilinden düşürmedi vay siyasi parti mi? sendikamı belirsiz

EBS eylem yapıyor ve seçtikleri tarihe bak 1 mayıs, hükümet 1 mayısta yapılan eylemden niye rahatsız olsun. ben o gün ahmet gündoğduyu baştan sonra dinledim adam arap bahrından, suriyede yaşanan olayları anlattı referandumu dilinden düşürmedi vay siyasi parti mi? sendikamı belirsiz
şükür edelim halimize diye yapıyorlar herhalde :verymad:

"Hükümet ise yaşanan adaletsizliği görüp, polis ve astsubayların özlük haklarını iyileştirmek için düğmeye bastı. "
hüseyin çelik

hüseyin çelik bir zamanlar MEB bakanlığı yapmasına rağmen öğretmenleri hiçe sayarak polisi ve astsubayları düşünmüşler.

Demekki maaşa özel ek ödeme ve iyileştirmeler masada alınmıyor.Kapı arkasında kulisler yapılınca daha kolay oluyor.Bakalım yarın ayın 14 ü, ve dananın kuyruğu en geç 21 ne kadar kopacak.

Sendika üyeleri hiç zırvalamasın burada.. daha ağır konuşturmayın adamı.Herşey hak size

collision' Alıntı:
seasun' Alıntı:
%50 nerdesiniz???? bu başlığa sizleride bekliyoruz... :p
mantıklı açıklama bulmaya çalışıyolar yada uyuyorlar yada her ikisi.bulamazsın hocam

İşte şimdi kızdım, nasıl böyle bir ifade kullanırsınız diye hesap sorup, ajitasyon yapıp, hakareti hakettiniz, anladığınız dilden konuşacağım deyip, provoke edip, sonra da sizi jurnalleyip siteden attırmak için fırsat kolluyorlar; ona göre.

Demedi demeyin sonra.

Aylardır İnternet aleminde memur zammı haberleri milyonlarca kez okundu ve altlarına sayısız yorum yazıldı. Hükümet ve EBS yetkililerinin memurların yorumlarından haberdar olmamalarına imkan yok. Demek ki güvendikleri bir şeyler var. :!: :?: Memur ve memur emeklilerinin toplam sayısının 4,3 milyon olduğu belirtiliyor. Hükümet memura nasıl davranırsa davransın en yakın seçimde vatandaşın genelinden en az %60 alacağına inanıyor ki bu kadar kişiyi gözden çıkarmış . Bazı mesleklerdeki memurlara sürekli iltimas yapılıp ücret ve çalışma şartları düzeltilirken başta öğretmenler ve sağlık çalışanları olmak üzere bazı memurlar da sürekli vatandaşa hedef gösterilip darp edilip öldürülmesi teşvik ediliyor.

Bakalım toplu görüşmeler tamamlandığında bu kadar ali-cengiz oyunundan sonra nasıl bir tablo ortaya çıkacak. Yetkili sendika nasıl olsa belirlenecek. Okullar kapanacak ve diğer memurlar da yıllık izne çıkmaya başlayacak. Lütfedip verecekleri 2 yıllık zam da arada kaynayıp gidecek.

fahrican' Alıntı:
Aylardır İnternet aleminde memur zammı haberleri milyonlarca kez okundu ve altlarına sayısız yorum yazıldı. Hükümet ve EBS yetkililerinin memurların yorumlarından haberdar olmamalarına imkan yok. Demek ki güvendikleri bir şeyler var. :!: :?: Memur ve memur emeklilerinin toplam sayısının 4,3 milyon olduğu belirtiliyor. Hükümet memura nasıl davranırsa davransın en yakın seçimde vatandaşın genelinden en az %60 alacağına inanıyor ki bu kadar kişiyi gözden çıkarmış . Bazı mesleklerdeki memurlara sürekli iltimas yapılıp ücret ve çalışma şartları düzeltilirken başta öğretmenler ve sağlık çalışanları olmak üzere bazı memurlar da sürekli vatandaşa hedef gösterilip darp edilip öldürülmesi teşvik ediliyor.

Bakalım toplu görüşmeler tamamlandığında bu kadar ali-cengiz oyunundan sonra nasıl bir tablo ortaya çıkacak. Yetkili sendika nasıl olsa belirlenecek. Okullar kapanacak ve diğer memurlar da yıllık izne çıkmaya başlayacak. Lütfedip verecekleri 2 yıllık zam da arada kaynayıp gidecek.
ali cengiz oyunu zaten ortada var. hükümet 15 mayısa kadar neden beklediğini zannediyorsunuz. şike, mit ve millet vekili maaşlarını 1 gecede çıkaran hükümet memura 18 aydır maaş zammı vermekte gecikiyor. 15 mayısatan sonra EBS den istifa etsler bile istifanın önemi olmayacak şimdiki verilere göre ebs den ciddi istifalar olmadı bundan sonrada yetkili kalmaya devam edecekler şimdiden herkese geçmiş olsun. hükümette ebs de istediğini almış öğretmen ise avucunu yalamış olacak. sonuçta ebs diyecekki biz istedik ama vermediler.

Haftaya atı alan üsküdar yapacak.Belkide yarın öğlen çok geç bile olabilir.Hiç olmassa gazetelere forumlara dertlerimizi yazalım.Devir internet devri.Cumhurbakanına sorun sitesi var.
Meclis başkanlığına gazetelere e-mail atalım.Yada ;
Bekleyelim birisi ağzımızı açar ve mammamızı :p verir.

albeyaz' Alıntı:
kusura bakmayın ama hükümetin hiç suçu yok ses çıkmazsa tabi %2,5 verir bence tek suç sendikaların
toplu sözleşme yasası meclise gelmediğinde masaya vuup eylem yapacaklarına siyasi mesaj vermeye çalıştılar şimdi gelinen durum ortada
hükümetin verdiği zammı kabul etmeyecekler gidecekler greve seslerini duyuracaklar gerekirse doktorlar gibi
ama onlar her üyeden aldıkları pararla sefa sürerken siyasi açıklamalar yapmaya devam etsinler
kısacası ağlamayana meme yok bu ülkede

millet vekillerinin sesi çok mu çıktıda kendilerine %40 zam yaptılar sendikların eylem yapmadığını kim söylüyor geçen hafta TES 7 büyük ilde eylem yaptı 26 mayıstada ankarada eylem yapacak aceba bu ses çıkaracak eylemlere siz hiç katıldınız mı? yada katılmayı düşünüyormusunuz. bu gün öğretmnleri greve çağırsak kaç öğretmen bu greve katılır. burda suçlu arıyorsan öğretmenin kendisinindir. öğretmen camıası hem hükümete kızıp sonra hükümete yakın sendikayı yetkili kılarsa kaderinize razı olacaksınız. malesef öğretmenler doktorlar kadar cesur değil

obsearchver' Alıntı:
collision' Alıntı:
seasun' Alıntı:
%50 nerdesiniz???? bu başlığa sizleride bekliyoruz... :p
mantıklı açıklama bulmaya çalışıyolar yada uyuyorlar yada her ikisi.bulamazsın hocam

İşte şimdi kızdım, nasıl böyle bir ifade kullanırsınız diye hesap sorup, ajitasyon yapıp, hakareti hakettiniz, anladığınız dilden konuşacağım deyip, provoke edip, sonra da sizi jurnalleyip siteden attırmak için fırsat kolluyorlar; ona göre.

Demedi demeyin sonra.

Bu %50 sadece seçim günü gözüken bi tür bence :mrgreen: Hak arama, hesap sorma, verdiği oyun karşılığını bekleme gibi bir alışkanlıkları yok bunların :p

hep aynı şey, "diğer sendikalar kötü benim sendikam iyi..." 4 yıldır görevdeyim hangi sendika somut bişe yaptı bizim için? geçen seneye kadar ebs yetkili sendika değildi, halimiz çok mu iyiydi?
ayrıca buradan söylüyorum; ebs bitti artık, seneye aktifsen yetkili sendika olacak, ozaman düzelecek mi? hayır. Neden? çünkü sendika üyelerinin büyük çoğunluğu hatır gönül için ya da bizimkiler güçlü olsun mantığıyla üyeler. Sonuç? sonuç belli onlar cebini doldurup makam atlarken sen lak lak ettiğinle kalıyosun...

hep aynı şey, "diğer sendikalar kötü benim sendikam iyi..." 4 yıldır görevdeyim hangi sendika somut bişe yaptı bizim için? geçen seneye kadar ebs yetkili sendika değildi, halimiz çok mu iyiydi?
ayrıca buradan söylüyorum; ebs bitti artık, seneye aktifsen yetkili sendika olacak, ozaman düzelecek mi? hayır. Neden? çünkü sendika üyelerinin büyük çoğunluğu hatır gönül için ya da bizimkiler güçlü olsun mantığıyla üyeler. Sonuç? sonuç belli onlar cebini doldurup makam atlarken sen lak lak ettiğinle kalıyosun...

çok doğru söylüyorsun hocam. diyecek başka söz yok.(sendikaların siyasi parti gibi çalıştığı memlekette ne olacaktı sonuç?)

turquaz35' Alıntı:

Hatır gönülle sendikacılık yaparsanız elbette sonuçları böyle olur. her üye kendi sendikasını sorgulamalı ve çalıştırmalıdır. sendikalar üyeleri ile güçlüdür. hükümete karşı direnebilecek sendikaya üye olmak ve o sendikayı çalıştımak yine öğretmenlerin görevidir.

Durmak yooooghhh yola devaaaam. Verin aslanım verin. Bi dahaki seçimlerde yüzde 70-80leri görmezse bunlar adam değilsiniz. Memuru, çiftçisi, işçisi. Ağzınız koksun açlıktan ama ne dindar adamlar demi beeee. Oy verilmez mi bu adamlara!!!

ebs basiretsizliği yüzünden bu haldeyiz, malesef küçük çıkarlar için(ilçe görevlendirmeleri,mdr yardımcı görevlendirmeleri) üye olan omurgasızlara ne demeli!

hüseyin çeliğin dünkü açıklmasına göre polis ve assubaylara iyileştirme yapacaklarmış yine öğretmeni unutmuşlar.

OĞUZ KAAN' Alıntı:
hüseyin çeliğin dünkü açıklmasına göre polis ve assubaylara iyileştirme yapacaklarmış yine öğretmeni unutmuşlar.
özellikle polislere yaparlar tabi onlar hükümetin sopası. sesini çıkaranı kontrol altına almak için onların gönüllerini hoş tutmaları lazım.

Geri