http://blockly.eba.gov.tr/ 'nin indirilmesi

Kodla Büyü

yenersonmez

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar,

5.sınıflara eba blockly anlatıyoruz malüm.
yarın öbür gün kapanır; erişilmez olur diye elimde offline olarak bulunsun istiyorum.
winHTTrack vb denedim indirmedi.
yapan, yapabilen yada yapacak arkadaş var mı?

selamlar.

merhaba arkadaşlar,

5.sınıflara eba blockly anlatıyoruz malüm.
yarın öbür gün kapanır; erişilmez olur diye elimde offline olarak bulunsun istiyorum.
winHTTrack vb denedim indirmedi.
yapan, yapabilen yada yapacak arkadaş var mı?

selamlar.
Nasıl anlatıyorsunuz hocam? ilk iki bölümden sonrası bizim öğrencilere zor geldi. X ve Y ler, büyüktür küçüktür vs pek çok matematiksel konu var bilinmesi gereken.
Ben code.org ile devam ettim şahsen.

Labirent bölümünde ilk 7 bölüm kazanımlar için yeterli. Şubenin birinde öğrenciler istekli olunca 10, ikisinde 9. Bölümleri de yaptık.

Bizim öğrenciler için de eba blockly biraz zor gibi geldi. Ben code.org'tan sonra kodlabüyü ile devam ediyorum. Kodlabüyü'de blok modunu kapattım sadece kod yazarak ilerliyoruz. Hem farklı hem daha eğlenceli. Tavsiye ederim.

Başta x-y'de zorlandılar ama kaplumbağa'da döngüleri ve/veya içiçe döngüleri anlamaları uzun sürmedi.
her derste bol tekrarlı gidiyorum, durum iyi.
bitince bende code.org düşünüyorum.
hangi bölümü tavsiye edersiniz?

Başta x-y'de zorlandılar ama kaplumbağa'da döngüleri ve/veya içiçe döngüleri anlamaları uzun sürmedi.
her derste bol tekrarlı gidiyorum, durum iyi.
bitince bende code.org düşünüyorum.
hangi bölümü tavsiye edersiniz?
Bende kamplumbaga bölümünü geçip code org a geçtim.ozgur seremetin hizlandirilmis kurs var 20 saatlik,blocklyden sonra çok kolay geldi.scrathe geçtim ondan

Geri