HP Yazıcı driver yükleme sorunu!

Kodla Büyü

BaRaNaY

Seçkin Üye
Seçkin Üye
HP laserjet 1020 yazıcımı, Win 7 64 bit işletim sistemli diz üstü bilgisayarıma tanıtamıyorum! Hp'nin sitesinden yeni driveri indirdim ve kurdum fakat sonunda yazıcının açık olduğundan emin olun diye hata verdi? Yardım ve önerilerinizi bekliyorum!

Donanımı buldur, sonra aygıt yöneticisinden donanım kimliğini kopyala, daha sonra http://www.devid.ifo sitesine kimliği yükleyip gelen sonuçlardan düşük megabyte lı olanları indirip kurmayı dene.

yazıcıyı bilgisayara takmadan kuruluma başlayıp istendiğinde yazıcıyı bağlayarak mı? kurulum yaptınız. Eğer bu şekilde yapmadıysanız yazıcı bilgisayara takılıyken kuruluma başladıysanız ondan kaynaklanmış olabilir. komple kaldırıp tekrardan ilk söylediğim gibi deneyin.benzer sorunu arkdaşaın bilgisayarında bende yaşadım.

dereli_oğlu hocam sizin site açılmadı birde bilgisayar donanım kimliğini nasıl buldurcam win7 işletim sistemi kullanıyorum?
ebleksin hocam ilk etapta usb kabloyu takmadım daha sonra taktım ama olmadı...

hocam veriler hatalar bunlar...

Ekli dosyalar

• 4.png
    4.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 11,256
  • 5.png
    5.png
    19.3 KB · Görüntüleme: 11,254
  • 6.png
    6.png
    14.5 KB · Görüntüleme: 11,250
Win 7'de nerede bilmiyorum ama xp'de yazıcılara girince sunucu özellikleri>sürücüler'e girin, win 7'de de benzer bir ismi olmalı

sürücülerden ilgili tüm sürücüleri kaldırın ve tekrar deneyin
yazıcıyı bağladığınız kabloyu değiştirmeyi deneyin

Arkadaşlar SORUN ÇÖZÜLDÜ... Hp nin sitesinden indirdiğim dosyayı çif tıklayarak değil de winrar la açtım ve aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir diyerek açtığım dosyanın yerini gösterdim ve sorun çözüldü...

BaRaNaY' Alıntı:
Arkadaşlar SORUN ÇÖZÜLDÜ... Hp nin sitesinden indirdiğim dosyayı çif tıklayarak değil de winrar la açtım ve aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir diyerek açtığım dosyanın yerini gösterdim ve sorun çözüldü...

Üstad teşekkür ederim Bende aynı sorun vardı aynısını yaptım ve yüklendi. Allah Razı Olsun.

Geri