HP Servisi nasıldır?

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Laptobun fanı çok gürültülü çalışıyor 1 aydır. Bilgisayardan klik klik sesi geliyor zaman zaman. Yine ekran renginde nadiren bozulma oluyor. (Teknolojide şanssızım galiba.)Garantisi devam ediyor. Sormak isteğiğim HP'nin servisi nasıl çalışıyor, serviste ne kadar kalır gönderirsem? Deneyimi olan var mıdır hocalarım?

hocam bende pavılıon dv bılmem kac vardı cok sukur kardesıme verdım gıttı.durmadan fan dan ses gelıyordu ısınıyordu, ayrıca format atamıyordum , daha sonra fandan cıtır cıtır ses gelmeye basladı allah var garantı bıtene kadar 4 kez yolladım her defasında fanda degıstı ama ne hıkmet se hdd yı degıstırmısler format atamıyodum yanı super her gonderısımde gıdıs gelıs 10 gune elıme gectı tabı ben ups kargo ıle ıstnbula gonderıyodum evden elden alıs eve teslım oluyordu ben acıkcası 2 yıl cok memnun kadlım laptoptan degıl servısten

Hp nin servisi ile 2 yıl önce çok sorun yaşadım 30 iş gününü sonuna kadar kullandırlar eğer İstanbulda iseniz istanbuldaki servise yönlendirebilirim orda bir arkadaş var ne kadar yardımcı olur bilmiyorum...

tati' Alıntı:
Hp nin servisi ile 2 yıl önce çok sorun yaşadım 30 iş gününü sonuna kadar kullandırlar eğer İstanbulda iseniz istanbuldaki servise yönlendirebilirim orda bir arkadaş var ne kadar yardımcı olur bilmiyorum...
Diyarbakır' dayım hocam, bir yerlere göndereceğim mecbur garantisi bitmeden. Serviste fazla kalmasından çekiniyorum, bu yüzden beklettim. 30 gün kalırsa kötü olur.

Bu benim 2. HP bilgisayarım. 1. si servise gidip 30 günde fan değişmeyince değiştirmişlerdi. AMD işlemciden olsa gerek klasik ısınma sorunu vardır. 18 ocakta garanti biterken ay başında ekran kartı yandı. Evden aldılar, anakart değişti eve gönderdiler yaklaşık 10 günlük sürede. Eskiden her giden bilgisayar değişiyordu hatta hp 3o gün diye yazın google'a epey uzun bir donanimhaber konusu vardır o konuda yazmıştım bende.

1 sene önce durup dururken klavye bozuldu. Garantiye yolladım tabii ki hemen sıvı teması dediler ve suçu bana itelediler. Değişim için 480 lira fiyat istediler. Gittigidiyordan 40 lira karşılığı alıp değiştirdim. O zamandna beri Hp almam aldırmam. :)

garantisinin bitmesine 2 hafta kala webcam arızası, bataryasının çabuk yıpranması ve ısınma sorunu nedeni ile gönderdiğim laptop 1 hafta içerisinde parçalar değiştirilip geri geldi.

Hocam Hp laptopum olduğu zamanlarda göndermiştim servise 30 iş gününü geçene kadar hiç arayıp sormadım. 30 iş gününü geçince aradım bana sunulan seçeneklerden gönderdiğimden çok daha iyi bir laptopu almıştım. Dolayısıyla güvenilir bir servis HP servisi. ancak ne kadar zamanda gönderirler sizinki de zaman aşımına uğrar mı bilemem. Umarım uğrar :)

samsung laptopumdan aynı ses geliyor bazen daha 2 aylık taze ..ama bugün fark ettim zaman zaman tık tık sesi özellikle bir yere girerken tık tık hdd denmi geliyor acabaaaaaaaa

Geri