hosting değişimi

Kodla Büyü

ares0106

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzun alanadı aynı kalmak şartı ile hosting değiştirmek istiyoruz ne yapmamız gerekir şu anda bilsa hosting kullanıyoruz data24 veya türkticarete geçmek istiyoruz ne yapmamız lazım

oguz_efe hocam bizim admin paneli dosyaları bilsa serverlerinde değil mi nasıl olacak ben anlayamadım tamam oradan greyim hosting ip sini ama?

hocam www.meb.k12.tr adresinden okulunun k.adı ve sifresiyle giris yapip yeni aldigin alandaki dns leri oraya aktarabilmen lazim, bir dene istersen. bilsayla bir alakası yok.

hocam alan adı meb.k12.tr mi yoksa k.12.tr mi durum buna göre değişir meb.k12.tr değil kanımca ve k.12.tr ise kı bunu sadece nic.tr satar eger bu siteyı sıze bilsa kurmussa alan adı yönetimide bilsadadır onların dns numaralarını değiştirmesi lazım ama sitenin taşınma işide var tabi

bilsacılar nic.tr ( ODTU ) ile ilgili bi şifre bıraktıysa iş kolay yoksa bile nic.tr den alan adı yönetimini devralmak mümkün. Nic.tr den alan adınızı yöneterek yeni barındırma hizmetinin dns numaralarını girmeniz yeterli olur.

nic.tr ye bu alan adının bize ait olduğunu nasıl ıspatlarız elimizde alan adı ile ilgili hiç bir şifre yok

sorun değil şimdi hatırlamıyorum ancak
buna ilişkin bi menü ya da yardım var

sorumlu değişimi tarzı bişiy.. nic.tr nin verdiği şablona göre eski ve yeni sorumlu kodlarının yazıldığı bi yazıyı mühürletip nic.tr ye gonderiyorsunuz.. eğer nic.tr de o kısmı bulamazsanın ben de bi bakayım kendi hesabıma.

Peki meb.k12.tr li adresimizi başka bir hosta yönlendirmeyi nasıl yapacağız?yada yapan var mı?

koray45' Alıntı:
Peki meb.k12.tr li adresimizi başka bir hosta yönlendirmeyi nasıl yapacağız?yada yapan var mı?
meb.k12.tr den host yönlendirmesi yapamazsınız. ancak başka alan adına yönlendirebilirsiniz...okuladi. meb.k12.tr zaten meb. k12.tr alan adının alt alan adıdır...

Geri