Hoparlörün Ucu Kasa Girişinin İçinde Kırıldı.

Kodla Büyü

qalatasaray377

Site Gezgini
Merhaba Arkadaşlar;
Bugün Nasıl Olduğunun Farkında Bile Olmadan Hoparlörün Ucu Kasanın Arkasındaki Girişin İçinde Kırılmış. Bütün Uğraşlarıma Rağmen Çıkaramadım. Bunu Çıkarmanın Bir Yolu Varmıdır ?
mini_apple_speaker_elma_hoparlor-22876.jpg

Uğraşlarına rağmen çıkmıyorsa yeni yollar denemelisin, mesela; (Ön Hoparlör girişinin olmadığını varsayarak)
1. Yol Hoparlörsüz yaşamaya alışmak
2. Yol Yeni Ses kartı almak
3. Yol Yeni Anakart almak
4. Yol Yeni Bilgisayar almak

Elektrik bağlantısını kes
Kasanın içini aç ve ince uçlu bir tornavida ile tersten dışarı doğru kırık fişi iterken, dışarıdan cımbızla çek.

usb den çalışan ses kartları var. uğraşmak istemezseniz işinizi görür.

GRİNGO' Alıntı:
Kasanın içini aç ve ince uçlu bir tornavida ile tersten dışarı doğru kırık fişi iterken, dışarıdan cımbızla çek.
Bişeyi yok ya basit iş..Çok çok bazı kasalarda fiş yeri anakart üzerinde içten teneke levha ile örtülüdür.Kalın bir İğne ile kenardan giriş yapıp iterseniz arızalı erkek jack ucu çıkartılır.

GRİNGO' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Bişeyi yok ya basit iş..Çok çok bazı kasalarda fiş yeri anakart üzerinde içten teneke levha ile örtülüdür.Kalın bir İğne ile kenardan giriş yapıp iterseniz arızalı erkek jack ucu çıkartılır.
Aynen Hocam Bende Onu Diyecektim. Jak Girişinin Arkası Plastik Kaplama

Bence hiç uğraşma diğer jacklardan birini ses kartı ayarlarından hoparlör çıkışı olarak ayarla devam...

qalatasaray377' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
Aynen Hocam Bende Onu Diyecektim. Jak Girişinin Arkası Plastik Kaplama
Plastik parça zayıfsa kırmaya çalış ama zayıf değilde kalın ve anakarta sıkı bağlı ise zarar verir
-Isıt bir ince uçlu tornavida yada yorgan iğnesini, delik aç ve açılan delikten iğne ile ittiriver gitsin.
-En iyisi lehim havyası sıcak şiş vs. ile (fazla abartmadan ) plastik parçayı eritmeye çalış.İnce tornavida ile itersin sonra
Ama önce
kasa içinden değilde dışından tekrar çıkartmayı dene.kargaburun pense ile çek ...yada ısıtılmış yorgan iğnesini kırık jackın merkez içine (2mm pay vardır zor iş ama) diklemesine saplayıp orada soğumasını sağla ve çekmeyi dene .

kalelibilişim' Alıntı:
Bence hiç uğraşma diğer jacklardan birini ses kartı ayarlarından hoparlör çıkışı olarak ayarla devam...
Buda güzel bir fikir.Nasıl yapılır hocam???
Mümkünmü böyle birşey.Windows ta????

benimde başıma geldi. büyük bir çengelli iğneyle plastik kısmına batırıp geri çek. geçmiş olsun.

Exper bt labı realtek ses kartı pc ye bir jack takıldığında iletişim kutusu açar taktığınız jack mikrofon mu höparlör mü line in/out.. seçersiniz ok dersiniz.
Bende lab da aynı olay oldu kasanın arkasında yeşil pembe ve mavi olmak üzere üç giriş var maviyi bu yöntemle çıkış olarak ayarladım.
Tabii işletim sistemi ve ses kartına göre farklı ayarları olabilir.

Örnek diz üstü pc arka jack olmadığı için ön jackların ayarı alttaki resimde.
Bu ayarlara denetim masasından kategori görünümünden çıktığınız zaman ses kartı ayarlarınızdan erişebileceğiniz gibi ekranın sağaltından ses kartı simgesinden de eirişebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ses.jpg
    Ses.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 8,420
Geri