Honda Civic 2005 servis bakım ücreti normal mi?

Kodla Büyü

faruk55

Aktif Üye
Honda Civic 2005 model aracıma samsun servisinde bakım yaptırdım. Deneyimli ve bilgili arkadaşlar faturayı kontrol edermisiniz ücretleri normal mi. Bir sonraki bakıma aynı servise gidim mi yoksa alternatif mi bakayım kendime.
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• servis.jpg
    servis.jpg
    367.8 KB · Görüntüleme: 4,025
Hocam değişenlere baktığımızda, aracın çok kritik şeyleri değişmemiş, Rutin bakımda yapılan değişimler bunlar. Ancak bu kadar şeyi normal bir ustaya götürseniz, 400 civarı bi para verirdiniz. Çok ustalık gerektirecek işlemler yok bu faturada...

tek fazlalık silecekler ve cam suyu olmuş bunun dışındaki değişimler için alınan fiyatlar gayet makul bence,yağ fiyatları servis bakım işçiliği normal benim fikrime göre

faturada dikkatimi çektide sadece bir tane fren balatası değişmis ben değişince ikiside değişir sanıyordum ki mantıklı olanda budur. biri çok iyi tutup diğeri az tutarsa sorun cıkar mı acaba?

Gayet makul geldi 97 eropa var bende balata, yağ filan derken bu işlemler yapılsa herhalde 300-400 bulur
işçilikte 64 bayaa iyi

murti1404 hocam; Silecekler hakkaten banada fazla geldi ki değişen sadece ucundaki plastik papuclar metal aksamdan hernagi birşey yok.
beyazgolge hocam; Fren balataları 1 yazıyor ama 1 çift anlamında sanırım o çünkü söktükleri parçaları bana verdiler 4 tane parça var sanırım tek teker 2 parçadan oluşuyo. o yüzden ön iki lastiğin balata fiyatı bu
Esas bu hava filitresi ve polen filitresi fazla geldi bana çünkü çıkan parçalara bakıyorum dandik karton gibi duruyolar yani o parayı haketcek bi durumu yok gibi,,,
bütün servisler böylemidir honda kullanan arkadaşlar ne diyor acaba
servis fiyatları sabitmidir en azından onu merak ettim
bu arada bilgim haricinde bir işlem yapmadılar aracıma, hatta ufak tefek rutuş işlerinide gördüler ama servis can yakıyo canım :)

hocam bende bakımdan yeni çıktım sizin servisin işçilik ucreti bile daha düşük honda akbayraktan kafanıza 3 ü 5 i takmayın servise devam yoksa çakallara yem yapmayın aracınızı

3 tane işçilik alınmış

90.000 bakım işçiliği= 64 TL
fren balata değişimi= 64 TL

işçilik ücreti = 110 TL

toplam işçilik = 238 tl

toplam 238 tl işçilik alınmış kdv hariç

bestamigunes' Alıntı:
3 tane işçilik alınmış

90.000 bakım işçiliği= 64 TL
fren balata değişimi= 64 TL

işçilik ücreti = 110 TL

toplam işçilik = 238 tl

toplam 238 tl işçilik alınmış kdv hariç

evet :( normal bir durum mudur bu?

easytr' Alıntı:
şanzuman yağı neden değişti? hava,polen filtreleri ve balatalar pahalı.

değişmesi gerkiyormuş dediler, hava,polen filtreleri ve balatalar pahalı derken hocam bu fiyatlarmı pahalı yoksa normal de mi pahalı?

3 işçilik yani en alttaki yukarıdaki iki işçiliğin toplamı.

Bence baya makul zira connect bakımına baya bir ödediğimi hatırlıyorum. Bu silgeç olayı bana verilen faturada da dikkatimi çekmişti.

ii günler...Yaklaşık 4 sene 2005 honda civic 1.6ES aracımı kullandım ve 3 ay önce sattım...
ben ilk başlarda servise gidiyordum ama özel servisle fiyatların iki kat oynadığını görünce gitmedim..Sizin bakımdan örnek vereyim
Balataları satmadan önce değiştirdim..ön balatanın çiftini 55 TL aldım..
silecekler(çifti) 17 TL
hava filitresi 15 TL....gibi
Siz bu bakımı özelde yaptırsaydınız 200-250 TL tutardı...
Şimdi bir sonraki bakımınız 100.000km de triger kayışı değişiyor....serviste yaptırırsanız,özel servise oranla 2,5kat fazla ödersiniz...
Haa,şunu diyebilirsiniz,ben aracımı satarken servis bakımlı diye rahat satarım...
Honda da kazanız yoksa kimse servis bakımlı mı değil mi diye pek soran yok çünkü kolay kolay motor arızası vermiyor ki ben tam 93.000km yaptım ve hiç arıza vermedi...İlla olmasını istiyorsanız,sadece motor yağı değişimlerinde servise girin diğer bakımlarda girmeyin....
Karar sizin

servis için normal
servisi kurtaran işçiliktir zaten.

ama bu kadar basit değişimler için işçilik fazla.

normalde sağlam bir tamirci bulduktan sonra bu bakımı servise götürmenize gerek yok.
tabiki sağlam ve dürüst bir ustaya.

ben nereden biliyorum kayınbabam oto yedek parça satıyor ve oto tamircisi. bu işçiliği müşterisinden istese bir daha iş yapamaz:))

rguneri' Alıntı:
ii günler...Yaklaşık 4 sene 2005 honda civic 1.6ES aracımı kullandım ve 3 ay önce sattım...
ben ilk başlarda servise gidiyordum ama özel servisle fiyatların iki kat oynadığını görünce gitmedim..Sizin bakımdan örnek vereyim
silecekler(çifti) 17 TL
Şimdi bir sonraki bakımınız 100.000km de triger kayışı değişiyor....serviste yaptırırsanız,özel servise oranla 2,5kat fazla ödersiniz...
Haa,şunu diyebilirsiniz,ben aracımı satarken servis bakımlı diye rahat satarım...
Honda da kazanız yoksa kimse servis bakımlı mı değil mi diye pek soran yok çünkü kolay kolay motor arızası vermiyor ki ben tam 93.000km yaptım ve hiç arıza vermedi...İlla olmasını istiyorsanız,sadece motor yağı değişimlerinde servise girin diğer bakımlarda girmeyin....
Karar sizin

Honda da triger kayışı zincir diye biliyorum yani hiç değişmiyor!
Hocam en ağır bakımını yaptırmış:) Bundan başka masraf yapmaz

mefete' Alıntı:
rguneri' Alıntı:
silecekler(çifti) 17 TL
Karar sizin

Honda da triger kayışı zincir diye biliyorum yani hiç değişmiyor!
Hocam en ağır bakımını yaptırmış:) Bundan başka masraf yapmaz

hocam ben 4 yıl kullandım ve triger kayışını değiştirdim....diğer araçlar 60.000 iken honda da 100.000km değişir ve zincir değildir...zincir olan toyatanın bazı modelleri

Hocam garantisi bitmiş aracın bence serviste işi yok sanayide işinin ustası birini bul tamam bence fiyatlar fazla işçilik uçuk örneğin fren balata bir tanesini değişmiş işçilik 40.88 lira siz bu fiyata dördünü değiştirirsiniz.

rguneri' Alıntı:
silecekler(çifti) 17 TL
Karar sizin

100 bin bakımını ozm özel servise yönelim ozm sayın hocam, ki aracı ilk aldığımda sanayide yağı filtreler felan değiştirdim 120 tl gibi bi rakama çıkmıştım, servisi merak ettim bu bakımda nedir diye fakat görüldüğü üzere banada tuzlu geldi biraz. servise gidince insanın içi rahat ediyor fakat cüzdan ı hiç rahat değil, demekki birini seçmek gerekiyor. tavsinizi dikkate alcam sayın hocam

Silecek lastikleri yedek parçacılardan daha ucuza alınabilirdi.Yine de genel itibariyle uygun fiyat listesi.

Geri