Hoşgeldin faizi

Kodla Büyü

pneuma_ex

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Slm arkadaşlar şu an hoşgeldin faizi en yüksek banka hangisi? Birde 75bin üstü para yatırınca ekstra bir faiz hesabı yapan banka var mı? Bunların dışında 75bin liraya altın fiyatlarıda düşmüşken altın hesabı açtırmak mantıklı olur mu?Teşekkür ederim.

Yanlış anlamanı istemem hocam ama, faize bulaşmanı tavsiye etmem hem bu dünyada hem de ahirette iyiliğiniz için başka alternatifleri düşünün derim. Altın her zaman kazandırır derler yine de siz bilirsiniz.

Öbür tarafta bize de HOŞGELDİNİZ derler cevap bile veremeyiz. :mrgreen:

saygılar..

Greenberet83' Alıntı:
Yanlış anlamanı istemem hocam ama, faize bulaşmanı tavsiye etmem hem bu dünyada hem de ahirette iyiliğiniz için başka alternatifleri düşünün derim. Altın her zaman kazandırır derler yine de siz bilirsiniz.

saygılar..

:alkis: :alkis: :alkis::

Hocam haklısınız bir yerde ancak dünya faiz üstüne kurulmuş durumda. Ben paramı bu şekilde değerlendirmezsem birkaç yıl için çok fazla değer kaybediyor. 1 ev yaptırdım bununlada bir ev yaptıracağım ancak şu sıralar başka giderimde olacak ve ben açıkçası değer kaybetmesini istemiyorum. Dini yönden bakılınca sizede hak veriyorum ama dediğim gibi sistem bizi eziyor diğer türlü.

furkanhoca' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:

saygılar..

:+1: :alkis:

Hak Teala bulaştırmasın.iman takva güç ve sabır versin

sistem ezsin dursun diyemeyiz ama ezilmemek için mücadele etmenin yolu da bu olmasa gerek kıymetli arkadaşım..zalimlerin çarkına su dökerek geleceğimizi kendi ellerimizle karartmamız lazım :(

Arkadaşlar konuyu dini sohbete çevirmesek bilginiz varsa yardımcı olun lütfen yoksa gerisi beni ilgilendiriyor. Zalim hain ne derseniz deyin bizim ekonomimiz %70 yabancıların elinde dolaşıyor zaten. Bizde bu çarkın içinde en küçük dişliyiz. Dediğim gibi banka önerisi yapacaksanız başım üstüne ama dini konularda başka zaman konuşuruz.

pneuma_ex' Alıntı:
Hocam haklısınız bir yerde ancak dünya faiz üstüne kurulmuş durumda. Ben paramı bu şekilde değerlendirmezsem birkaç yıl için çok fazla değer kaybediyor. 1 ev yaptırdım bununlada bir ev yaptıracağım ancak şu sıralar başka giderimde olacak ve ben açıkçası değer kaybetmesini istemiyorum. Dini yönden bakılınca sizede hak veriyorum ama dediğim gibi sistem bizi eziyor diğer türlü.

HoCam sizin bu yazdığınızı görünCe '' zaman sana uymazsa sen zaman uy '' gibi nefsin en etkili aldatmaCası geldi aklıma. RAbbim bizi kötülükler Ve Haksızlıklar karşısında sabit kılsın inşallaH.

hocam 4 sene once 90 bine ev almıstım eğer o parayla altın alsam şimdi 200 bin civarı olcaktı, evimin değeri suan 150 bin ancak kira falan aynı kapıya cıkıyor
bence altın almakla ev almak aynı seyler ikiside uzun vadede kazandırır ya o kadarlık bi ev al ya da uzun vadede altın al derim gerisi hikaye

Hoş geldin faizi yüksek olana değil, hoş geldin kazığı düşük olan bankaya git.
Bankaya adım attığında yok kredi kartı verelim, yok sigorta yapalım....

hocam özellikle fazi konusunda kesinlikle arkadaşlara katılıyorum. faize bulaşan paradan hayır gelmiyor. (özellikle faize yatırılan)

nacizhane tavsiyem fiziksel altın almanız.

Peki hocam size alternatif sunayım.

1-Hocam paranızın bir kısmıyla altın alıp banka kasasına koyarsanız 5-10 yıl sonra beklediğinizden daha fazla kazanç sağlamış olursunuz.

2-Paranızın diğer kısmıyla borsada güvenilir ve sürekli büyüyen bir şirketin hissesini alırsanız emin olun 10 yıl sonra bir ev alacak kadar birikiminiz olur. Ama bu işte bayağa sabırlı olmak lazım.

3-Memlektiniz neresi bilmem ama; her şehirde yerleşim yerinin nereye doğru büyüyeceği yani imarı hangi bölgelerde yoğunlaşacağı az çok bellidir yada belediyeden duyum şeklinde ve sizin fikirlerinizle bir yer tayin edebilirsiniz. Şehrin çok dışında bir arazi alın 10 yıl sonra size ne kadar çok daire bırakacağını tahmin bile edemezsiniz.

Bu söylediklerimin hepsi bütün faiz kampanyalarınından 10 kat daha fazla kazandırır. Diğer mesajlarımda sizin dini vicdanınızı sorgulamak yada eleştirmek için değildi. Sadece iyiliğinizi istememizden bütün kusurumuz.

Saygılar..

Güzel meslektaşlarım başlığı açan arkadaş zaten cevabını veriyor.

Konu hakkında fikrinizi belirtseniz lütfen.

gececiler' Alıntı:
hocam 4 sene once 90 bine ev almıstım eğer o parayla altın alsam şimdi 200 bin civarı olcaktı, evimin değeri suan 150 bin ancak kira falan aynı kapıya cıkıyor
bence altın almakla ev almak aynı seyler ikiside uzun vadede kazandırır ya o kadarlık bi ev al ya da uzun vadede altın al derim gerisi hikaye

Hocam ev fiyatları son yıllarda hep sabit kaldı ancak uzun vadede yine kaybettirmez diye düşünüyorum kirada bir yerde gelir kapısı oluyor. Ben 3 aylık bir süre sonunda yeni eve başlayacağım. O zamana kadarda yatırım yeri arıyorum. Altında düğün zamanı artıyor şimdilik Rusya Çin rezerv satışlar yaptığı için düşük.

Greenberet83' Alıntı:

saygılar..

:+1:

Greenberet83' Alıntı:
Peki hocam size alternatif sunayım.

1-Hocam paranızın bir kısmıyla altın alıp banka kasasına koyarsanız 5-10 yıl sonra beklediğinizden daha fazla kazanç sağlamış olursunuz.

2-Paranızın diğer kısmıyla borsada güvenilir ve sürekli büyüyen bir şirketin hissesini alırsanız emin olun 10 yıl sonra bir ev alacak kadar birikiminiz olur. Ama bu işte bayağa sabırlı olmak lazım.

3-Memlektiniz neresi bilmem ama; her şehirde yerleşim yerinin nereye doğru büyüyeceği yani imarı hangi bölgelerde yoğunlaşacağı az çok bellidir yada belediyeden duyum şeklinde ve sizin fikirlerinizle bir yer tayin edebilirsiniz. Şehrin çok dışında bir arazi alın 10 yıl sonra size ne kadar çok daire bırakacağını tahmin bile edemezsiniz.

Bu söylediklerimin hepsi bütün faiz kampanyalarınından 10 kat daha fazla kazandırır. Diğer mesajlarımda sizin dini vicdanınızı sorgulamak yada eleştirmek için değildi. Sadece iyiliğinizi istememizden bütün kusurumuz.

Saygılar..

Teşekkür ederim hocam. Bu söylediklerinizden uzun vadeli olarak yapılabilir ancak ben süreyi kısıtlı tutuyorum yoksa 2 yıl kadar borsada az ama düzenli değer kazanan bir tahvil bonosundada tutmuştum

pneuma_ex' Alıntı:
hocam herkesin bunu yapması bunu dinen meşru kılmaz.önemli olan herkesin bulaştığı bir günaha hiç girmemek

reis.bey' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
Greenberet83' Alıntı:

Öbür tarafta bize de HOŞGELDİNİZ derler cevap bile veremeyiz.

saygılar..

Hak Teala bulaştırmasın.iman takva güç ve sabır versin

3 ay için ev arsa alınmaz altın şans üç ay sonra düşedebilir hem alım satım farkı büyük bence en iyisi fon a tipi fonlar daha borsa ağırlıklı b tipleri yarıyarıya borsa faiz c faiz ağırlıklı üç ayda ne yapsanız zaten cok kazanamazsınız borsada al sat yapabilirsiniz fakat büyük risk bir anda paranız yarıya inebilir

hocam faizle yıllık %10 dan 2 yılda %20 kazanırsınız ama altın 2 yılda %50 kazandırır

ayrıca vebali de yok

pneuma_ex' Alıntı:
Arkadaşlar konuyu dini sohbete çevirmesek bilginiz varsa yardımcı olun lütfen yoksa gerisi beni ilgilendiriyor. Zalim hain ne derseniz deyin bizim ekonomimiz %70 yabancıların elinde dolaşıyor zaten. Bizde bu çarkın içinde en küçük dişliyiz. Dediğim gibi banka önerisi yapacaksanız başım üstüne ama dini konularda başka zaman konuşuruz.

Adınıza üzüldüm hocam. Dedelerimiz davarlarının ağızlarını bağlarlardı komşunun bahçesinden ot yemesin diye. Nereden nereye gelmişiz.

Ayrıca kimsenin size zalim hain dediği falan yok, sadece uyarıyoruz, faiz haramdır, evliyseniz o parayı hanımnıız ve çocuğunuzda yiyecek unutmayın !!!

75 Bin senin benim için iyi para.Ancak istanbuldayım ben burda bir gecede yenir o para hocam.Çok değil yani.Bankalardan bir ayrıcalık bekleme :( Geçen bir daireye baktım 330000TL (3 trilyon 300milyar)...Millet bu parayı nerden kazanıyor aklım almıyooo.Ama ek dersle olacak bir şey değil :)

ofkar' Alıntı:
hocam faizle yıllık %10 dan 2 yılda %20 kazanırsınız ama altın 2 yılda %50 kazandırır

ayrıca vebali de yok

hocam çok samimi olarak söylüyorum faiz ne kadar çok kazandırır gibi görükse de inanın eninde sonunda ya malınızdan ya canınızdan bir şekilde çıkar. helal olmayan paranın götürüsü çok olur. nette loto çıkanların sonlarına bakın bir lütfen.akibetleri ne olmuş sizde göreceksiniz.

ofkar hocamın yerinde bir teklif. ikinci olarak da ileride para edebilecek bir arsaya yatırmanız. ev ihtiyacınız yoksa şu an için kesinlikle almayın derim.(kiraya vererim de parasını yerim mantığı olsa bile). alıp da oturmadığın ev sana hep kayettirir. lütfen faiz konusunda faizin pek mantıklı bir şey olmadığı konusunda yazan arkadaşlara kulak verin.

finansbank size özel diye aradı hocam 70 bine ilk90 güne net 900 tl dediler, tabi sonrası nedir bilmiyorum. işlerine gelmedi heralde aramadılar.

Geri