Hizmet puanı

Kodla Büyü

say.48

Site Gezgini
Hocalarım merhaba.Ben akıllı tahta olmadığı için başka bir okula btr oldum.Kadromun bulunduğu okulda 18 puan alıyorum ve 2 gün çalışıyorum.Bir gün yüksek lisansa gidiyorm.btr olduğum okulda da 2 gün çalışıyorum.Mebbise baktığımda görevlendirildiğim okulda göründüğüm için 16 puan alıyorum.İş bu şekilde m oluyor.18 mi 16 mı almalıyım?

Hocam yanlış yapmışlar kadronun bulunduğu okul puanını alman lazım

pagamy' Alıntı:
Hocam yanlış yapmışlar kadronun bulunduğu okul puanını alman lazım
hayır hocam o eskidendi...değişti yönetmelik 2 yıl felan oluyor...görevlendirildiğiniz okulun puanını alırsınız..eskiden köye atanıp merkezde çalışan ve köyün hizmet puanını aldıklarından çok haksızlık oluyordu...bu düzeltilmiş oldu.

Mebbis'e işlendiği zaman görevlendirildiğiniz okulun puanını alıyorsunuz hocam.

Şimdi hangi okulda çalışıyorsan oranın puanını alırsın. Görevlendirme olup olmaması fark etmiyor.

görevlendirildiğin okula göre puan alırsın hatta mebbis'te hizmetiçi kurslarının onayınıda görevlendirildiğin okuldan yaparlar.

Ben de farklı okula görevlendirildiğimde , gittiğim okulun puanını almıştım.

Yönetmelik der ki; 3 aydan uzun görevlendirildiysen yeni yerin puanını alırsın :+1:

Görevlendirmelerde 3 ayı geçen zaman dilimleri için görevlendirilen yerin puanını alırsınız. Eğer görevlendirildiğiniz yer zorunlu hizmet değilse orda geçen süre zorunlu hizmetten sayılmaz. Yukarıda bir hocamın dediği gibi köye atanıp merkeze bir şekilde geldikten sonra köy yüzü görmeden z.hizmeti bitirenler vardı. Bir nevi haksızlığı önlemek için yapılan bir düzenleme.

Ha bizim şöyle bir farkımız var biz tam zamanlı olarak görevlendirilmiyoruz. Yani dersimizin olmadığı zamanlar BTR görevi olan yere gidiyoruz. Onun mebbise işlenirken bir karşılığı var mıdır bilmem? Sanırım Habib OCAK hocamıza da bir danışmak gerekir :)

BT Rehberlikte ders görevi kendi okulunuzda yapıldığından ve öğretmenin esas görevi ders görevi olduğundan kadronuzun bulunduğu okul puanını almanız gerekir. Bt Rehberlik görevlendirme olarak işlenirken ders tamamlama altında işlenirse -ki bir nevi öyledir- görev puanı da olması gerektiği gibi gelir.
Bunlar şahsi görüşlerimdir. Yönetmelik ne der bilmiyorum.

Hocam,

Soru 28: FP-Btr olarak kadrosunun bulunduğu okul dışında bir okula görevlendirilen öğretmen hangi okulun hizmet puanını alır?[Yeni]

Cevap: Btr görevlendirmeleri kısmi zamanlı görevlendirmelerdir ve bu görevlendirmelerde btr öğretmenlerinin kadrosunun bulunduğu okulun puanını almaları gerekir. Ancak kısmi zamanlı görevlendirmelerin MEBBİS'e işlenmemesi gerekir. Eğer işlenirse öğretmen görevlendirildiği okulunun puanını alır.

habibocak' Alıntı:
Hocam,

Soru 28: FP-Btr olarak kadrosunun bulunduğu okul dışında bir okula görevlendirilen öğretmen hangi okulun hizmet puanını alır?[Yeni]

Cevap: Btr görevlendirmeleri kısmi zamanlı görevlendirmelerdir ve bu görevlendirmelerde btr öğretmenlerinin kadrosunun bulunduğu okulun puanını almaları gerekir. Ancak kısmi zamanlı görevlendirmelerin MEBBİS'e işlenmemesi gerekir. Eğer işlenirse öğretmen görevlendirildiği okulunun puanını alır.

Ders tamamlama olarak işlense sorun çözülür mü sayın hocam.

selcuklu' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Ders tamamlama olarak işlense sorun çözülür mü sayın hocam.
Olur Hocam. Ders tamamlama olarak da girilebilir.

say.48' Alıntı:
Hocalarım merhaba.Ben akıllı tahta olmadığı için başka bir okula btr oldum.Kadromun bulunduğu okulda 18 puan alıyorum ve 2 gün çalışıyorum.Bir gün yüksek lisansa gidiyorm.btr olduğum okulda da 2 gün çalışıyorum.Mebbise baktığımda görevlendirildiğim okulda göründüğüm için 16 puan alıyorum.İş bu şekilde m oluyor.18 mi 16 mı almalıyım?
Bende mili eğitime sormuştum. BTR görevlendirmeleri mebbise işlenmiyor demişlerdi. Hocam farklı bir konu olacak ama yüksek lisansa gittiğiniz günün ek dersi kesiliyor mu yoksa haftada 18 saat olarak mı görünüyor.

yenibilisim' Alıntı:
say.48' Alıntı:
Bende mili eğitime sormuştum. BTR görevlendirmeleri mebbise işlenmiyor demişlerdi. Hocam farklı bir konu olacak ama yüksek lisansa gittiğiniz günün ek dersi kesiliyor mu yoksa haftada 18 saat olarak mı görünüyor.
Hocam,

Onu bilemiyorum.

YL a gittiğim günler kesiliyor tabiki hocam.Hatta pazartesi gidiyorum 4 saat direkt uçuyor.

Görevlendirme şeklinde değilde ders tamamlama olarak işlenirse kadromun bulunduğu okulun hizmet puanını almam gerekir diyorsunuz hocalarm.Teşekkürler.bakalım

Geri