Hizmet Puanı Sorunu

Kodla Büyü

sezar10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum MEB de hizmet puanı hesaplama değişiklikleri oldu. Benim bu konuda yaşadığım bir durum var, size madde madde anlatmak ve sormak istiyorum.

1.)Zorunlu Hizmeti 08/06/2018 de tamamladım ve halen zorunlu hizmet olan okulumda devam ediyorum, %50 artırımlı hizmet puanı almaya devam ediyorum.

2)eski yönetmelik gereği 1.yıl %25, 2.yıl %50 artırımlı aldım. Eski yönetmelik;
"(6) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir."

3.) tam 3. yıla geçip %100 artırımlı almaya başlayacak iken, 3.yıla geçtiğimden 10 gün sonra meşhur (19/06/2020) değişikliği oldu.
4.) bende değişiklik gereği %50 almaya devam ediyorum.

Bana göre sorun burada başlıyor. (19/06/2020) değişikliğinden 11 gün önce (08/06/2020) zorunlu hizmetimin bitişinin 3.yılına girmiş ve %100 artırımlı almaya başlamış olmam gerekmez mi?(Zira bununla ilgili ek madde mevcut.

GEÇİCİ MADDE 8 - (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce hizmet puanları Yönetmeliğin 40 ıncı maddesinin altıncı fıkrası kapsamında görev yapılan hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak %100 artırılarak belirlenen öğretmenlerin hizmet puanlarının, aynı eğitim kurumunda göreve devam edildiği sürece %100 artırımlı olarak belirlenmesine devam edilir. Bunlardan bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ve sonraki bir tarihte yer değiştirme suretiyle zorunlu hizmet alanlarındaki farklı eğitim kurumlarına atananların hizmet puanları, Yönetmeliğin 40 ıncı maddesinin altıncı fıkrası kapsamında görev yapılan hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınmak suretiyle her yıl için %50 artırılarak belirlenir."

Teşekkürler.

Bende bir fiil askere gittiğim için 6 ay eksiğim vardı. Yönetmelik değiştiğinde yüzde elli alıyordum. Ve aynı okuldayım hala yüzde elli almaya devam ediyorum. Yönetmelik değişmeseydi okulumda yüzde yüz artırımlı alacaktım.

Bende bir fiil askere gittiğim için 6 ay eksiğim vardı. Yönetmelik değiştiğinde yüzde elli alıyordum. Ve aynı okuldayım hala yüzde elli almaya devam ediyorum. Yönetmelik değişmeseydi okulumda yüzde yüz artırımlı alacaktım.

bende yönetmelik değiştiğinde 10 gün önce %100 e geçmiştim. Mebbis e %100 üzerinden hiç puan eklenmemişti.
yönetmlik değişince %50 olarak eklenmeye devam etti.

Geri