hizmet içi eğitim engeli

Kodla Büyü

sblyilmaz

Site Gezgini
mudurle olan sorunumdan dolayı hizmet içi eğitim almam engelleniyor.ya reddediyor ya da onaylaması gereken surede hicbir işlem yapmıyor...en son eğitim icinde birsey yapmadı onay sureside gectikten sonra sistemdn kaldırılmış.bu kaldırılan eğitim bilgilerine nasıl ulşabilirim? yani nasıl kanıt elde edebilirim?

hocam müdürün tavrı madem belli o zaman onun bir üstü kimse gidip ona zamanında dilekçeni vereceksin devlette hakkını ararken yazı gerekli, sen iş işten geçmiş ne yapacağım diyorsun. Bir üste ver dilekçeni. Al sayısını sonra lazım olacak.

Sistemden kalktığına emin misin hocam? Benim bir iki yıl önceki başvurusu onaylanmamış kurslarım bile gözüküyor sistemde.

sblyilmaz' Alıntı:
hocam gercekten sistemden kaldırılmış...mevcut basvurulardan silinmiş
Hocam o zaman sizin şifrenizle ya da okul şifresi ile girilip başvuru iptali gerçekleştirilmiştir. Bunu ispat ederseniz kurum müdürü en iyi ihtimalle başka ilde öğretmenliğe geri döner...
Ayrıca süresi içinde onaylanmayan başvuru için ilgili md yrd. ve müdür kınama cezası ile cezalandırılıyor. Ya reddecek ya onaylayacak işelm yapmama hakkı yok..

benim müdürümde yapmıştı aynı şeyi bende uğraşmadım bi daha beklemede kaldı hep, onaylamayacam dedi. Ben arkasına düşmedim bu işin uğraşmak istemedim, ama siz uğraşcaksanız http://hedb.meb.gov.tr/ burdan mail atıp ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

hocam onaylama sürecinde dilekçe ile başvurup okul müdürlüğüne onaylamasını isteyeceksin eğer onaylanmaz ise de sebebinin kendinize tebliğini isteyebilirsiniz. aklıma gelen yöntem bu

hckaya' Alıntı:
hocam onaylama sürecinde dilekçe ile başvurup okul müdürlüğüne onaylamasını isteyeceksin eğer onaylanmaz ise de sebebinin kendinize tebliğini isteyebilirsiniz. aklıma gelen yöntem bu
bence de sorun yaşıyor iseniz en mantıklısı bu. Mecburen bir mazeret uydurmak zorunda onaylamamak için. Gerekirse alacağınız yazılı cevapla birlikte bir üst makama şikayet edebilirsiniz.

Her bir Hizm içi eğitim başvurusu için ayrı ayrı sebep isteyin. Reddedilenlerin ve işlem yapılmayanların sebebeni sorun.

hocam başvururken imzalayıp birini idareye birinide kendin aldığın çıktı ile beraber üst makama şikayet et. başvururken çıktı almadıysan hiç bir şey elde edemessin.

hocam bakanlık neden kaldırsın? yapılan tum basvurular mebbiste yazar ancam sanırım milli eğitimden aracı bularak kaldırtmıstır.haklısınız cıktı almak iyi olurou ancam o durum gecti...nasıl buluruz asıl soru bu?

Hocam benim de bazı onaylanmayan başvurularım sistemden kaldırıldı. Bunu sanırım bazı (ilgili kurum amiri gibi) amirler sistemden silebiliyor.

bizim okulda mdr bş yrd. basvuru yaptıgımızda cıktısını alıp imzalayıp verin diyor unutmayayım diye...
olmadı siz de boyle yapın. deneme amaçlı bi başvuru yapın.

xxxxxx iöo müdürlüğüne
okulunuz xxxx öğretmeniyim. ..... tarihli .... numaralı hizmetçi kursuna başvuru yaptım. Başvuru formu EK te sunulmuştur.
geregini arz ederim. .../.../2012
ad soyad
imza

ben o müdürün...... ...... ...... .....

bir dahaki sefere başvurunuzu yapın yaptığınıza dair dilekçenizi verin. kayda mutlaka geçirin dilekçeyi müdüre verip odadan çıkıp gitmeyin yani. bunu kaydedin ve kaydettiğinize dair bir belge düzenleyip verin de. belgeyi düzenleyip vermeden odasından ayrılma. eğer düzenlemiyor ve belgeyi kabul etmiyorsa. doğrudan il yada ilçe milli eğitim müdürünün yanına git. bir şikayet dilekçesi yaz. ve onada hocam bu dilekçeyi kaydedin ve aldığınıza dair bir belge düzenleyip verin de. o yazı işlerine gönderip kaydettirir muhtemelen .. kaydettirmesse. doğrudan valinin makamına gidin aynı şeyi yapın. yok olmadı ankara bileti alıp bakana gidip aynı şeyi yapın. o da olmassa .. ... allaha havale edin..

tayinci42' Alıntı:
ben o müdürün...... ...... ...... .....

bir dahaki sefere başvurunuzu yapın yaptığınıza dair dilekçenizi verin. kayda mutlaka geçirin dilekçeyi müdüre verip odadan çıkıp gitmeyin yani. bunu kaydedin ve kaydettiğinize dair bir belge düzenleyip verin de. belgeyi düzenleyip vermeden odasından ayrılma. eğer düzenlemiyor ve belgeyi kabul etmiyorsa. doğrudan il yada ilçe milli eğitim müdürünün yanına git. bir şikayet dilekçesi yaz. ve onada hocam bu dilekçeyi kaydedin ve aldığınıza dair bir belge düzenleyip verin de. o yazı işlerine gönderip kaydettirir muhtemelen .. kaydettirmesse. doğrudan valinin makamına gidin aynı şeyi yapın. yok olmadı ankara bileti alıp bakana gidip aynı şeyi yapın. o da olmassa .. ... allaha havale edin..
:D doğru soyluyorsunuz hocam bu sekilde olsa iyi olurdu ama bundan sonraki maclara bakacaz :))
eğitim kaldırılmıştır diyen arkadaşım... eğtim kaldırılmamış

bazıları gerçekten atıyor. bilgi edinmeden istedim türkiye de daha önce sistemde olupta kaldırılan seminer veya kursun olmadığı cevabı geldi. bu şekilde bir uygulamanın olması imkansız. başvuracaksınız sistemden kaldırılacak. atın atın burası sanal alem ya.

Geri