Hiç Böyle Düşündün mü? Bilgisayar parçaları dönüşüm sergisi

Kodla Büyü

yeymir23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli hocalarım herkese iyi geceler.
Elazığ'da çalışan dört bilişim teknolojileri öğretmeni olarak okullarımızdaki öğrencilerimize bilgisayar parçalarını dönüştürme çalışmaları yaptırdık. Hazırlanan çalışmaları da yarın açılışını yapacağımız "Hiç Böyle Düşündün Mü?" adlı sergimizde sunacağız kısmetse. Elazığ'da görev yapan öğretmenlerimizi öğrencileriyle birlikte saat 11'de açılışımıza ve üç gün açık kalacak sergimize bekliyoruz...afişimiz ektedir...

Ekli dosyalar

• dafis.gif
    dafis.gif
    430.1 KB · Görüntüleme: 2,486
hocam umarım poster basılmamıştır. dizgi hatası var galiba...sergi fotograflarını paylaşabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

i5730769_1-png

hocam o düzeltilmemiş hali arkadaş düzeltti ama göndermedi ondan böyle yoksa sorun yok elbette fotoğrafları paylaşırız..

hocam ister özel mesaj olarak ister burada rica etsem,çalışmalarınızı ayrıntılarıyla anlatabilir misiniz?Benim(bizim) de bu tür çalışmalara ihtiyacım var.bilgisayar parçalrını değerlendirmek istiyorum.

çemişgezekteyim gelmeyi çok isterdim ama anca haftasonu gelebilirim ondada sergi bitiyor

bu tarz çalışmaların örnkelerine ihtiyacım var fotoları paylaşırsanız sevinirim

Geldim, gördüm, beğendim ve yazdım :)
Tekrar tekrar ellerinize sağlık. Birlikte getirdiğim miniklerimle tüm gün sohbetimiz bu sergi oldu.
Yenilerinde görüşmek ümidiyle.

PS: Ben fazlaca fotoğraf çekmemişim, onu farkettim. Görsellerin/Yayın adresinin bilgilerini verebilirseniz ya da PM ile gönderebilirseniz sevinirim.

ürün resimlerini çok merak ettim. en kısa sürede eklersiniz umarım. tebrik ediyorum çalışmanız nedeniyle.

fuarda görmüştüm elbise mankenleri var ya bunu anakart ram fan aklınıza ne geliyorsa düzgün kesip parça parça manen üzerine yapıştırmışlar aynen androıd robot gibi olmuş

sugibi' Alıntı:
Tekrar tekrar ellerinize sağlık. Birlikte getirdiğim miniklerimle tüm gün sohbetimiz bu sergi oldu.

PS: Ben fazlaca fotoğraf çekmemişim, onu farkettim. Görsellerin/Yayın adresinin bilgilerini verebilirseniz ya da PM ile gönderebilirseniz sevinirim.
Hocam teşekkürler yazı için:)

sugibi' Alıntı:

Sayın hocam sergimiz için kurduğunuz cümleler gerçekten çok güzel. Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerim adına çok çok teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar şu psikolojik halimiz içerisinde böyle bir çalışma ortaya koymuşsunuz, ne kadar tebrik etsek azdır, ellerinize emeklerinize sağlık :alkis:

oznur23' Alıntı:
sugibi' Alıntı:

Sayın hocam sergimiz için kurduğunuz cümleler gerçekten çok güzel. Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerim adına çok çok teşekkür ediyorum.
değerli çalışma arkadaşım ben de sana teşekkür ediyorum:)

:++: çok güzel fikir hocam fotoğrafları paylaşırsanız fikrinizi kendi okulumumuzda uygulamak isteriz müsadenizle...

sugibi' Alıntı:

İsmail hocam sizin nezdinizde ben de beğenisini sunan herkese teşekkür ederim. Yoran ama bir okadar da buna değen bir çalışma oldu. Dönütleri çok olumlu ve güzeldi. Bilgisayar parçalarının çoğunu okullardan toplattık, öğrencile rinternet kafeleri ve bilgsayar tamiri yapan yerlerden temin ettiler. Okuldaki parçalarımızı kullandık. Çok yaratıcı, işlevsel ve güzel çalışmalar çıktı gerçekten. Ziyarete gelenler de "hiç böyle düşünmemiştik" dediler. Ancak tek veryansınımız maalesef bilgisayar öğretmenlerimzden gerekli desteği göremedik okullara resmi yazı ile sergiyi duyurmamıza hatta bazılarına özelikle afiş ve davetiye bırakmamıza rağmen. Bu da üzdü biraz açıkçası. Buna rağmen ziyaretçisi bol, tepkileri olumlu bir sergiydi.Emeklermiz son damlasına kadar helal olsun çocuklarımıza. Fırsat verildiğinde neler yapılabileceğini gösterdiler, tüketicilikten çıkıp üretici vasfına büründüler. Mutluyuz. Mutluluğumuzu paylaşan herkese de teşekkürleimizi sunuyoruz.

@öznur23, @yeymir23 ve @seda23 hocalarımız,

Çalışmalarınız kıpırtı bekleyen bazı arkadaşlarımız için mutlaka faydalı olmuştur. Toplantılarda artık vaktin DYNED, dersin ikiye bölünüp bölünmemesi, koltukların tamiri,içeriği hiç değişmeyen mevzuatlar...gibi saçma sapan şeylere ayrılmasına karşıyım. Günlük hayatta lazım olacak şeyleri aşılamak üzerine projelerle bir araya gelmemiz lazım. Ben mesela öğrencilerime -ki ilköğretimdeyim- teknolojik ekipmanlarla yapacağımız çalışmalar için kaynak araştırırken çok sıkıntı yaşıyorum. Koca şehir dururken İnternetten malzeme aldığımız oluyor, fiyat katmeriyle birlikte katlanıyor. Ama bu kaynakların bazılarının elektronik marketlerinden değil de kullanılmış araçlardan elde edilebileceğini bir kez daha gördük.

PS: Bu arada benim haberim EFAD vasıtasıyla oldu :)
Tarık, materyal konusunda başvurunca etkinlikle ilgili olarak bilgilendirildim. Derneğin faydasını burada da görmüş olduk :)

İsmail Hocam inşallah önümüzdeki günlerde daha güzel projelere hep birlikte imza atarız...

sugibi' Alıntı:
@öznur23, @yeymir23 ve @seda23 hocalarımız,

Çalışmalarınız kıpırtı bekleyen bazı arkadaşlarımız için mutlaka faydalı olmuştur. Toplantılarda artık vaktin DYNED, dersin ikiye bölünüp bölünmemesi, koltukların tamiri,içeriği hiç değişmeyen mevzuatlar...gibi saçma sapan şeylere ayrılmasına karşıyım. Günlük hayatta lazım olacak şeyleri aşılamak üzerine projelerle bir araya gelmemiz lazım. Ben mesela öğrencilerime -ki ilköğretimdeyim- teknolojik ekipmanlarla yapacağımız çalışmalar için kaynak araştırırken çok sıkıntı yaşıyorum. Koca şehir dururken İnternetten malzeme aldığımız oluyor, fiyat katmeriyle birlikte katlanıyor. Ama bu kaynakların bazılarının elektronik marketlerinden değil de kullanılmış araçlardan elde edilebileceğini bir kez daha gördük.

PS: Bu arada benim haberim EFAD vasıtasıyla oldu :)
Tarık, materyal konusunda başvurunca etkinlikle ilgili olarak bilgilendirildim. Derneğin faydasını burada da görmüş olduk :)

Okulların katılımı konusunda maalesef fiyasko yaşandı. Okullara kurum.net aracılığı ile yazı gitti ama kimseye duyrulmamış maalesef. Özel bağlantılar ile iletişim kurulabildiği kadar oldu; ama yine de güzel oldu. Öğrencilerinizin ufkunda genişleme oluşturabildiysek ne mutlu. Her türlü faydalı projede işbirliğine her zaman hazırım-hazırız.

Geri