Hgs ve Ogs

Kodla Büyü

saaf

Aktif Üye
Bu konuda hiçbir bilgim yoktu, ilk defa uzun yola çıktım ve dun 2 defa ama ikisinde de otobanı kullanamadım çıktım. Birinde eminim ogsden geçtim diğerinden nereden geçtiğimi dahi bilmiyorum. Ödeme yapabileceğim bir yer vardır diye düşündüm ama o da yokmuş tabii anlayacağınız etikette yok. İnternetten bakıyorum ihlalde henüz görünmüyor. Sormak istediğim ne olacak şimdi ne yapabilirim ben.

Hocam etiketsiz geçmişseniz ceza yemişsinizdir mutlaka 7 gün içerisinde bir hgs etiketi alırsanız cezanız silinir normal geçiş ücretini aldığınız etiketteki bakiyeden düşerler. 7 günü geçirmeyin ama yoksa cezayı her türlü ödemek zorunda kalırsınız.

Bankalardan yada Merkez Ptt den alabilirsiniz.
Ben de benzer olay yaşadım geçiş yaptıktan sonra almıştım.
15 gün içinde sıkıntı olmuyır. Bankadan almak daha pahali. Ptt den 55tl ucret ile alınıyır, 5 etiket ücreti 50 tl bakiye

Geçiş yapıldığınA dair bilgiyi nereden öğrenebiliriz. Yaklşık 3 hafta önce geçiş yaptım Aydın tarafında. 4. günün sonunda Ziraatten etiket aldım fakat hesapta hiç hareket gözükmedi. Etiket ücreti alınmıyormuş artık, sadece 30 tl bakiye aktarıldı hesabımdan. Bu transfer gözüküyor fakat otobanı kullanmama rağmen hesapımda hareket olmadı. Darbe girişimi sonrası bir ara otoyol ve otobanlar ücretsiz oldu da o günlere mi denk geldim acaba?

Arabayı satın aldığım gün, İstanbul-FSM civarında bir geçiş yapmışım. Hiç bilmediğim yerler o yüzden yapmışım diyorum :)
Arabayı aldığım kişi HGS var demişti ama ben geçişi OGS'den yaptığım için 4,75 TL geçiş ücreti çıktı ve cezası ile 50 TL olmuş.
Sıkıntı şu ki ceza eski plakaya çıkıyor. Ödeme nereye vergi dairesi mi? Bu arada kontrolünü yapmasaydım satışta çıkar mıydı bu ücret?

Geri