HGS ile ilgili?

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
Az önce hgs etiketi aldim bankadan. Etiket seklinde ama cihazın okudugu barkodlu kısım yok. Görevli yapistirmana gerek yok cihaz plakayı okuyo dedi ama kafama takıldı. Hgs sistemi artık böylemi?

bi soru da benden...
hgs etiketi aldığım arabamı sattım noter moter ne varsa resmi anlamda hallettim...
Ama hgs şimdi aklıma geldi... benimle ilişiği araba satışıyla bitiyor mu yoksa hala devam mı ediyor?

Hepinize cevap olsun arkadaşlar,
HGS etiketini yapıştırmaya gerek yok plakadan okuyor.
Hangi bankadan aldıysan iptal ettiriyorsun, eğer kredi kartı bağladıysan 15 gün içinde tutarı aktarıyorlar. Sonra gidip yeni bankadan baştan alıyorsun.
Arabayı satmanız iptal ettiniz anmına gelmiyor. Gidip hemen kapattırın.
İyi geceler hepinize :)

cyln' Alıntı:
bi soru da benden...
hgs etiketi aldığım arabamı sattım noter moter ne varsa resmi anlamda hallettim...
Ama hgs şimdi aklıma geldi... benimle ilişiği araba satışıyla bitiyor mu yoksa hala devam mı ediyor?
ptt ye gidip iptal ettrin kullanmadıgınız bakiyenizi alın

geçen hafta salı kaçak geçtim bu salı aldım sorun olur mu tam 7 gün oldu pazartesi mi almam gerekiyordu

ernestososa' Alıntı:
geçen hafta salı kaçak geçtim bu salı aldım sorun olur mu tam 7 gün oldu pazartesi mi almam gerekiyordu

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda geçiş yapılan plaka üzerine 15 (onbeş) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

hemenyardim' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda geçiş yapılan plaka üzerine 15 (onbeş) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

ne 15 gunu hocam 1 hafta süresi var yoksa geçiş ucretinin 11 katı ceza uygulaması yapılıyor

cam a yapıştırdı hgs etiketini fakat bu gün e kadar hiç etiketi okuduğunu görmedim:) her geçmem de uyarı veriyor, plakadan okuyor sıkıntı yok.

gişeye yaklaşınca strese giriyorum okusun diye iyice yavaşlıyorum
o zaman okumasa da olur mu yavaşlamayayım basayım gideyim kurtulayım bu çileden

srknkkc' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

ne 15 gunu hocam 1 hafta süresi var yoksa geçiş ucretinin 11 katı ceza uygulaması yapılıyor
Benim verdiğim bilgi hgs nin resmi sitesi olan hgsmusteri.ptt.gov.tr den birebir alınmış doğru bilgidir. Girip bakabilir ve doğrusunu öğrenebilirsiniz. Süre 1 hafta olmayıp 15 gündür.

bir kaç kere otobana girdim çıktım bir girerken okumadı çıkarken 10 küsür tl yazdı iki kerede çıkarken okumadı kaçak geçiş yazdı 100 küsür tl yazdı şimdi hgs özetine baktım normal fiyatlar kesilmiş hepsinden :) sıkıntı yok yani okumasada oluyor demekki :)

Geri