HGS Etiketi

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar benim HGS etiketi Cam değişikliği nedeniyle yok artık. Aynı etiketi yeniletebiliyor muyuz? Yoksa illa ki yeniden mi almak gerekiyor? Yeniden almak için tekrar 55 TL vermek gerekiyormuş :scared:

PTT nin herhangi bir şubesinden 5 ₺ karşılığında HGS etiketi alıyorsun. Geçmiş bakiyinde ekleniyor.

bende etiket vardı ama 1 kez okuduğunu görmedim, hep kaçak geçtim uyarısı aldım, ama sonradan plakadan düşüyorlar,etikete gerek yok :+1:

Konu açılmışken bende bir şey sorayım

Van Diyarbakır ve otoban gişelerinde hgs kart bulamadım ziraat ptt hepsini gezdim kart yok bi Diyarbakır da yapıkredı de buldum o da banka hesabım yok diye vermedi kartı internet üzerinden alabiliyor muyuz

Bankada ellerinde olmayabiliyor,
Merkez Ptt den alabilirsiniz.
Ben geçiş yaptıktan sonra almıştım.
15 gün içinde sıkıntı olmuyor.
Bankadan almak daha pahali.
Ptt:55 tl ucret ilk etapta, 5 etiket ücreti 50 tl bakiyeniniz.

bozo0660' Alıntı:
Bankada ellerinde olmayabiliyor,
Merkez Ptt den alabilirsiniz.
Ben geçiş yaptıktan sonra almıştım.
15 gün içinde sıkıntı olmuyor.
Bankadan almak daha pahali.
Ptt:55 tl ucret ilk etapta, 5 etiket ücreti 50 tl bakiyeniniz.
Tşk ederim Hocam mersin merkez postanesınde buldum 55 tl Dediğiniz gibi

şimdi kart yapıştırmaya gerek yok dimi

kesin yani

peki 50 tl bakiyeyi kredi kartına falanmı bağlıyoruz

serkanholep' Alıntı:
şimdi kart yapıştırmaya gerek yok dimi

kesin yani

peki 50 tl bakiyeyi kredi kartına falanmı bağlıyoruz
50 Tl yada kaç liraysa bakiyeniz Hgs etiket numarasıyla ilişkili,
Ptt den aldıysanız http://www.epttavm.com adresinden bakiye yukleyebilirsiniz, ve e-devlet aracılığıyla da takip edebilirsiniz.
Bankadan aldıysanız bankadan bakiye yukleyebilirsiniz.

Şu anki uygulamada etiketi takmasanizda bakiye varsa otomatik düşer, ileride nasıl olur takip etmek gerek..

bu hgs yi otoban girişlerinden alabiliyor muyuz? ben bayramdan sonra uzunca bir geziye çıkacağım, otobanlara girip girmeyeceğim belli değil, geziye çıkmadan önce alsam otobana girmezsem boşa almış olacağım, almasam otobana girersem sıkıntı olacak, şimdiye kadar da hiç kullanmadım bu etiketten

aynen ön cam değişti hgs etiketi gitti sonrasında defalarca otobana girdim kaçak geçiş uyarısı çıkıyor sonra normal ücret kesiliyor böyle daha iyi okudu mu okumadı mı strese giriyordum şimdi basıp geçiyorum şimdilik sorun yok bakalım :)

Geri