heyet raporunu kuruma ne zaman veriyoruz

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iyi günler arkadaşlar.bugun ameliyat oldum ve doktor 30 gün iş görememzlik raporu verdi.(heyet raporu).ayağada kalkamaıorum raporu hemen mi yollamam lazım..daha önce hiç rapor felan almadım prosedür nasıl işliyor bilmiyourm

Mevzuata bakarsak, yarın akşama kadar elektronik ortamda gönderilebilir , rapor süresi sonuna kadar da orjinali elden götürülmeli şeklinde anladım.
Öncelikle idarecilerinize telefonla sorun. Şimdilik raporu mail ya da faksla gönderirsiniz , ayağa kalkınca aslını götürürsünüz.
(3) Kamu hizmetlerinde aksamaya yol açılmaması ve bu Yönetmelik ile belirlenen usûl ve esaslara uygunluğunun tespit edilebilmesi için, hastalık raporlarının aslının veya bir örneğinin en geç raporun düzenlendiği günü takip eden günün mesai saati bitimine kadar elektronik ortamda veya uygun yollarla bağlı olunan disiplin amirine intikal ettirilmesi; örneği gönderilmiş ise, rapor süresi sonunda raporun aslının teslim edilmesi zorunludur. Yıllık iznini yurtdışında geçiren memurların aldıkları hastalık raporları, dış temsilciliklerce onaylanmalarını müteakip en geç izin bitim tarihinde disiplin amirlerine intikal ettirilir.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/28099_2226.html

Geri